Email marketing dla małych firm – strategia, która przyniesie wzrost

19 min
Zaktualizowano:

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnej ilości możliwości, jeśli chodzi o marketing i promocję firmy w Internecie. Większość małych firm jako główny kanał dotarcia do klientów wykorzystuje media społecznościowe, a nie email marketing. To błąd – oznacza to bowiem, że tracą okazję na jeszcze większe zaangażowanie społeczności i na większą sprzedaż.

W Polsce mamy aktualnie prawie 29 mln internautów, z czego ponad 40% korzysta z poczty Gmail. Dodając do tego lokalne serwisy pocztowe jak WP, Onet czy Interię, otrzymujemy liczbę przewyższającą ilość internautów, co oznacza, że wielu z nas korzysta z więcej niż jednej skrzynki pocztowej. To potencjał, który po prostu trzeba wykorzystać!

Małe firmy mogą wiele zyskać stosując email marketing. Niezależnie, kim są Twoi klienci, gdzie mieszkają, pracują i jak spędzają czas wolny – najprawdopodobniej mają konto mailowe, dzięki któremu możesz do nich dotrzeć.

Niewielka strona internetowa, sklep e-commerce czy blog – bez względu na to, czym zajmuje się Twoja mała firma, email marketing to przydatne narzędzie. Pomoże przyciągnąć nowych klientów i sprawić, że ci, którzy już skorzystali z oferty będą do ciebie wracać.

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedzieć, jak wykorzystać ten kanał, aby rozwinąć swoją firmę w 2023 roku.

Dlaczego email marketing jest tak skuteczny w małych firmach?

Jest wiele powodów, dla których email marketing to skuteczne narzędzie dla małej firmy. Może pomóc w budowaniu i szerzeniu świadomości marki wśród potencjalnych klientów, w budowaniu zaufania i lojalności odbiorców, w pokazaniu, że Twoja firma jest ekspertem w branży oraz – ostatecznie – w zwiększeniu przychodów.

Przyjrzyjmy się przez chwilę korzyściom, jakie wynikają z włączenia email marketingu w strategię małej firmy:

Daje imponujący zwrot z inwestycji: Email marketing pozwala na stworzenie stabilnego i efektywnego pod względem kosztów kanału komunikacji między marką a klientami. Jak pokazują wyliczenia, ta forma działań marketingowych przynosi imponujący zwrot z inwestycji (ROI), ponad dwukrotnie większy niż zwrot z innych kanałów marketingowych.

Źródło

Poprawia retencję: Email marketing pozwala na zbudowanie silnej relacji klienta z marką dzięki stałej komunikacji i pobudzaniu zaangażowania. Ta forma kontaktu pozwala dotrzeć do klientów w miejscu, które oni sami odwiedzają kilka razy dziennie – w skrzynce odbiorczej. Jeśli używamy innych kanałów, takie bezpośrednie dotarcie jest niemożliwe.

Buduje autorytet: Jako właściciel małej firmy chcesz pokazać się z pozycji eksperta w swojej branży, do którego klienci zwracają się po wiedzę i pomoc w rozwiązaniu ich problemów. Email marketing pomaga zbudować autorytet eksperta dzięki możliwości wysyłki treści o wysokiej jakości, pełnych przydatnych informacji, które odbiorcy uznają za wartościowe.

Zwiększa konwersję i sprzedaż: Każdego roku email marketing pomaga firmom wygenerować wielomilionowe zyski ze sprzedaży. Tworzy doskonałą okazję do spontanicznych zakupów. Przykładowo, możesz zachęcić klienta, który już skorzystał z oferty, do kolejnego zakupu wysyłając specjalny kod lub zniżkę na kolejne zakupy.

Określa markę: Z dobrą strategią email marketingową marka rośnie i ma bezpośredni „wstęp” do skrzynki odbiorczej klientów. Jedyne co musisz zrobić, żeby wyróżnić się spośród innych firm walczących o uwagę klienta to wysyłać przydatne i doskonale sprofilowane wiadomości. Dzięki temu Twoja mała firma wyróżni się swoją marką. A to daje dużą przewagę nad konkurencją.

Odkrywa potrzeby klienta: Email marketing pozwala zdobyć wiedzę o tym, czego potrzebują klienci, co im się podoba oraz za czym nie przepadają. To pozwala na segmentację bazy odbiorców zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Dzięki temu możemy wysyłać lepiej sprofilowane, personalizowane wiadomości, które odpowiadają potrzebom konkretnych segmentów odbiorców.

Pokazuje, jakie działania mają sens: Ta forma marketingu daje świetny i przejrzysty wgląd w to, jakie działania i taktyki sprzedażowe mają sens oraz z których można bez żalu zrezygnować. W jaki sposób? Dzięki testom i mierzeniu metryk takich jak: wskaźnik otwarć, wskaźnik kliknięć itp.

Oczywiście, żeby wykorzystać w pełni moc email marketingu, musisz wiedzieć jak dobrze ustalić strategię email marketingową.

Przewodnik po rodzajach wiadomości

Kiedy już zaczniesz powiększać bazę subskrybentów, masz możliwość wysyłania różnych typów wiadomości do swoich odbiorców i klientów.

Bardzo ważne jest zrozumienie, czym różnią się one między sobą i jak działają, aby dopasować typ wiadomości do celu Twojej kampanii.

Poniżej znajdziesz informacje na temat najbardziej skutecznych rodzajów wiadomości, które pomogą spełnić określone założenia planu marketingowego:

Newsletter: Popularny rodzaj wiadomości marketingowej; wysyłany okresowo do klientów pozwala małym firmom na utrzymanie regularnego kontaktu z subskrybentami.

Przykładem marketingowego newslettera są regularne emaile informujące o możliwości pobrania nowej, miesięcznej edycji Planera Marketera od GetResponse.

Wiadomość promocyjna: To wiadomość, w której można zaoferować specjalną ofertę lub zniżkę zachęcającą do zakupu produktu lub skorzystania z usług firmy.

Poniższa wiadomość została wysłana z okazji Cyber Monday i zawierała ofertę 30% rabatu na zakupy.

Fragment emaila od marki Tommy Hilfiger

Email programu lojalnościowego: Email marketing pozwala na ustawienie programu lojalnościowego dla zaangażowanych klientów.

W poniższej wiadomości Super-Pharm przypomina o możliwości wykorzystania punktów lojalnościowych.

Email od Super-Pharm

Wiadomość sezonowa: To wiadomość jednorazowa, wysyłana po to, aby pozostać w pamięci klienta w konkretnym czasie, np. święta lub zmiany pór roku.

Dobry przykład wiadomości tego typu znajdziemy u Decathlon. W tym mailu informują oni klientów o zimowej obniżce cen.

Wiadomość transakcyjna: Email to świetny kanał na komunikację z klientem w sprawie już zakupionych produktów lub usług. Ułatwia wysyłkę wiadomości takich jak: potwierdzenie transakcji, przypomnienie o umówionym spotkaniu, email z fakturą za zakupy itp.

Dobry przykład pokazuje firma Stocksy. To prosta wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email, ale trzeba przyznać, że strona wizualna robi wyjątkowo dobre wrażenie.

Email od Stocksy

Kampania drip: Wiadomości drip to zautomatyzowane maile wysyłane do subskrybentów zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Wysyłka jest inicjowana przez konkretne akcje podejmowane przez subskrybenta. To efektywna, sprawna i konsekwentna forma komunikacji.

Wiadomość powitalna od Moment.

Kampanie drip można wykorzystać jako:

● Wiadomości powitalne
● Wiadomości o porzuconym koszyku
● Wiadomości z sugestią interesujących produktów
● Wiadomości z podziękowaniem
● Wiadomości informacyjne

Osobiście używam kampanii drip, oferując kursy online dostarczane bezpośrednio do skrzynki odbiorczej klienta. Zwykle wolę ustawić pełny kurs na platformie, niż wysyłać treści mailem. Dla lżejszych i krótkich tematów email sprawdza się jednak najlepiej.

Dedykowane wysyłki: Ten typ wiadomości wysyłany jest jedynie do konkretnych grup odbiorców. Przykładowo, jeśli prowadzisz webinar produktowy, to informację o nim i przypomnienia kierujesz jedynie do osób, które na taki webinar się zapisały.

Poniżej email, który został wysłany do osób, które zarejestrowały się na webinar. Po zakończonym wydarzeniu, otrzymały one link z nagraniem.

Email do GetResponse

Wiadomość o zmianach w produkcie: Mimo, iż subskrybenci zwykle nie przepadają za tym rodzajem wiadomości, to są one jednak przydatne do informowania o ważnych zmianach. Zwłaszcza, jeśli taka zmiana dotyczy znanej i szeroko wykorzystywanej funkcjonalności, którą klienci znają lub dla której zdecydowali się na zakup.

Poniżej przykład – fragment wiadomości produktowej wysłanej do polskich użytkowników GetResponse.

Przestrzegaj prawa

Przygotowując oraz tworząc kampanie marketingowe, pamiętaj o prawie obowiązującym w Polsce.

Masz obowiązek zapytać swoich subskrybentów, czy zgadzają się na przetwarzanie danych osobowych. RODO definiuje zgodę jako: „Każde dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych.” To ważna kwestia: subskrybenci muszą wyraźnie udzielić zgody – a jej udzielenie nie może warunkować świadczenia usługi (chyba że informacje te są potrzebne do wykonania usługi). Musisz również być w stanie udowodnić, że subskrybenci zgodę wyrazili. Wycofanie zgody musi być równie łatwe, jak jej wyrażenie. W przypadku wycofania zgody, musisz zaprzestać przetwarzania danych, jeżeli nie masz do tego innej podstawy prawnej.

Zanim zaczniesz gromadzić dane osobowe, musisz poinformować osobę, której dotyczą, i wyjaśnić:

  • kim jesteś i podać swoje dane kontaktowe;
  • dlaczego i w jaki sposób będziesz wykorzystywać jej dane oraz na jakiej podstawie prawnej;
  • czy zamierzasz komukolwiek przekazywać dane osobowe;
  • czy planujesz przekazać dane do kraju trzeciego lub organizacji międzynarodowej oraz jak będą one zabezpieczone. 

Musisz również podać osobie, której dane dotyczą, informacje o:

• okresie przechowywania danych,
• jej prawie dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia danych lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
• prawie do cofnięcia zgody i jak to zrobić,
• prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego,
• tym, dlaczego jej dane osobowe są potrzebne. Czy jest to wymóg ustawowy czy umowny? Czy są niezbędne do zawarcia umowy? Czy osoba ta musi podać swoje dane osobowe? Co się stanie, jeśli ich nie poda?
• profilowaniu, zasadach jego działania oraz znaczeniu i konsekwencjach przetwarzania danych w ten sposób. Przede wszystkim, Twoi nowi subskrybenci muszą dokładnie wiedzieć, jak wykorzystasz dane, które Ci przekażą.

📋 Przydatne materiały:

1. Jak przygotować moje konto do RODO?
2. Jak prowadzić kampanie w GetResponse w zgodzie z RODO?
3. Rodo: wszystko co powinieneś wiedzieć
4. GetResponse oficjalnie działa w zgodzie z RODO

W zależności od kraju, pamiętaj, aby dostosować swoje działania do obowiązującego prawa. W Stanach Zjednoczonych wysyłając e-maile w związku z kampanią marketingową swojej firmy, ważne jest, aby zachować zgodność z ustawą CAN-SPAM.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej FTC.

Wszystko zaczyna się od dobrego planu

Strategię działań email marketingowych firmy należy zaplanować, zanim rozpocznie się pierwsza kampania. Aby zrobić to dobrze, nie można pominąć kilku ważnych kroków:

Krok 1: Wyznacz cel działań email marketingowych

Każda firma ma inny cel, jeśli chodzi o prowadzenie kampanii email marketingowych. Jest wiele czynników, które mają na nie wpływ, np.:

● Twój budżet
● Wielkość firmy
● Doświadczenie w email marketingu
● Branża w jakiej działasz
● Priorytet kanałów dotarcia do klienta
…i tak dalej.

Twoje cele mogą być ogólne: zbudowanie świadomości marki; lub bardziej mierzalne i wyrażone w jednostkach, które można policzyć.

Krok 2: Zdefiniuj grupę docelową

Kolejnym krokiem jest stworzenie persony klienta, czyli jak najdokładniejsze określenie konkretnych grup osób, do których chcesz dotrzeć.

Jak w przypadku innych działań marketingowych – komunikacji nie kierujemy do wszystkich.

Musisz wiedzieć, kim jest twój idealny klient po to, aby skierować kampanię do osób, które będą najbardziej zainteresowane zakupem produktów i usług oraz wsparciem twojego biznesu.

Krok 3: Zacznij budować listę kontaktów

Przed wysyłką maili musimy mieć w bazie kontakty. Kiedy określimy cele i personę klienta, przychodzi czas na zebranie adresów email od osób zainteresowanych ofertą.

Poniżej znajdziesz listę kilku rzeczy, które trzeba zrobić rozpoczynając budowanie listy kontaktów:

● Dodaj formularz zapisu na stronę internetową Twojej firmy
● Dodaj formularz zapisu do mediów społecznościowych
● Dodaj wezwanie do działania (Call-to-Action) w stopce wiadomości firmowych
● Dodaj formularz zapisu i informację o nim gdziekolwiek możesz poprosić odbiorców, żeby się zapisali.

Praca wykonana w pierwszych dwóch krokach opłaci się przy zbieraniu kontaktów zainteresowanych zapisem na listę mailingową.

Upewnij się, że masz dla tych osób unikalną i wartościową ofertę w zamian za zapisanie się na listę. Zaproponuj coś „ekstra” i ustaw wszystko tak, aby zapis był szybki i łatwy.

Świetnym pomysłem na rozbudowanie bazy adresowej jest stworzenie lead magnetu – czyli zaoferowanie czegoś wartościowego w zamian za adres email. Tutaj znajdziesz 25 pomysłów na lead magnets.

Jak stworzyć listę mailingową?

Dowiedz się jak zaplanować budowę bazy mailingowej i w pełni wykorzystać możliwości online marketingu. Poradnik przeznaczony jest dla każdego, kto chce prowadzić skuteczne kampanie marketingowe online.

POBIERZ PORADNIK

Krok 4: Zdecyduj, jakie wiadomości wysyłać

Kiedy aktywnie zwiększasz liczbę subskrybentów, możesz zacząć planować to, jakiego typu wiadomości będą oni od ciebie otrzymywać.

Rodzaje wiadomości będą zależeć przede wszystkim od tego, w jakiej branży działa Twoja firma. Większość firm zaczyna wysyłki od krótkiego powitania na liście odbiorców, po którym dostaną oni newsletter 1-2 razy w miesiącu. To ważne, aby utrzymywać stały kontakt i zwiększać zaangażowanie osób zapisanych na listę subskrybentów.

Możesz też zdecydować się na wysyłkę wiadomości z okazyjną ofertą i zniżką, informacji produktowych itp.

Krok 5: Zaprojektuj i stwórz wiadomości

Jeśli chodzi o wygląd wiadomości, to zdania w temacie czy wygląd wiadomości email ma wpływ na jej skuteczność są podzielone. Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować pieniądze i poświęcać czas na to, aby wiadomości świetnie wyglądały w skrzynce odbiorcy.

Część osób powie, że cel i treść wiadomości są najważniejsze, dlatego prosty wygląd będzie najlepszy. Inni powiedzą, że najbardziej interesujące są wiadomości, które mają dobry projekt graficzny i zawierają dodatkowe media (video, gif itp.)

Niezależnie od Twojej decyzji, przemyśl, czy wyraża ona charakter Twojej marki i czy jest zgodna z tym, co w swoich skrzynkach chcą zobaczyć odbiorcy.

Krok 6: Mierz wyniki

Po rozpoczęciu wysyłek trzeba sprawdzić wyniki, przeanalizować je i ewentualnie zmodyfikować wiadomości tak, żeby przyniosły lepszy rezultat.

Analiza danych w email marketingu ma kluczowe znaczenie dla powodzenia kampanii. Dzięki analizowaniu wyników dowiadujemy się, co działa, a co nie przynosi oczekiwanych efektów. To daje możliwość wczesnego wykrycia, z których działań zrezygnować oraz na których się skupić, bo przynoszą większy zwrot z inwestycji (ROI).

Mierzyć można:

● Ile osób otworzyło wiadomość?
● Kto otworzył jakie wiadomości?
● Jaki link dana osoba kliknęła?
● Kto wypisał się z listy?
I tym podobne.

Te dane są łatwo dostępne w Twoim narzędziu do email marketingu i pomogą lepiej wykorzystać potencjał tego kanału w Twojej branży. Upewnij się, że zadajesz właściwe pytania; mierzysz to, co ważne; i że działasz zgodnie z wnioskami wyciągniętymi z tej analizy.

Strategie email marketingu, które przyniosą duży wzrost małej firmie

Poniżej znajdziesz 8 strategii, z których Twoja mała firma może skorzystać, żeby zaangażować osoby na liście subskrybentów i powiększyć listę odbiorców.

Warto mieć je na uwadze wprowadzając w życie plan działań email marketingowych:

1. Zachowaj odpowiednią częstotliwość wysyłek

Częstotliwość wysyłek ma kluczowe znacznie. Wiadomości muszą być na tyle częste, aby Twoja marka pozostała w świadomości odbiorców oraz aby nie zapomnieli o Twojej firmie. Niezależnie od rodzaju wiadomości, korzystaj z nich jak z „delikatnego przypomnienia” o tym, że Twoja oferta i produkty są przydatne. To sprawi, że subskrybenci w momencie pojawienia się potrzeby skorzystania z podobnej oferty, wybiorą Twoją markę jako pierwszą, która przychodzi na myśl.

Częstotliwość wysyłek ma na celu zachowanie marki w pamięci odbiorców, tak aby nie czuli oni irytacji z powodu ilości wiadomości jakie od Ciebie dostają.

2. Stosuj zachęcający temat wiadomości

Musisz przyciągnąć uwagę odbiorcy od samego początku. Jak? Dobry temat wiadomości przekona klienta do otwarcia emaila.

Przemyśl kilka opcji:

● Czy ta wiadomość jest pilna?
● Czy chcesz przeprowadzić konkurs? Dać informację o nowościach?
● Czy w sklepie są aktualnie dostępne zniżki?

Temat wiadomości powinien skupić uwagę i zachęcić do tego, by dowiedzieć się więcej.

3. Pisz zwięźle i na temat

Zwięzłość jest niezwykle ważna przy tworzeniu wiadomości w kampaniach email marketingowych. Klienci są zajęci. Nawet Twoi najwięksi fani, którzy szczerze interesują się marką i ofertą.

Długie maile powodują niechęć do otwierania kolejnych i spadek wskaźnika otwarć. Pisz krótko i konkretnie, żeby nie zrazić odbiorców.

Skup się na najważniejszych punktach i wyróżnij je: wypunktuj, wylicz, dodaj nagłówki i podkreśl kluczowe słowa. Dzięki temu szybko przyciągniesz uwagę odbiorcy.

Wiadomość od Reserved

4. Twórz teksty łatwe w odbiorze

Pisząc treść wiadomości upewnij się, że jest przyjazna w odbiorze. Odbiorca ma ją szybko przeskanować wzrokiem. Większość ludzi nie zagłębia się w tekst, a wzrok szybko przeskakuje przez słowa.

Wiadomości powinny mieć strukturę, która ułatwia czytanie nawet tym osobom, które jedynie szybko skanują tekst wzrokiem i wyłapują tylko słowa kluczowe.

Używaj krótkich akapitów i krótkich zdań. Formatuj tekst korzystając z pogrubienia lub pochylenia ważnych treści. Używaj punktowania.

5. Personalizuj wiadomości

Segmentuj bazę odbiorców, aby wysyłać spersonalizowane wiadomości, dopasowane treścią do potrzeb i zainteresowań każdego segmentu.

Spraw, żeby wiadomość miała bardziej osobisty charakter, a od razu zauważysz zwiększenie wskaźnika otwarć.

Możesz, na przykład, użyć imienia klienta lub przydatnych informacji, które od razu przykują jego uwagę.

Personalizacja zawarta w temacie wiadomości – Uber

6. Używaj tagów ALT w grafikach

Część klientów poczty nie pokazuje grafik w wiadomościach. Dlatego tak ważne jest użycie tagów ALT, kiedy tylko jest to możliwe.

Pomyśl o nich jak o „awaryjnym tekście”, który nada kontekst i opisze, co przedstawia grafika.

Pomoże to również lepiej zrozumieć treść wiadomości osobom mającym problem z prawidłowym widzeniem, które korzystają z czytników ekranu.

7. Upewnij się, że wiadomość dobrze wyświetla się na urządzeniach mobilnych

Coraz więcej osób czyta maile na smartfonach, dlatego ważne jest, aby wiadomości prawidłowo się na nich wyświetlały.
Konieczne jest przetestowanie treści na najważniejszych urządzeniach. Większość firm dostarczających rozwiązania z zakresu email marketingu ma wbudowane emulatory, które odtwarzają wygląd wiadomości na różnych typach urządzeń. Dlatego brak fizycznej możliwości testowania nie powinien być tu wymówką dla wysyłki słabo zoptymalizowanych treści.

Email od GetResponse z zaproszeniem na webinar – wersja mobilna.

Przykładowo, kreator wiadomości email w GetResponse pozwala na wyświetlenie podglądu wiadomości i porównanie tego, jak wygląda ona na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Dodatkowo, pozwala też na podgląd wiadomości w najbardziej popularnych klientach pocztowych.

8. Dodaj odnośniki do mediów społecznościowych

Skorzystaj z kampanii email marketingowej podwójnie: zwiększ zaangażowanie subskrybentów prosząc ich o podzielenie się treścią ze znajomymi oraz o dołączenie do grona osób obserwujących twoje profile w mediach społecznościowych.

Większość dostawców usług email marketingowych daje możliwość łatwego promowania profili w mediach społecznościowych bezpośrednio w treści wiadomości.

Nie zapomnij o rozwijaniu bazy

W małej firmie warto skupić się na systematycznym rozwoju bazy kontaktów, jeśli chcemy osiągnąć długofalowy sukces w email marketingu.

Na wyciągnięcie ręki dostępnych jest wiele materiałów w tym temacie.

Poniżej znajdziesz 6 sposobów, które pomogą w rozwoju bazy kontaktów.

Zachęcaj do zapisu na listę gdziekolwiek możesz: daj odbiorcom wiele szans na zapisanie się do bazy twojego firmowego newslettera, w tym: na głównej stronie twojego biznesu, na stronach blogowych, na stronie z kontaktem do firmy, w pasku bocznym strony, w stopce strony, w mailach firmowych, w mediach społecznościowych itp.

Umieszczaj na stronie formularze zapisu zamiast linka do strony zapisu: Użycie linka powoduje zmniejszenie liczby zapisów. Lepiej skorzystać z formularza wklejonego w kod strony, przy pomocy którego nowe osoby szybko i łatwo dodadzą swój adres email do bazy.

Segmentuj bazę kontaktów: Kiedy zaczniesz zbierać adresy odbiorców szybko zauważysz, że jedni są bardziej zaangażowani od innych. Stwórz różne segmenty odbiorców i skup się na budowaniu lojalności wobec marki oraz na sprzedaży wśród twoich fanów i wnikliwych obserwatorów.

Stwórz cykl autoresponderów: Automatyzacja uwolni twój czas i pozwoli skupić się na innych aspektach marketingu, np. na analizie danych, stworzeniu świetnych grafik, przygotowaniu jeszcze lepszych treści itp.

Wykorzystaj media społecznościowe: Dodaj w swoich wiadomościach przyciski do dzielenia się informacjami z newslettera w mediach społecznościowych. To zachęci odbiorców do promowania twoich treści wśród znajomych i kontaktów. Dla firmy to dodatkowa, darmowa widoczność w sieci.

Mów o newsletterze wszędzie, gdzie działasz: osobiście mogę powiedzieć, że YouTube przyniósł mi największy wzrost liczby subskrybentów newslettera. Kanał w serwisie YouTube pomaga mi w sprzedaży dzięki reklamom, ale również pozwala na powiększenie listy odbiorców. Dzięki kampaniom drip docieram do odbiorców skuteczniej, a to generuje dodatkowe przychody.

Podsumowanie

Email marketing ma wiele do zaoferowania małym firmom – dlatego nie rezygnuj z korzyści, jakie daje. Zacznij już dziś i wprowadź te wskazówki w życie. Dobra strategia email marketingowa pomoże zwiększyć zaangażowanie odbiorców, poprawi sprzedaż i rozwinie Twoją firmę. 

Które z porad i taktyk w tym artykule uważasz za najbardziej przydatne? Daj nam znać w komentarzach pod artykułem!


Ron Stefanski
Ron Stefanski
Ron jest internetowym przedsiębiorcą i profesorem marketingu na National Louis University, który ma pasję pomagania ludziom w tworzeniu i promowaniu ich własnych biznesów online. Możesz dowiedzieć się więcej odwiedzając OneHourProfessor.com. Możesz również nawiązać z nim kontakt na YouTube lub Linkedin
Share