Czym jest śledzenie kliknięć?

GetResponse pozwala monitorować, ile razy linki zawarte w Twoich wiadomościach zostały kliknięte przez Twoje kontakty. Obejmuje to newslettery, autorespondery oraz wiadomości RSS-to-email.

Śledzenie kliknięć możesz włączyć w ustawieniach wiadomości. Podczas tworzenia lub edytowania wiadomości kliknij ikonkę Ustawienia w górnym menu edytora wiadomości. Następnie wybierz ustawienia wysyłki. Włącz opcję Kliknięcia.

Włączona opcja śledzenia kliknięć zmieni wygląd linku w wysłanej wiadomości. Ta zmiana jest konieczna, aby powiązać statystyki z Twoim kontem. Link użyje formatu takiego jak http://www.app.getresponse.com/click=7hs903hsnfkg64hd54grt, ale nadal będzie kierować do odpowiedniej strony.

Uwaga: śledzenie kliknięć nie działa w przypadku linków dodanych w formie personalizacji i linków do ankiet.

Statystyki wszystkich wiadomości, w tym statystyki kliknięć, możesz znaleźć na stronie statystyk. Przejdź do Menu > Email marketing > Statystyki. Następnie wybierz odpowiedni typ wiadomości z lewego menu i znajdź zakładkę kliknięte. Uwaga: niektórzy klienci pocztowi używają ścisłych reguł bezpieczeństwa, które „wstępnie klikają” linki w Twoich wiadomościach. Takie kliknięcia będą zarejestrowane w statystykach.