Rozkręć swój biznes online z planem GetResponse Free

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Nowość: Intuicyjne Statystyki Subskrypcji
autor: GetResponse ostatnia aktualizacja 0

Nowość: Intuicyjne Statystyki Subskrypcji

Wiemy jak ważne dla Was jest dokładne mierzenie i analizowanie statystyk subskrypcji.

Dlatego postanowiliśmy przebudować tę funkcję i nadać jej zupełnie nowego znaczenia w  działaniach email marketingowych.

Dzięki nowym statystykom subskrypcji można sprawdzić znacznie więcej niż tylko dzień i metodę subskrypcji. Teraz każdy użytkownik może z łatwością obserwować subskrypcje, wypisy i rozmiar listy. Pozwala to na analizowanie trendów rozwoju danej bazy odbiorców, porównywaniu liczby subskrybentów w różnych kampaniach oraz obserwować lokalizacje subskrybentów na interaktywnej mapie subskrypcji.

Co nowego?

Do wyboru są 3 opcje:

  • Rozmiar listy – analiza rozwoju bazy odbiorców
  • Subskrypcje – liczba nowych subskrybentów w określonych dniach
  • Wypisy – liczba wypisanych subskrybentów w określonych dniach

Aby skorzystać z funkcji Statystyk Subskrypcji należy wybrać Statystyki Kampanii z menu głównego, a następnie kliknąć Subskrypcja.

Screen Shot 2013-06-12 at 11.56.49 AM

 

Jak to działa?

Po wybraniu funkcji Statystyk Subskrypcji wystarczy wybrać jedną lub więcej kampanii – zależy jakie dane nas interesują. Kolejnym krokiem jest określenie zakresu czasowego, którego mają dotyczyć statystyki.

Pierwszy diagram dotyczy liczby subskrybentów zapisanych w określonym czasie, a drugi przedstawia źródło zapisu – za pomocą jakiego kanału lub narzędzia dokonano subskrypcji. Poszczególne metody subskrypcji można zaznaczać lub odznaczać na diagramie. Wystarczy kliknąć ich nazwę znajdującą się w legendzie pod diagramem.

Diagramy mogą być w każdej chwili zastąpione tabelami. Zmianę metody prezentacji danych można dokonać za pomocą jednego kliknięcia w wybraną ikonę znajdującą się nad danymi statystykami.

Mapa statystyk subskrypcji

Teraz można również z łatwością sprawdzić z jakiego kraju lub regionu pochodzą subskrybenci. A co najważniejsze, te informacje można obserwować na interaktywnej mapie subskrypcji.

Screen Shot 2013-06-12 at 11.57.41 AM

Wystarczy kliknąć na mapie wybrany region lub kraj i korzystając z pomarańczowego przycisku znajdującego się pod mapą, wysłać wiadomość tylko do wybranych subskrybentów.

W każdej chwili można również przełączyć się na przeglądanie statystyk w formie tabeli.

Pytania?

W razie pytań lub wątpliwości – jak zawsze – zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Już niebawem podzielimy się z Wami informacjami o kolejnych nowych funkcjach w GetResponse.

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.