Rozkręć swój biznes online z planem GetResponse Free

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Sam na sam z YouTube, cz. #2
autor: Marcin Struzik ostatnia aktualizacja 0

Sam na sam z YouTube, cz. #2

W pierwszej części poradnika poznaliście takie narzędzia jak YouTube TV, statystyki oraz pograliście w Snake’a.

Był to lekki i przyjemny początek, ale czas zakasać rękawy i przejść do tematów, które nie tylko Was rozbawią, ale również pozwolą uzyskać o wiele lepsze efekty.

youtube

A w taki sposób robi to nasza konkurencja

Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej lub landing page’a, na którym umieszczasz swoje filmy video to na pewno nie chciałbyś, by uwaga Twoich odbiorców po obejrzeniu filmu została skupiona na czymś innym – np. na filmie konkurencji oferującej podobny produkt.

Możesz temu zapobiec dodając parametr rel=0, dzięki któremu, po zakończeniu filmu, nie będą wyświetlane inne propozycje do obejrzenia.

Lekki jak piórko

Jeśli Twoja maszyna ma już lata świetności za sobą, a ilość pamięci RAM jest mniejsza niż w smartphonie oferowanym za złotówkę to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie i ciągłego problemu z wolnym buforowaniem się materiałów video jest usługa YouTube Feather.

PL2

Ta wersja YouTuba ogranicza ilość stylów, które „upiększają” okno odtwarzacza, usuwa zbędne przyciski, nie ładuje komentarzy oraz długich list sugerowanych plików. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz zasoby komputera, ale również przepustowość łącza co znacznie poprawi prędkość buforowania materiału. A nie ma nic gorszego niż video, które nie chce się zbuforować.

Słucham? Czy możesz powtórzyć?

Niestety YouTube sam w sobie nie daje możliwości zapętlenia materiału w taki sposób, by móc oglądać jeden film tyle razy, ile byśmy chcieli bez zbędnego klikania. Na pomoc jednak przychodzą zewnętrzne strony, które tuningują opcje YouTuba. Jedną z takich stron jest youtuberepeater, który, jak sama nazwa wskazuje, pozwala odtwarzać dane video tyle razy, ile tylko zapragniemy.

Powiedzmy sobie szczerze – poniższego video nie wystarczy obejrzeć tylko raz 🙂

 Oceniaj książkę po okładce!

Jeśli jesteś twórcą sieciowego video to na pewno chciałbyś, aby Twoje filmy prezentowały się idealnie na stronach, na których są umieszczane.

Podobno nie należy oceniać książki po okładce, jednak nie da się ukryć, że jest ona istotna -nawet w przypadku video. Jako nowy użytkownik YouTube’a, Twoje konto nie ma dostępu do wszystkich ciekawych funkcjonalności. Jest jednak sposób, by za pomocą kilku kliknięć to zmienić.

Na początku przejdź pod adres: https://www.youtube.com/features i kliknij przycisk „Włącz”, który znajduje się obok Funkcji „Zarabianie”.

PL1

Dzięki temu nie tylko będziesz mieć możliwość umieszczania reklam obok swoich filmów, ale co ważniejsze otrzymasz możliwość dodawania własnej okładki do każdego z nich. Jest to o tyle istotne, że do tej pory miałeś możliwość wyboru spośród trzech losowo wygenerowanych klatek filmu. A niestety system bardzo często proponuje niewyraźnie lub po prostu nietrafione ujęcia.

Umieszczanie filmów na własnych stronach

Jeśli chcesz umieścić film np. na landing page’u to YouTube oferuje wiele pomocnych funkcji, które pozwolą zrobić to dobrze. Pod każdym filmem masz do wyboru zarówno opcje dotyczące rozmiaru filmu, jak również rozszerzone opcje prywatności, czy rodzaju kodu jaki ma zostać użyty.

Nie wgramy filmów dłuższych niż 15 min jeśli…

Podobnie jak przypadku okładek filmów tak również w kwestii zmiany maksymalnej długości materiału, jaki możemy umieszczać na własnym kanale, istnieją pewne ograniczenia. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem YouTube to nie możesz wgrywać filmów dłuższych niż 15 min.

Nie jest to jednak ograniczenie permanentne – wystarczy, że udasz się na stronę: https://www.youtube.com/features i uruchomisz odpowiednią funkcję.Nic trudnego, a pozwala wgrywać bardzo długie materiały.

Na koniec trochę relaksu

Skoro nauczyłeś się już kolejnych ciekawych rzeczy związanych z funkcjami YouTube’a, to czas na odrobinę zasłużonego relaksu. YouTube to nie tylko gra w Snake’a.

Możesz również bronić swojego video przed atakiem rakietowym! Nie pozwól, by Twoje wieżyczki zostały zniszczone!

Aby włączyć grę, uruchom jakiekolwiek video, kliknij w jakimkolwiek miejscu poza filmem i wpisz na klawiaturze 1980

fight

Mam nadzieję, że teraz nie czujesz się zagubiony na swoim koncie YouTube i tworzenie wartościowych treści będzie zarówno przygodą oraz przyjemnością, a nie tylko wyzwaniem i nieustanną walką. W przyszłości pokażę Ci również jakich narzędzi (zarówno darmowych, jak i płatnych) możesz używać by stać się prawdziwym YouTuberem z krwi i kości!

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.

Zostań autorem na Blogu GetResponse!

Dowiedz się, jak to zrobić