Sam na sam z YouTube, cz. #1
autor: Marcin Struzik ostatnia aktualizacja 0

Sam na sam z YouTube, cz. #1

Tak jak wspomniałem w zestawieniu sposobów na hosting video dla Twojego biznesu, YouTube jest liderem wśród liderów i jest to miejsce, z którego z pewnością nie da się zepchnąć w najbliższej przyszłości.

Nie jest to usługa, która zdobyła popularność wyłącznie pomysłem i pozostała niezmienna – wręcz przeciwnie. YouTube zdobywa coraz więcej nowych użytkowników i to z jednego prostego powodu – ciągle i nieustannie się rozwija oferując użytkownikom coraz nowsze sposoby na spędzanie wolnego czasu.

Rozumiem, że zapoznałeś się już między innymi z YouTube i wiesz jak wgrywać swoje pierwsze filmy, jak je udostępniać, czy umieszczać na Landing Page’u.

Z kolei jeśli uważasz, że YouTube to wyłącznie strona główna oferująca treść video po wpisaniu odpowiedniej frazy to usiądź wygodnie, bo czeka Cię nie lada zaskoczenie!

 

YouTube TV

Zapewne wiesz, że bez problemu możesz oglądać YouTube na swoim smart tv. Czy nie byłoby fajnie mieć podobny interfejs umożliwiający odłożenie myszki i oddanie się w pełni relaksowi? Taka funkcja dostępna jest już od dłuższego czasu i znaleźć ją można pod adresem: https://www.youtube.com/tv#/browse

Dzięki niej możesz przeglądać posortowane tematycznie materiały zupełnie jakbyś przeskakiwał po kanałach przy użyciu pilota. Jest to genialny sposób na poznawanie nowych rzeczy w obrębie tematu, który nas interesuje – uruchamiamy to co chcemy i czujemy się jak przed ekranem telewizora.

youtubetv

Tylko na jedno musisz uważać – ten sposób oglądania uzależnia 🙂

Edytor YouTube

Jeśli stworzyłeś idealny materiał i chciałbyś zamieścić go w sieci, ale dopiero teraz zdałeś sobie sprawę, że na końcu nagrania jest coś czego byś nie chciał. Albo brakuje Ci podkładu muzycznego lub adnotacji w filmie? Nic prostszego!

YouTube oferuje Ci własne narzędzia edycyjne dzięki czemu nie będziesz potrzebował drogiego oprogramowania, które pozwoli Ci naprawić Twoje video.

Edytor YouTube znajdziesz pod adresem: https://www.youtube.com/editor

Dzięki niemu nie tylko poprawisz wgrany przez siebie materiał video, ale również możesz stworzyć coś zupełnie nowego, co będzie połączeniem wielu filmów (niekoniecznie wgranych przez Ciebie), tworzących jedną, spójna całość. YouTube pozwoli Ci robić efektowne przejścia, dodać muzykę i wiele innych, ciekawych rzeczy.

Napisy zawsze pomagają!

Jeśli pragniesz dotrzeć do szerokiej publiczności to rozważ wykorzystanie napisów w
swoich filmach. Pomogą one nie tylko zrozumieć sens Twojego filmu obcokrajowcom, którzy nie znają języka nagrania, ale również pomogą osobom głuchoniemym.

Tutaj możesz uzyskać pełne spektrum informacji dotyczących kwestii technicznych.

Ciekawą opcją, lecz niestety dość głęboko ukrytą, jest możliwość wymuszenia odtwarzania video z napisami. Jeśli stworzymy tłumaczenie to widzowie mogą nie wiedzieć, że takowe istnieje i nie klikną w odpowiednią ikonę, która uruchomi napisy – dlatego polecam wykorzystanie prostego triku: Wystarczy byśmy w momencie edycji swojego filmu, w sekcji tagów umieścili dodatkowy wpis o treści: yt:cc=on

napisy

Był telewizja, czas na granie!

Nie uwierzę jeśli powiesz, że nigdy nie grałeś w węża na komórce. Klasyczna gra w snake’a została wymyślona w roku 1970 i od tego czasu praktycznie na każdym urządzeniu jest hitem. Niezależnie czy mówimy o konsoli, komórce czy YouTube…Zaraz zaraz…Grać w snake’a na YouTube?

Aby spróbować wystarczy podczas ładowania się filmu przycisnąć pauzę, wcisnąć i przytrzymać lewą strzałkę, i jednocześnie przycisnąć strzałkę do góry. Teraz musimy już tylko kolekcjonować kropki i dążyć do chwały!

Masz wpływ na to jakie reklamy oglądasz

Dobra nowina dla wszystkich, którzy są zasypywani reklamami kompletnie niezwiązanymi z tym co nas interesuje.

Faktem jest, że lepiej wpłyną na nas reklamy, które mogą faktycznie nam pomóc w zakupie niż takie, które ominiemy szerokim łukiem – dlaczego nie pomóc w takim razie i sobie, i reklamodawcom? (Brzmi to bardzo altruistycznie, ale w gruncie rzeczy może nam pomóc – i tak będziemy oglądać reklamy, ale chyba lepiej by było to coś wartego uwagi…)

Wchodząc pod ten adres możemy odznaczyć niechciane przez nas tematy i wpisać wyłącznie te, które faktycznie nas interesują.

Co się dzieje z moim video?

Jak już wgrasz swój film, pokażesz go szerszej publiczności to na pewno chciałbyś wiedzieć, czy został on obejrzany 30 razy przez Twoją ciocię, czy może został odtworzony 30 razy na innych kontynentach. Sam licznik odtworzeń pod filmem udzieli Ci niestety mało informacji – w przeciwieństwie do zaawansowanych statystyk wewnątrz platformy YouTube.

Dzięki tym statystykom dowiesz się praktycznie wszystkiego co chciałbyś wiedzieć – od płci odbiorców, po ich wiek, kraj, godziny w jakich oglądali Twój materiał, czy nawet faktyczną długość odtworzenia danego filmu. Umieściłeś video na wielu stronach i zastanawiasz się skąd pojawił się największy ruch? To wszystko możesz zobaczyć na stronie: https://www.youtube.com/analytics?o=U

Zaprezentowane funkcje to dopiero szczyt góry lodowej jaką jest YouTube – pod maską tego giganta znajduje się jeszcze bardzo wiele funkcji, które nie tylko ułatwią Ci codzienną pracę z filmami, ale sprawią, że będzie ona czystą przyjemnością!

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.

Zostań autorem na Blogu GetResponse!

Dowiedz się, jak to zrobić