Jaka jest dostarczalność wiadomości w GetResponse?

Często spotykamy się z pytaniami o jakość naszego współczynnika dostarczalności. Możemy z dumą ogłosić, że aktualnie wynosi on 99%! A jak to wygląda od środka?

W świecie email marketingu dostarczalność jest ściśle powiązana z reputacją. Im lepsza reputacja, tym lepsza dostarczalność.

Reputacja nadawcy jest relacją, którą budujemy z dostawcami usług emailowych (ESP), aby zwiększać dostarczalność i utrzymywać ją na wysokim poziomie. Im lepsza jest nasza reputacja, tym większe szanse na to, że Twoja wiadomość zostanie dostarczona prosto do skrzynek odbiorców. Na dostarczalność ma wpływ wiele czynników: jakość ruchu wysyłanego z danego adresu IP, domena, a także jakość treści wysyłanych przez konkretnego nadawcę (czyli reputacja adresu nadawcy).

Reputacje adresu IP oraz domeny są pod stałą kontrolą dedykowanego zespołu GetResponse, który dba o zachowanie najlepszych praktyk w branży, kontroluje statystyki i blokuje konta w sytuacjach wskazujących na nadużycia.

W ciągu dwóch ostatnich dekad GetResponse wypracowało bardzo dobre relacje z największymi dostawcami usług emailowych. Nie byłoby to możliwe bez naszej surowej polityki dotyczącej importów, zerowej tolerancji dla spamu, szeregu narzędzi do zarządzania bazą adresową, śledzenia wysyłek i przetwarzania adresów email, do których nie da się dostarczyć wiadomości.

Jako współdzielona platforma do email marketingu, GetResponse pozwala klientom korzystać z naszych serwerów i adresów IP. W ten sposób skutecznie zarządzamy dostarczaniem wiadomości wszystkich klientów. Zaletą współdzielonej puli adresów IP jest fakt, że już od pierwszego dnia korzystania z konta możesz wysyłać wiele wiadomości dzięki bardzo dobrej reputacji naszych adresów IP.

Jeżeli chcesz je sprawdzić, skorzystaj ze strony SenderScore.org. Dzięki niej dowiesz się, jak reputacja nadawcy wypada na tle innych i w jaki sposób mogą ją ocenić dostawcy usług pocztowych. Oto aktualny zakres naszych adresów IP:

104.160.64.0/24
104.160.65.0/24
104.160.67.128/25
104.160.68.224/27
104.160.69.0/26

Rekord SPF powinien wyglądać następująco:

v=spf1 mx a include:_spf.getresponse.com -all