Jak mogę wysyłać rekomendacje produktów do moich klientów?

Element Rekomendacje w kreatorze newslettera pozwoli Ci stworzyć wiadomości, dzięki którym wyślesz spersonalizowane rekomendacje produktów do swoich klientów. Użyj go, aby promować produkty, zachęcać do kolejnych zakupów i pomóc klientom w odkryciu innych produktów z Twojego katalogu. Uwaga: ta funkcja dostępna jest tylko w planach Marketing Automation, Ecommerce Marketing oraz MAX.

Element rekomendacje w kreatorze wiadomości.

Rekomendacje tworzone są na podstawie danych e-commerce przesyłanych z Twojego sklepu do konta GetResponse. Analizujemy, które produkty zostały zakupione przez klientów i rekomendujemy powiązane produkty, które mogą ich zainteresować. Możesz wybrać czy chcesz wyświetlać 2, 4 czy 6 rekomendowanych produktów. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości danych na temat historii zakupów, wyświetlimy najlepiej sprzedające się produkty w Twoim sklepie.

Uwaga: sklep, który wybierzesz w elemencie Rekomendacje jest połączony z konkretną listą kontaktów. Kontakty muszą znajdować się w tej liście, aby rekomendacje produktów wyświetlały się dla nich poprawnie. Miej to na uwadze, gdy wybierasz odbiorców wiadomości. Jeśli używasz wiadomości w akcji Wyślij wiadomość w Marketing automation, najlepiej użyć jej wraz z filtrem Lista.

Aby użyć elementu Rekomendacji, najpierw:

 • Połącz swój sklep z kontem GetResponse. Możesz to zrobić za pomocą integracji API. Jeśli posiadasz sklep Shopify, PrestaShop, Magento lub WooCommerce, możesz użyć wtyczki, aby przesyłać dane e-commerce do swojego konta.
 • Aby element Rekomendacje automatycznie wyświetlał nazwę kategorii, musimy posiadać historię zakupów w tej kategorii.
 • W swoim sklepie stwórz i ustaw kategorie produktów i skonfiguruj szczegóły produktów, które będą pobierane ze sklepu i dodane do elementu Rekomendacje podczas wysyłania wiadomości. Są to następujące dane: kategoria produktu (opcjonalna), nazwa, cena, grafika, SKU i adres URL. Możesz również dodać opis produktu.

W elemencie Rekomendacje wyświetlimy tylko tekst zastępczy i grafikę. Gdy konfigurujesz szczegóły produktu w sklepie, miej na uwadze, że:

 • grafiki będą najlepiej wyświetlać się, gdy będą miały rozmiar od 190 do 250 pikseli. Większe grafiki zostaną przeskalowane,
 • opis produktu powinien składać się z 2 do 255 znaków,
 • powinieneś posiadać co najmniej dwa produkty w swoim sklepie.

Dodawanie elementu Rekomendacje do wiadomości

Element Rekomendacje dodasz w kroku Utwórz w kreatorze wiadomości. Przejdź od razu do kroku 3, jeśli już znajdujesz się w kreatorze wiadomości.

 1. Przejdź do Menu >> Email marketing, kliknij Stwórz wiadomość i wybierz Edytor wiadomości.
 2. Uzupełnij ustawienia wiadomości i wybierz szablon.
 3. W menu bocznym kliknij zakładkę E-commerce, aby przejść do elementu Rekomendacje.
  Element rekomendacje.
 4. Przeciągnij i upuść element w wybrane miejsce.
 5. Zobaczysz okienko, w którym skonfigurujesz rekomendacje.
 • Wybierz sklep i kategorię produktów, z której mają pochodzić rekomendacje. Uwaga: jeśli w Twoim sklepie nie ma kategorii, wybierz Wszystkie kategorie. To ustawienie pozwoli na wyświetlenie również produktów bez przypisanych kategorii.
 • Wybierz ile produktów chcesz pokazać swoim klientom. Jeśli nie będzie wystarczającej liczby produktów w wybranej kategorii, dodamy najlepiej sprzedające się produkty.
 • Kliknij Zastosuj, aby zapisać ustawienia i zamknąć okienko.
  Okienko ustawień elementu rekomendacji.
 1. Ukończ konfigurację poprzez edycję tekstu i formatowanie przycisku, aby odpowiadały Twoim potrzebom. Kliknij pole tekstowe, aby wyświetlić menu formatowania. Zmiany zostaną automatycznie naniesione na wszystkie części elementu. Możesz:
 • zmienić czcionkę, rozmiar, kolor oraz styl nazwy produktu i ceny, aby były tożsame z Twoją marką,
  Menu formatowania pola tekstowego.
 • zmienić kolor i etykietę przycisku, aby zachęcić klientów do kliknięcia i zakupu. Przyciski są domyślnie podlinkowane do właściwej strony produktu.
  Menu edycji przycisku.

Czy można określić wymiary grafiki rekomendowanych produktów?

Możesz zmienić wymiary obrazów, które pojawią się w elemencie Rekomendacje. Aby to zrobić, wymagana jest edycja kodu HTML wiadomości. Jest to metoda dla użytkowników biegłych w kodowaniu HTML. Pracujemy nad alternatywną metodą, która pozwoli Ci zmieniać wielkość grafik bez potrzeby zmiany kodu. Poinformujemy kiedy ta opcja będzie już dostępna.

 1. Dodaj element Rekomendacji do swojej wiadomości.
 2. Kliknij link do Edytora HTML.
  Link do edytora HTML.
 3. Odnajdź tagi data-image-width= oraz data-image-height=.
 4. Wpisz szerokość i wysokość grafiki. Zmiany zostaną automatycznie naniesione dla wszystkich obrazów w tym elemencie.
 5. Kliknij Ukryj edytor HTML, aby wrócić do kreatora wiadomości.

Skojarzone linki