Co oznacza status mojej domeny wysyłkowej?

Począwszy od lutego 2024 r., Gmail i Yahoo wprowadzają nowe wymagania dotyczące uwierzytelniania, które wymagają użycia własnej domeny uwierzytelnionej DKIM ze wzmocnionym DMARC.

GetResponse zdecydowanie zaleca wszystkim nadawcom używanie jako pola nadawcy adresów e-mail z własnych domen wysyłających oraz skonfigurowanie zarówno DKIM, jak i DMARC.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat tych modyfikacji, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu:
Zmiany w uwierzytelnianiu Gmaila i Yahoo: Wszystko, co musisz wiedzieć

Kiedy stworzysz biznesowy adres email z własną domeną, to automatycznie i natychmiastowo dodajemy do niego rekordy DKIM, SPF i DMARC.

Domena, której używasz może mieć wpływ na Twoją dostarczalność. Wskażemy Ci, które adresy email mogą powodować problemy z dostarczaniem wiadomości, na podstawie tego, czy dana domena przyjęła lub nie przyjęła politykę DMARC.

Statusy domen

Jest kilka statusów uwierzytelnienia, które możesz zobaczyć dla swojej domeny wysyłkowej
w Narzędzia > Emaile i domeny > Adresy email:

  • Uwierzytelniony z DKIM – Twój adres email nadawcy jest gotowy do użycia.
  • Brak uwierzytelnienia przez DKIM – Rekord DKIM dla tej domeny musi zostać stworzony. Możesz wysyłać wiadomości, ale wysłane poprzez GetResponse lub w imieniu pojawi się obok Twojego adresu email nadawcy. Może mieć to też wpływ na Twoją dostarczalność. 
  • Ostrzeżenie DMARC – Dostarczalność Twoich wiadomości jest ograniczona, ponieważ DMARC jest zaimplementowany dla Twojej domeny, ale brakuje rekordu DKIM, lub jest on nieprawidłowy. Żeby to rozwiązać, dodaj rekord TXT z Twoim kluczem DKIM do ustawień DNS Twojej domeny.
  • Niezalecana – Odnosi się do wszystkich publicznych i darmowych domen emailowych, gdzie nie masz kontroli nad domeną. Publiczne domeny emailowe takie jak Gmail czy Hotmail nie mogą zostać uwierzytelnione poprzez DKIM. Uwierzytelnienie DKIM dodaje możliwy do śledzenia identyfikator, który informuje dostawców usług emailowych, że Twoja wiadomość jest autentyczna i nie została zmodyfikowana. Jeśli już masz adres email we własnej domenie, to zalecamy jej dodanie i skonfigurowanie uwierzytelnienia. Jeżeli jej nie masz, rozważ zakup domeny od nas z wbudowanym uwierzytelnieniem.
  • Zagrożony – Odnosi się do adresów z domeny gmail.com, których w przyszłości już nie będzie można używać jako adresu email nadawcy.
  • Nie można użyć – Adresy z publicznych domen takich jak Yahoo, AOL, Yandex czy Gmail, nie spełniają wymagań polityki DMARC, co skutkuje w oznaczaniu Twoich wiadomości jako spam lub odrzucaniu ich przez dostawcę skrzynki odbiorcy.
    Żeby temu zapobiec, zmień adres nadawcy na taki we własnej domenie i uwierzytelnij ją, używając DKIM, co zwiększy dostarczalność. Jeżeli jej nie masz, rozważ zakup domeny od nas z wbudowanym uwierzytelnieniem.

Powiązane artykuły

Jak można kupić domenę przez GetResponse?

Jak dodać nowy adres i nazwę nadawcy moich wiadomości?

Jak zarejestrować własną darmową domenę?