W jaki sposób korzystać z tagowania?

Tagowanie pozwala na oznaczanie kontaktów w bazie. Tagowanie w GetResponse działa dokładnie w ten sam sposób, jak tagowanie w innych popularnych serwisach, takich jak np. WordPress. Możesz przypisać wiele tagów do jednego kontaktu, a potem na ich podstawie personalizować komunikację wysyłaną do subskrybentów. Tagowanie można wykorzystać na wiele sposobów. Oto kilka podpowiedzi:

  • Nie musisz ustalać żadnych kluczy, jeśli chodzi o nazewnictwo. Użytkownicy zwykle wykorzystują zdefiniowane frazy, np.: zaangażowany, aktywny, responsywny, klient, potencjalny klient.
  • Używaj liter i cyfr. Maksymalna ilość znaków w nazwie taga to 64 znaki, bez spacji.
  • Możesz przypisać nielimitowaną ilość tagów każdemu subskrybentowi.
  • Możesz wyszukiwać kontakty i segmentować je w oparciu o tagowanie. Dzięki temu stworzysz bardziej targetowane kampanie.
  • W cyklu automation możesz automatycznie przypisać lub usunąć tagowanie w oparciu o zachowanie klientów.
  • Tagowanie powala na lepsze zaprojektowanie cyklu automation, możesz dzięki nim zaczynać targetowane cykle follow-up.
  • Tagowanie pozwala na analizowanie zachowań konkretnych subskrybentów i śledzenie ich aktywności.
  • W każdym momencie cyklu automation możesz usunąć wszystkie tagi i zacząć nadawać nowe.

Czy są jakieś ograniczenia w definiowaniu tagów?

Tagi mogą mieć od 2 do 64 znaków, bez spacji oraz znaków diakrytycznych.

Jaka jest różnica między polem dodatkowym a tagiem?

Cykle automation nie działają w oparciu o pola dodatkowe. Korzystają z tagowania. Główne różnice to: Pole dodatkowe może mieć przypisaną konkretną wartość. Tag sam w sobie jest wartością. Subskrybenci w konkretnych sytuacjach mogą zobaczyć pola dodatkowe przypisane do ich adresu email (np. przy wypisywaniu się z kampanii). Tagi są widoczne tylko dla Ciebie. Cykl automation możesz rozpocząć bazując na wielu tagach. Grupy subskrybentów, które mają przypisaną konkretną wartość w polach dodatkowych możesz tagować korzystając z funkcji wyszukiwanie zaawansowane.

Czy na tagach mogę opierać się jedynie w cyklach automation?

Tagowanie nie jest ograniczone tylko do cykli automation. Możesz używać tagów przy segmentowaniu bazy kontaktów lub w zaawansowanym wyszukiwaniu. Tagi możesz nadawać konkretnym subskrybentom lub grupom subskrybentów po wyszukaniu kontaktów.