Jakie są ograniczenia podczas używania darmowej domeny jako adresu nadawcy?

W związku z nowymi wymogami Gmail i Yahoo nie będzie możliwości, aby dostarczyć wiadomości używając adresu mailowego nadawcy zarejestrowanego w publicznej domenie, takiej jak Yahoo i Gmail. Adresy e-mail z publicznych domen nie mogą zostać dodane i użyte jako adres nadawcy.

Jeżeli już posiadasz taką domenę dodaną jako adres nadawcy:

  • status domeny zmieni się na Nie można użyć
  • adres nadawcy zostanie zamieniony na darmowy, który jest wspierany przez GetResponse (w zakresie uwierzytelniania i dostosowania do nowych ograniczeń)
  • ilość wysłanych wiadomości zostanie ograniczona do 50 dziennie

Jeżeli do Twojego konta została dodana bezpłatna domena, automatycznie dokonamy niewielkiej zmiany w Twoim adresie e-mail za każdym razem, gdy wyślesz wiadomość. Wszystkie zmiany są po naszej stronie, więc możesz nadal korzystać z bezpłatnej domeny, a my zajmiemy się resztą.

Uwaga: dotyczy to tylko wiadomości, które są aktywnie wysyłane oraz przypadków, w których nie dodałeś adresu email nadawcy zgodnego z nową polityką.

Wykorzystamy do tego domenę getresponsesend.com, dzięki czemu Twój adres mailowy nadawcy przejdzie pomyślnie kontrolę DMARC i DKIM. Odpowiedzi od odbiorców nadal będą kierowane na Twój adres mailowy nadawcy.

Oto przykład tego, jak adres nadawcy może wyglądać po zamianie:

Oryginał:
acme@yahoo.com

Po zamianie GetResponse:
acme.yahoo.com@getresponsesend.com 

Powiadomimy Cię w kreatorze wiadomości, jeśli Twój adres mailowy nadawcy będzie wymagał takiej zmiany.

Dzieje się tak, ponieważ chcemy zapewnić dobrą dostarczalność i reputację domeny dla Twoich wysyłek. Jeśli chcesz wysyłać wiadomość z niestandardowego adresu mailowego nadawcy, zmień bezpłatny adres nadawcy na swój własny, który jest uwierzytelniony DKIM i DMARC. Możesz to zrobić za pomocą GetResponse:

  • dodaj adres nadawcy ze swoją własną domeną – uwierzytelnij ją samodzielnie
  • zmień DNS Twojej domeny, aby kierowały na GetResponse i utwórz swój adres mailowy – uwierzytelnienie jest automatycznie wykonane po naszej stronie
  • kup domenę z GetResponse i utwórz swój własny biznesowy adres email – uwierzytelnienie jest automatycznie wykonane po naszej stronie

Aby zapewnić najwyższą dostarczalność i reputację domeny, być może będziemy musieli ograniczyć Twoje wysyłki do 50 dziennie. Poinformujemy Cię o tym w kreatorze wiadomości. Jeśli chcesz wysłać więcej, zmień adres nadawcy na swoją własną domenę, która jest uwierzytelniana za pomocą DKIM i DMARC.