Jak można kupić domenę przez GetResponse?

Począwszy od lutego 2024 r., Gmail i Yahoo wprowadzają nowe wymagania dotyczące uwierzytelniania, które wymagają użycia własnej domeny uwierzytelnionej DKIM ze wzmocnionym DMARC.

GetResponse zdecydowanie zaleca wszystkim nadawcom używanie jako pola nadawcy adresów e-mail z własnych domen wysyłających oraz skonfigurowanie zarówno DKIM, jak i DMARC.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat tych modyfikacji, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu:
Zmiany w uwierzytelnianiu Gmaila i Yahoo: Wszystko, co musisz wiedzieć

Możesz z łatwością kupić domenę w Narzędzia > Emaile i domeny.

Zakup domeny możliwy jest wyłącznie kartą kredytową, zatem jeśli z kontem jest powiązana inna metoda płatności, zakup domeny nie będzie możliwy.

Zanim rozpoczniesz proces, dodaj poniższy adres email do swoich kontaktów, aby upewnić się, że wiadomość potwierdzająca zostanie poprawnie dostarczona do Twojej skrzynki:

gr-domains@getresponse.com

Wyszukiwanie i zakup domeny

 1. Przejdź do Narzędzia > Emaile i domeny > Domeny.
 1. Kliknij przycisk Kup domenę.

 1. Wpisz domenę, którą chcesz kupić i kliknij przycisk Szukaj, aby sprawdzić, czy jest ona dostępna.

  Aby uzyskać dokładne wyszukiwanie, wpisz nazwę głównej domeny i TLD, np. przyklad.info, a my sprawdzimy, czy jest ona dostępna. Możesz także pominąć TLD (.info), a my pokażemy Ci wszystkie dostępne domeny. Zobacz listę dostępnych TLD i wskazówki dotyczące zakupu domeny w tym artykule.
 1. Kliknij link Kup domenę widoczny po prawej stronie domeny, którą chcesz zakupić.
 1. Wybierz okres rejestracji i kliknij przycisk Dalej.
 1. Dodaj informacje kontaktowe domeny. Możesz użyć danych służbowych lub prywatnych.

  Kliknij przycisk Dalej.
 1. Wybierz pomiędzy pełną lub podstawową ochroną prywatności. Ta opcja ukryje Twoje dane na stronie https://who.is/ i podobnych.

  Podstawowa, darmowa ochrona prywatności ukryje Twoje imię i nazwisko, adres email, numer telefonu i adres pocztowy.
  Pełna ochrona prywatności ukryje Twoje imię i nazwisko, adres email, numer telefonu, adres pocztowy, kraj, województwo oraz organizację.

  Kliknij przycisk Dalej.
 1. Kliknij przycisk Zaakceptuj zakup, aby dokończyć zakup.
 1. Kliknij przycisk Podłącz domenę, aby przypisać nową domenę do Twojej strony. 
 1. Kliknij link przesłany na Twój adres do logowania, aby potwierdzić domenę. Aby ukończyć proces, na stronie, która otworzy się po kliknięciu linka w mailu, kliknij przycisk z napisem Zweryfikuj informacje.

  verify information

Lista Top Level Domains dostępnych w GetResponse

Ograniczone Top Level Domains

Rejestry Top Level Domains przyczyniają się do nadużyć w Internecie, umożliwiając rejestratorom sprzedaż dużej liczby domen spamerom i operatorom złośliwego oprogramowania. Niektóre rejestry świadomie sprzedają tym stronom wiele domen dla zysku, podczas gdy wiele rejestrów nie podejmuje wystarczających działań, aby zapobiec lub ograniczyć ten problem.

TLD można uznać za „złe” na dwa sposoby. Po pierwsze, mogą mieć wyższy stosunek domen szkodliwych do tych zwyczajnych, co wskazuje na potrzebę lepszego egzekwowania zasad odstraszających sprawców. Jednakże niektóre TLD z dużą liczbą szkodliwych domen mogą być stosunkowo małe, co oznacza, że ich ogólny wpływ na Internet jest ograniczony w porównaniu z większymi TLD z większą liczbą szkodliwych domen.

Oto lista domen, które nie są dostępne w GetResponse: