W jaki sposób wyszukiwać kontakty w oparciu o wyrażone przez nie zgody?

Możesz wykorzystać warunek Pola zgody w Zaawansowanym wyszukiwaniu, aby odnaleźć kontakty na podstawie tego, czy udało Ci się uzyskać ich zgodę, czy też nie. Ta informacja pomoże Ci zdecydować, jak chcesz zarządzać swoją listą, planować dalszą strategię wysyłania newsletterów odbiorcom lub jak chcesz budować cykle automation w oparciu o status zgody kontaktów.

Teraz wyjaśnimy, jak korzystać z warunku wyszukiwania pole zgody. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak sprawdzić rejestr zgód dla poszczególnych kontaktów, przejdź do artykułu Gdzie mogę sprawdzić szczegóły kontaktów.

Aby skorzystać z tego warunku, musisz najpierw stworzyć przynajmniej jedno pole RODO. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, przejdź do artykułu Jak tworzyć pola zgody i jak z nich korzystać?

Stosowanie warunku pola zgody

1. Przejdź do menu Kontakty w górnym pasku Pulpitu.
2. Przejdź do menu Wyszukiwanie, aby dostać się do strony Szukaj kontaktów.
3. Wybierz opcję Zaawansowane wyszukiwanie. Dzięki temu otworzysz możliwość wyboru warunków wyszukiwania.

4. Wybierz opcję Dodaj warunek i z rozwijalnej listy wybierz Pola zgody.

5. Spróbuj zawęzić wyniki wyszukiwania:

  • zdecyduj, czy chcesz szukać wyrażonych zgód, czy niewyrażonych (te ostatnie zawierają osoby, które nigdy danej zgody nie wyraziły lub ją wycofały),
  • wybierz pole zgody zawierające klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
  • określ zakres czasowy – kiedykolwiek albo przed lub po konkretnej dacie.

6. Kliknij przycisk Zastosuj, aby zobaczyć wynik wyszukiwania.
7. (opcjonalnie) Wybierz opcję Zapisz jako segment, aby zapisać kryteria wyszukiwania i monitorować kontakty, które spełniają te kryteria.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zawęzić wyniki wyszukiwania, możesz dodać kolejne warunki, na przykład Geolokalizację. Może Ci to pomóc odnaleźć kontakty z krajów, które wymagają zgodności z przepisami RODO.

Pamiętaj też, że jeśli postanowisz wyeksportować kontakty, to pola zgody i statusy wyrażonych zgód nie będą zawarte w pliku eksportu listy.