Jak zweryfikować domenę w Menedżerze Firmy na Facebooku?

Uwaga: Jeśli chcesz zweryfikować domenę strony stworzonej w Kreatorze stron, użyj tych instrukcji.

Czym jest weryfikacja domeny?

Możesz zweryfikować swoją domenę w Menedżerze firmy na Facebooku, aby rościć sobie prawo własności domeny. Własność pozwala zapobiec niewłaściwemu użyciu domeny. Odwiedź tę stronę, aby dowiedzieć się, w jakich przypadkach konieczna może być weryfikacja domeny.

Menedżer firmy na Facebooku oferuje trzy różne sposoby weryfikacji domeny. W GetResponse możesz dodać meta-tag do sekcji <head> głównej strony domeny. Po dodaniu i weryfikacji domena będzie widoczna jak poniżej, meta-tag zostanie automatycznie dodany do sekcji <head>.

Uwaga: Aby ukończyć proces, konieczne będzie przełączanie się pomiędzy kontami GetResponse a Menedżera Firmy na Facebooku.

Zanim rozpoczniesz:

Niezbędne jest posiadanie konta Menedżera Firmy na Facebooku.

Należy również wykonać następujące kroki:

Jak dodać swoją domenę w Menedżerze firmy na Facebooku?

  1. W Menedżerze firmy kliknij Ustawienia firmowe, w menu po lewej stronie.
  1. W Ustawieniach firmowych kliknij Bezpieczeństwo marki i przejdź do zakładki Domeny. Następnie kliknij Dodaj.
  1. Wpisz nazwę domeny, na przykład: example.com i kliknij Dodaj.
  1. Twoja domena będzie widoczna w sekcji Domeny. Najedź kursorem na meta-tag widoczny w punkcie 1 i kliknij Kopiuj do schowka.

Uwaga: Po skopiowaniu meta-tagu, przejdź do konta GetResponse, aby go dodać.

Jak dodać meta-tag z Facebooka do swojej domeny w GetResponse?

  1. W koncie GetResponse kliknij ikonę Profilu w górnym prawym rogu pulpitu i wybierz opcję Zarządzaj kontem.
  1. Przejdź do zakładki Domeny landing pages, najedź kursorem na menu Akcji (3 kropki po prawej stronie nazwy domeny) i kliknij Dodaj meta-tag Facebooka.
  1. Teraz otworzy się okno do weryfikacji. Wklej meta-tag skopiowany z  Menedżera firmy na Facebooku we wskazane miejsce. Kliknij Dodaj meta-tag.
  1. Zobaczysz okienko z prośbą, aby dokończyć proces weryfikacji w koncie Menedżera Firmy na Facebooku. Przejdź ponownie do strony Weryfikacji domeny i kliknij zielony przycisk Zweryfikuj domenę.

Skąd będę wiedzieć, że domena została zweryfikowana?

Po udanej weryfikacji domeny zobaczysz zieloną kropkę obok nazwy domeny w koncie Menedżera firmy na Facebooku. Gdy najedziesz kursorem na tę kropkę, zobaczysz czarne okienko potwierdzające, że domena jest zweryfikowana oraz kod weryfikacyjny.

Jak dodać meta-tag Facebooka do subdomeny?

Jeśli przekierujesz swoją domenę na landing page stworzony w GetResponse poprzez zmianę ustawień DNS swojej domeny i chcesz przypisać swoją subdomenę do innego landing page, niezbędne jest dodanie meta-taga tylko do głównej domeny.

Jeśli Twoja nazwa domeny to example.com, a chciałbyś umieścić subdomenę na test.example.com, to musisz dodać i zweryfikować meta-tag dla example.com. Zostanie on również automatycznie zastosowany w test.example.com.

Uwaga: Jeśli nie masz strony internetowej na swojej domenie lub używasz adresu email połączonego z nią i nie chcesz utracić dostępu do nich, nie używaj nazw serwerów GetResponse – ns-a-1.getresponse.com oraz ns-a-2.getresponse.com.

W takim przypadku nadal możesz przypisać subdomenę do landing page stworzonego w GetResponse, ale nie będziemy mieć dostępu do Twojej domeny, ponieważ nie używa ona nazw serwerów GetResponse. Zwróć uwagę, że w takiej sytuacji musisz zdecydować, który proces weryfikacji jest dla ciebie najbardziej odpowiedni i przeprowadzić weryfikację samodzielnie.

Dlaczego nie mogę zweryfikować swojej domeny?

Weryfikacja domeny w Menedżerze Firmy na Facebooku może zostać przeprowadzona tylko dla opublikowanego landing page. Przed rozpoczęciem weryfikacji domeny upewnij się, że landing page został opublikowany.