Rozkręć swój biznes online z planem GetResponse Free

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Czym nagrywać filmy do wideo marketingu?
autor: Tomasz Słodki ostatnia aktualizacja 0

Czym nagrywać filmy do wideo marketingu?

Aparat cyfrowy, telefon komórkowy, a może kamera?

Czym nagrać dobre wideo, aby promować nasze produkty lub usługi, co zrobić, żeby nie wstydzić się filmu wrzuconego na YouTube? Wystarczy pomysł, kilka umiejętności, proste oświetlenie i mikrofon, a sukces naszych filmów będziemy mieli jak w banku.

Sukces internetowego programu Łukasza Jakóbiaka – 20m2 Łukasza – jasno pokazuje, że urządzenie, którym nagrywamy wideo nie ma znaczenia. Istotny jest pomysł, ciekawy montaż, oraz światło, którym oświetlając plan zdjęciowy, możemy zdziałać cuda.

Niemal każde urządzenie nagrywa wideo w wysokiej rozdzielczości (HD), zatem dlaczego tak wiele filmów nie da się obejrzeć? Winą jest kadrowanie, oświetlanie, udźwiękowienie i wreszcie montaż. Jeśli nauczymy się poprawnie ustawiać nasz film, na pewno statystyki  oglądalności się zwiększą.

image_gallery.html

Czego potrzebujemy?

  • Statywu, na którym ustawimy nasz telefon, aparat lub kamerę. Odradzam nagrywanie z ręki, aby zrobić stabilne ujęcia, trzeba mieć dobrze wyćwiczoną rękę. Statyw na pewno ustabilizuje nasze ujęcia.
  • Światła – możemy wykorzystać lampkę biurkowa, lub specjalne, filmowe oświetlenie. Nie wydamy na nie więcej niż 100-300 zł.
  • Mikrofon – najistotniejsza część nagrania – co z tego, że będziemy mieli ładny obraz, kiedy nie będzie nas słychać.
  • Muzyka i montaż – bez niej nasze wideo będzie zwykłe i nudne. Musimy zadbać o ciekawy, dynamiczny montaż, w którym muzyką zbudujemy atmosferę.

Jeśli spełnimy te cztery warunki, na pewno nasze wideo będzie wyglądało dużo lepiej, a i jakość będzie zdecydowanie lepsza. To wszystko przełoży się nie tylko na oglądalność, ale również na sprzedaż naszych produktów lub usług.

Kursy i szkolenia związane z wideo mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, można znaleźć w sieci wiele bezpłatnych tutorialów lub porad, albo wziąć udział w bezpłatnych kursach.

Weź udział w darmowym szkoleniu!

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda profesjonalnie przygotowane nagranie i realizacja wideo, a przy okazji zdobyć wiedzę z email marketingu, to weź udział w specjalnym webinarze. Będę rozmawiał z ekspertem email marketingu z GetResponse – Maciejem Górskim, który opowie o elementach skutecznego mailingu.

Szkolenie odbędzie się 7 maja o godz. 20.30. Udział w webinarze jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc lepiej nie zwlekaj i zapisz się już dzisiaj!

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.

Zostań autorem na Blogu GetResponse!

Dowiedz się, jak to zrobić