Czym jest Web Connect i jak go używać?

Czym jest Web Connect?

Web Connect jest fragmentem kodu integracji strony internetowej, który pozwala GetResponse komunikować się z Twoją stroną. Niezbędne jest dodanie go do każdej strony, na której chcesz wykorzystać funkcje takie jak pop-upy, śledzenie odwiedzin lub powiadomienia. Gdy dodasz Web Connect na swoją stronę, będzie aktywny dla każdej funkcji, która go wymaga.

Kiedy używać Web Connect?

Istnieje kilka produktów GetResponse, z którymi można powiązać kod Web Connect.

Formularze i pop-upy

Użyj Web Connect, aby dodać nowy formularz lub pop-up na swoją stronę.

Powiadomienia web push

Poza instalacją mechanizmu service workera niezbędne jest zainstalowanie skryptu Web Connect na swojej stronie, aby uruchomić funkcję powiadomień web push.

Automation

Użyj Web Connect, aby cykl automation śledził:

Zakupy i porzucone koszyki można alternatywnie śledzić przez integrację API, a w przypadku odwiedzonych adresów URL i zdarzeń niezbędny będzie kod Web Connect.

Jeśli chcesz użyć śledzenia odwiedzin na Landing Page, nie musisz dodawać fragmentu kodu na landing page. Jest automatycznie zintegrowana.

Metoda GrTracking

Jeśli kierujesz osoby na swoje strony za pomocą linków w jakichkolwiek wiadomościach wysyłanych z GetResponse, fragment kodu Web Connect automatycznie ich identyfikuje. Jeśli odwiedzający trafią na stronę z innej witryny internetowej, gdzie zostawią swój adres email – na przykład, strony do zapisu na newsletter, rejestracyjne, logowania, zakupu – niezbędne jest umieszczenie dodatkowego kodu JavaScript code, na stronie, na której klienci zostawiają swoje adresy email:

GrTracking ('setUserId', $customerEmail)

Przykład:

GrTracking ('setUserId', 'user@example.com'); 

Należy pamiętać, że jest to tylko próbka jednego z wielu dostępnych języków kodowania, gdzie można użyć GrTracking. Jeśli nie masz strony PHP, skrypt PHP nie zadziała, więc będziesz musiał użyć języka, który pasuje do języka Twojej strony.

Integracje

Jeśli chcesz użyć funkcji Automation z innymi sklepami zintegrowanymi z GetResponse, nie ma potrzeby umieszczania kodu. Web Connect jest automatycznie umieszczany w sekcji head Twojej strony, po włączeniu tej opcji:

Możesz użyć opcji Web Connect w następujących integracjach lub wtyczkach:

Skąd pobrać kod Web Connect?

Kod Web Connect można znaleźć w zakładce Narzędzia >> Web Connect w menu w koncie GetResponse.

Gdzie umieścić fragment kodu Web Connect?

Kod Web Connect należy dodać do sekcji head strony, na której ma być używany. Nawet jeśli chcesz używać kodu do różnych zadań (np. automation i powiadomienia web push) należy go zainstalować tylko raz.

Modyfikacja fragmentu Web Connect lub dodanie go na stronę więcej niż jeden raz może spowodować jego nieprawidłowe działanie.

Należy pamiętać, że nie zapewniamy pomocy przy umieszczaniu kodu na swoich stronach internetowych. Jeśli nie czujesz się pewnie umieszczając kod, skontaktuj się z deweloperem.