Jak zmienić ustawienia DNS? Video

Jeśli stworzyłeś swoją stronę w Kreatorze stron, użyj tych instrukcji.

Napisy po polsku

Jeśli chcesz, aby nazwa Twojej domeny była widoczna w adresie URL landing page, wymagane jest uaktualnienie ustawień DNS, tak aby Twoja domena wskazywała na nasz serwer DNS. Dla raz skonfigurowanej domeny głównej, za pomocą rekordów NS, możesz użyć wiele subdomen w panelu GR, bez konieczności ponownej konfiguracji.

Uwaga: zmiana ustawień DNS domeny sprawi, że konta email stworzone na tej domenie przestaną działać.

Żeby używać domeny dla kont email i landing page’a, zamiast edytować ustawienia DNS należy stworzyć subdomenę i ustawić dla niej rekord CNAME.

Używanie subdomeny jest również odpowiednim rozwiązaniem w przypadku, kiedy do głównej domeny przypisana jest już inna strona.

Tutaj znajdziesz instrukcje, jak ustawić rekord CNAME.

Zmiana ustawień DNS

Aby zmienić ustawienia DNS:

  1. Zaloguj się do panelu sterowania hosta.
  2. W sekcji ustawień domeny odszukaj ustawienia DNS.
  3. Użyj poniższych nazw serwerów jako głównych i nadrzędnych serwerów swojej domeny:
    • ns-a-1.getresponse.com
    • ns-a-2.getresponse.com
  1. Zapisz zmiany.

Długość trwania zmian w ustawieniach DNS

Propagowanie zmian (innymi słowy, uaktualnienie nazw serwerów i rekordów cache) może potrwać do 24 godzin. Jeśli będziesz próbować użyć niezweryfikowanej domeny podczas tworzenia landing page, zobaczysz powiadomienie o tym, że weryfikujemy ustawienia DNS dla tej domeny. W tym przypadku nie musisz podejmować żadnych kroków. Poczekaj 24 godziny, aby proces został ukończony.

Poinformujemy Cię również, jeśli nadal po 48 godzinach nie byliśmy w stanie zweryfikować ustawień DNS domeny. Jeśli będziesz próbować użyć niezweryfikowanej domeny, zobaczysz powiadomienie, że nie mogliśmy jej zweryfikować. Oznacza to, że domena, którą chcesz przypisać nie pojawiła się w rekordach DNS. Gdy zobaczysz to powiadomienie, sprawdź ponownie ustawienia DNS.

Możesz sprawdzić status swojej domeny w zakładce Domeny landing pages. Aby przejść do tej zakładki, kliknij Zarządzaj kontem >> Domeny landing pages. Używaj tej strony do dodawania, usuwania i sprawdzania statusu swoich domen. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Zmiana ustawień DNS u Twojego dostawcy

Odwiedzając poniższe strony możesz sprawdzić oficjalne instrukcje innych platform dotyczące zmiany serwerów nazw:

Należy pamiętać, że kroki mogą się różnić w zależności od tego, gdzie hostowana jest domena. Artykuły, do których prowadzą linki powyżej, są tworzone przez każdą odpowiednią platformę. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące konfiguracji domeny, możesz skontaktować się z ich pomocą techniczną.