Podstawowy plan scoringowy

Podstawowy plan scoringowy pozwala zidentyfikować kontakty w oparciu o poziom ich zaangażowania. Ten cykl automatycznie dodaje lub odejmuje punkty scoringowe za aktywność Twoich kontaktów – na przykład otwieranie wiadomości, klikanie w linki lub zapisywanie się na listę. Ten cykl będzie zmieniać liczbę punktów scoringowowych w zależności od akcji podejmowanych przez Twoje kontakty.

Podsumowanie szablonu

Kategoria: Kwalifikacja leadów
Liczba elementów w szablonie: 4
Minimalna liczba elementów do skonfigurowania: 0
Możesz zapisać ten szablon z jego domyślnie ustawionymi szczegółami. Opublikowany cykl zainicjuje plan scoringowy dla kontaktów, które otworzyły dowolny newsletter po zapisie na dowolną listę przy użyciu dowolnej metody.

W tym szablonie elementy wiadomość otwarta oraz akcja zmień tag pozwalają kontaktom przechodzić przez cykl więcej niż raz. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o tej opcji, przejdź do artykułu Czy mogę wykonać konkretne akcje i warunki więcej niż raz?

Co jest potrzebne do skonfigurowania wszystkich elementów i opublikowania szablonu w formie cyklu automation:

  • zaplanowana wiadomość, która uruchomi system scoringowy, gdy ktoś ją otworzy.

Możesz zapisać ten szablon z jego domyślnie ustawionymi szczegółami. Jeśli jednak chcesz dokonać jakichś zmian, kliknij element, aby otworzyć jego zakładkę szczegółów. Co możesz dalej zrobić?

  1. Warunek Zapisany przez domyślnie sprawdza dowolną listę i dowolną metodę. Możesz zmienić te ustawienia, aby dopasować je do swoich potrzeb. Skorzystaj z rozwijalnych menu, aby doprecyzować listę i metodę zapisu.
  2. Warunek Wiadomość otwarta domyślnie sprawdza dowolny newsletter. Możesz to doprecyzować, aby sprawdzać konkretną wiadomość.
  3. Wejdź do elementu akcji Zmień scoring, aby dostosować liczbę punktów, które chcesz dodać lub odjąć na podstawie kliknięcia lub jego braku.
  4. Kliknij w prawym górnym rogu ekranu przycisk Zapisz i publikuj, gdy skończysz już ustawiać cały szablon lub wybierz opcję Zapisz i wyjdź, jeśli chcesz później dokończyć konfigurację tego szablonu (taki cykl będzie miał status „robocze” na stronie **Zarządzaj cyklami”).

Pomysłowy Monster

  • Korzystanie z warunku Zapisany przez oznacza, że cały cykl zadziała tylko dla nowych kontaktów. Możesz użyć warunku Wiadomość otwarta jako elementu startowego, jeśli chcesz wykorzystać ten szablon dla kontaktów, które już znajdują się na Twojej liście.
  • Możesz zamienić warunek Wiadomość otwarta na Link kliknięty lub odwiedzony URL.

Powiązane cykle

Możesz wykorzystać punkty scoringowe, aby zainicjować dla swoich kontaktów inne cykle. Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów osoby te zostaną dodane do innego cyklu, który zaczyna się od warunku opartego o liczbę punktów scoringowych. Z jakimi cyklami możesz użyć tego cyklu?

Powiązane linki