Jak skraść serce klienta? – kampania walentynkowa

Do walentynek zostało już niewiele czasu… Postanowiłem więc udzielić dziś kilku praktycznych wskazówek i przedstawić fragmenty kampanii email marketingowych.

Niech poniższe przykłady posłużą Ci jako inspiracja i pomogą odpowiednio wykorzystać ostatni moment na przygotowanie czegoś naprawdę wyjątkowego dla Twoich subskrybentów.

SPIS TREŚCI ❤️

Pokochaj siebie – czyli jak stworzyć mailing walentynkowy

Wiele źródeł podaje, że budowanie wartościowych relacji z otoczeniem należy zacząć od zaakceptowania samego siebie. Podczas planowania walentynkowej kampanii email marketingowej, poświęć sobie trochę czasu na określenie własnych oczekiwań. Zastanów się nad swoją strategią marketingową i celami biznesowymi, która ma realizować.

  • Co zamierzasz osiągnąć za pomocą kampanii walentynkowej?
  • Jak bardzo jesteś gotów się zaangażować?
  • Czy będziesz w stanie spełnić złożone obietnice?

Konkretne odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą Ci lepiej wykorzystać zbliżającą się okazję. Jeżeli dokładnie określisz najpierw własne oczekiwania, dużo łatwiej będzie Ci wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich subskrybentów.

Bądź szczery wobec siebie i subskrybentów i przygotuj kampanię, która będzie spójną z wizerunkiem i tożsamością Twojej marki. Szczerość to jeden z najważniejszych elementów wartościowej komunikacji – buduje zaufanie do marki i zachęca do dalszych kontaktów.

14 pomysłów na kampanię walentynkową

14 pomysłów na kampanię walentynkową 💕

Szukasz pomysłu na kampanię walentynkową? Dowiedz się jak tworzyć emaile na dzień zakochanych, które napędzą sprzedaż! 

sprawdź

Stwórz wyjątkową atmosferę we wszystkich kanałach komunikacji

Jeżeli chcesz, aby ten dzień był wyjątkowy, powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę wszystkich elementów komunikacji marketingowej. Poświęć szczególną uwagę poniższym elementom (oprócz informacji dotyczących oferty promocyjnej, warto zwrócić również uwagę na ograniczony czas promocji):

Fragment wiadomości email od firmy Alkemie
Fragment wiadomości email od firmy Alkemie

Pamiętaj, aby odpowiednio umieścić CTA (Call to Action) w wiadomości lub na grafikach, które udostępnisz w wybranych kanałach marketingowych.

Materiał dla Ciebie 📔
Informacje z tego artykułu z pewnością Ci się przydadzą: CTA – jak skutecznie wzywać do działania?

Formularz zapisu

Jeżeli masz zamiar wysłać swoim odbiorcom coś wyjątkowego z okazji walentynek, przygotuj dedykowany formularz zapisu. Wybierz odpowiedni rodzaj formularza, odpowiadający konkretnym potrzebom (np. zapis na newsletter, formularz pobierania lub zapis na webinar).

Szablon emaila

Zaprojektuj unikalny szablon lub przygotuj specjalne walentynkowe elementy, które odróżnią go od pozostałych wysyłek. Tradycyjne kolory na tę okazję to róż, biel i czerwień – możesz jednak wyjść poza utarte schematy i wykorzystać kolory Twojej marki lub kolory roku 2023. Zaufaj swojej intuicji.

Fragment emaila od Apple
Fragment emaila od Apple

Landing Page

Dedykowana strona docelowa znacznie skuteczniej skupia uwagę użytkownika i zapewnia dużo wyższą konwersję. Odpowiednio przygotowany landing page powinien być stałym elementem kampanii email marketingowych. Większość skutecznych kampanii opiera się na następującym schemacie: email zwraca uwagę i angażuje użytkownika, następnie przekierowuje go na stronę docelową, gdzie dochodzi do konwersji.

Profile w mediach społecznościowych

Wykorzystanie mediów społecznościowych pozwoli Ci na zwiększenie zasięgu kampanii. Przygotuj wpisy okolicznościowe i przekieruj fanów Twojej marki na walentynkowy landing page. Dzięki płatnym narzędziom promocji będziesz mógł dotrzeć do nowych odbiorców, którzy odpowiadają profilowi Twojej grupy docelowej.

Post na platformie Facebook - GetResponse
Post na platformie Facebook – GetResponse

Nie masz pomysłu na kampanię? – ZAINSPIRUJ SIĘ! 💡

Walentynki to niewątpliwie okazja do działań marketingowo-sprzedażowych. Czasami jednak bywa tak, że brakuje inspiracji i weny do tworzenia kampanii. Nic straconego! Z pomocą przychodzi Planer Marketera na pierwszy kwartał 2023 od GetResponse.

Znajdziesz w nim podpowiedzi i gotowe pomysły na kampanie dedykowane poszczególnym wydarzeniom, w okresie styczeń-marzec 2023.

Jeżeli chcesz poznać inne okazje marketingowe i przygotować wiele ciekawych działań marketingowych – pobierz Planer Marketera:

Planer Marketera – (styczeń-marzec 2023)

Pełen inspiracji poradnik marketingowy w formie kalendarza, który pomoże Ci w znalezieniu najlepszych okazji marketingowo-sprzedażowych, planowaniu oraz tworzeniu kampanii w 1 kwartale 2023 roku.

POBIERZ

Przygotuj wyjątkowy prezent

Prezenty od zawsze stanowiły ważny element Walentynek. Pozwalały na wyrażenie swojej sympatii za pomocą starannie przemyślanego podarunku. Business Insider podaje, że według badań przeprowadzonych przez Mastercard w latach 2017-2019 za zakupy związane ze świętem zakochanych zapłacono łącznie 259 mln zł. Poniżej kilka pomysłów na prezenty dla subskrybentów:

Fragment emaila Walentynkowego od Notino
Fragment emaila Walentynkowego od Notino

Rabat lub kod promocyjny

Rabat to jedna z najprostszych i najpopularniejszych form promocji e-commerce. W Walentynki możesz podarować swoim klientom dodatkowy rabat na produkty i usługi. Zainteresowanym osobom prześlij kupon rabatowy lub specjalną wiadomość z kodem promocyjnym. Tym sposobem będziesz mógł zwiększyć sprzedaż i pozyskać dodatkowych subskrybentów.

Email dotyczący promocji walentynkowej - LOT
Email dotyczący promocji walentynkowej – LOT
Fragment emaila walentynkowego - Zalando
Fragment emaila walentynkowego – Zalando

Webinar

Przygotuj dużą porcję wiedzy na ciekawy dla Twojej grupy docelowej temat i zorganizuj spotkanie online. Promuj webinar za pomocą kanału email oraz mediów społecznościowych, dzięki czemu dotrzesz do większej liczby zainteresowanych.

Ebook

Napisanie ebooka to spory projekt, który wymaga dużego zaangażowania i planowania z wyprzedzeniem. Jeżeli nie jesteś w stanie przygotować ebooka w tym roku, być może warto zacząć już przygotowania do kolejnego sezonu. Im dłuższy czas na realizację projektu, tym większa szansa na przygotowanie naprawdę wartościowych treści, które mogą stać się siłą napędową wielu kampanii marketingowych.

Infografika

Dobrze przygotowana infografika (zarówno pod względem merytorycznym, jak i graficznym), może przynosić korzyści przez długi czas. Jeżeli trafisz z tematyką w potrzeby odbiorców i postawisz na ciekawą formę graficzną, Twoja infografika przez długi czas będzie przyciągała zainteresowanych odbiorców.

Fragment wiadomości email - Canva
Fragment wiadomości email – Canva

Darmowa dostawa

Darmowa przesyłka z pewnością będzie miłym prezentem z okazji Walentynek. Dla dużego grona osób dokonujących zakupów online darmowa dostawa jest najważniejszym czynnikiem w momencie realizacji zamówienia.

Fragment wiadomości email od firmy Intimissimi
Fragment wiadomości email od firmy Intimissimi

Dbaj o relacje przez cały rok 🤝

Walentynki to z pewnością wspaniała okazja do przeprowadzenia wyjątkowej kampanii marketingowej, która zaskoczy i zachęci klientów do działania. Pamiętaj jednak, że relacje z odbiorcami należy budować przez cały rok. Regularna komunikacja i systematyczne dostarczanie wartości na najwyższym poziomie, pozwala na budowanie trwałych relacji z subskrybentami.

Fragment wiadomości email od Uber Eats
Fragment wiadomości email od Uber Eats

Przygotuj kampanię z okazji Walentynek – za darmo!

Zainspirowaliśmy Cię? 💡

Czas na wyjątkową kampanię walentynkową! Stwórz stronę, zacznij generować leady i wysyłaj newslettery bez limitu zupełnie za darmo. Przygotuj atrakcyjną wiadomość dla swoich odbiorców w naszym edytorze wiadomości email. Załóż konto GetResponse Free

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse S.A. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Ireneusz KlimczakIreneusz Klimczak

Customer Content Lead w GetResponse. Zajmuje się współpracą z klientami i tworzeniem treści pokazujących wartość produktu w realnym kontekście biznesowym. Prowadzi warsztaty, kursy i webinary z email marketingu oraz automatyzacji. Prelegent na Targach eHandlu, IAB HowTo, eTrade Show, InternetBeta. Wykładowca na kierunku E-marketing na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Współprowadzący podcast Operation: Automation | Marketing Done Better.

Przeczytaj więcej od Ireneusz