GetResponse i ClickMeeting z nową siedzibą w biznesowym centrum Trójmiasta

14 min
Zaktualizowano:

Przyszedł czas na zmiany! Po kilkunastu latach obecności w Arkońska Business Park, przenieśliśmy swoją siedzibę w samo serce prestiżowego centrum biznesowego Trójmiasta, przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, do budynku NEON, będącego częścią kompleksu Alchemia. Od skromnych początków na poddaszu domu w Gdyni po stanie się marką znaną na całym świecie, GetResponse jest obecnie światowym liderem oprogramowania do marketingu online dla małych i dużych firm. Nowa siedziba powstała zgodnie z koncepcją biura stymulującego. Wykorzystujemy technologię wspierającą współpracę w dowolnie wybranym modelu pracy, co sprzyja zacieśnianiu relacji między pracownikami i stanowi ważny aspekt w kształtowaniu zrównoważonego środowiska pracy.

To jest biuro na nowe czasy.
Jest tu wiele przestrzeni wspólnych, w których można organizować dowolne spotkania, wykonywać pracę kreatywną, w zespole lub indywidualnie. Liczymy na to, że ludzie rozważą przyjście do nowego biura na kilka dni w tygodniu i wypełnią je świetną atmosferą, która jest siłą napędową wspaniałych projektów w naszej firmie.

Aleksandra Grabowska – członkini Zarządu GetResponse
Biuro znajduje się w centrum biznesowym Trójmiasta - Kinga Skalik Fotografia
Biuro znajduje się w centrum biznesowym Trójmiasta – Kinga Skalik Fotografia

Nowoczesna, energetyzująca, integrująca pracowników, a jednocześnie wzmacniająca ich regenerację przestrzeń, zaprojektowana z wykorzystaniem materiałów ekologicznych – tak można określić w jednym zdaniu nowe biuro GetResponse i ClickMeeting. Elementy i funkcje stymulującego wizualnie i intelektualnie środowiska pracy obejmują użycie kolorów, ciekawych tekstur i wzorów oraz atrakcyjnych dzieł sztuki i dekoracji. Celem projektu było stworzenie inspirującego oraz angażującego środowiska, które wspiera potrzeby i zadania, integruje pracowników oraz pobudza kreatywność. Wykorzystanie dużej ilości naturalnej, żywej zieleni pomaga w koncentracji oraz skupieniu tworząc wyjątkowy mikroklimat, podnosząc wilgotność powietrza oraz filtrując je z nieprzyjaznych związków chemicznych, np. formaldehydu. Zielona ściana, która zdobi wejście charakteryzuje się wielogatunkowością i jest hydroponiczna (bezglebowa uprawa roślin na pożywkach wodnych roztworów soli mineralnych). Autorem tego innowacyjnego projektu jest biuro projektowe Workplace. Proces fit-outowy, od przygotowania specyfikacji i budżetu poprzez nadzór i doradztwo techniczno-kosztowe, opracowała firma ILNEDRO, a developerem tego przedsięwzięcia był Torus.

Fragment nowego biura GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Fragment nowego biura GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia

Nowa siedziba GetResponse jest współdzielona z ClickMeeting (firmą oferującą platformę do webinarów i spotkań online). Obie mają jednego założyciela i właściciela – Szymona Grabowskiego, wyznają podobne wartości oraz ściśle ze sobą współpracują, dzieląc się doświadczeniem, zasobami – i od niedawna również biurem. 9 piętro budynku Neon zostało przystosowane do potrzeb pracowników obu firm, z uwzględnieniem ich indywidualnego charakteru. Wszyscy pracownicy mają do dyspozycji blisko 3 tysiące metrów kwadratowych, 78 pomieszczeń, wspólną przestrzeń sprzyjającą networkingowi, a wszystko to z widokiem na tętniące życiem miasto oraz Zatokę Gdańską.

GetResponse i ClickMeeting mają wspólne korzenie – Szymon jest założycielem obu firm. Już kiedyś dzieliliśmy biuro, ale w pewnym momencie zdecydowaliśmy, że pozwolimy im pójść własnymi drogami, chociaż nadal blisko ze sobą współpracujemy. Myśląc o nowym biurze doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie współdzielić przestrzeń i zorganizować ją tak, aby obie firmy mogły z niej korzystać.

Aleksandra Grabowska – członkini Zarządu GetResponse
Przestrzeń wspólna GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń wspólna GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń wspólna GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń wspólna GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
Wspólna przestrzeń sprzyja networkingowi
Wspólna przestrzeń sprzyja networkingowi

Nowe biuro pełni jedną ważną rolę – integruje ludzi pracujących razem nad różnymi projektami, dając im poczucie zaangażowania w sprawy firmy. Zależy nam, aby to miejsce tętniło życiem, a pracownicy czuli, że są częścią czegoś większego. Jednocześnie jest to miejsce wspierające różne potrzeby, jeśli chodzi o sposób i miejsce pracy – strefy focusowe, sale konferencyjne, przestrzenie pracy kreatywnej.

Aleksandra Bugajska – Director of Talent Development

GetResponse – polskie narzędzie do online marketingu. Za jego pomocą zbudujesz bazę adresową, wyślesz newslettery, przeprowadzisz webinary, stworzysz profesjonalne strony WWW, landing pages, formularze zapisu i pop-upy. Ponadto zautomatyzujesz komunikację marketingową w oparciu o zachowanie i preferencję klientów dzięki marketing automation, a także wypromujesz i sprzedasz produkty dzięki pakietowi narzędzi e-commerce. Z platformy korzysta ponad 350 tysięcy klientów w 183 krajach świata.

ClickMeeting – polska platforma do webinarów i spotkań online, która zadebiutowała w 2011 roku. Wspiera ekspertów na całym świecie, tworząc dla nich zaawansowane, ale intuicyjne narzędzie umożliwiające przygotowywanie dowolnych wydarzeń online: od małych spotkań po olbrzymie konferencje.

Podczas pracy nad projektem biura założyliśmy, że GetResponse i ClickMeeting to dwie planety. To prawda, obie firmy różnią się od siebie – każda z nich ma własną orbitę, porusza się z inną prędkością, jednak obie funkcjonują w jednej galaktyce – stąd motyw przewodni biura nawiązuje do przestrzeni kosmicznej. Projekt został opracowany tak, aby pracownicy mogli codziennie eksplorować kawałek wszechświata. Przechadzka po biurze jest niczym podróż kosmiczna – widać to w nazwach pomieszczeń, elementach wystroju wnętrz i w oświetleniu.

Motywy kosmiczne widać w całym biurze
Motywy kosmiczne widać w całym biurze
Nazwy pomieszczeń w biurze nawiązują do przestrzeni kosmicznej - Kinga Skalik Fotografia
Nazwy pomieszczeń w biurze nawiązują do przestrzeni kosmicznej – Kinga Skalik Fotografia

Różnorodność powierzchni ma na celu wspieranie potrzeb pracowników. Pomagają im w tym m.in.: pokoje do burzy mózgów, pracy twórczej, projektów grupowych oraz przestrzenie sprzyjające koncentracji i skupieniu.

Nowe biuro w czasach pracy zdalnej?

Nową przestrzeń dla pracowników GetResponse oraz ClickMeeting planowaliśmy już kilka lat wcześniej, jednak pandemia COVID-19 spowodowała zmianę planów. Obecne biuro zostało przystosowane do nowych standardów, które zmieniły rynek pracy w ostatnich latach. Wraz z przejściem w tryb pracy zdalnej opracowaliśmy w GetResponse trzy modele odzwierciedlające charakter pracy oraz definiujące miejsce jej wykonywania (Office, Flex, Remote). Stanowi to naturalną drogę do wzmocnienia zwinności organizacji, autonomii pracowników oraz rozwoju kultury opartej na innowacyjności. Koncepcja biura idealnie wpisuje się w filozofię pracy w GetResponse, u podstaw której znajduje się elastyczność. Drzwi biura są dla pracowników zawsze otwarte, a przestrzenie zaaranżowane są dla ich najwyższego komfortu. Nowe biuro nie oznacza jednak, że musimy z niego korzystać codziennie – jest dla pracowników jedną z możliwości. Szanujemy indywidualne decyzje pracowników oraz preferowany model pracy – dom, kawiarnia, biuro czy plaża, każdy może wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję.

Zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do nowego biura, ponieważ potrzebowaliśmy miejsca, które sprzyjałoby elastycznym formom pracy, czego nie mogliśmy osiągnąć w tradycyjnej przestrzeni biurowej. Stworzyliśmy biuro, które wspiera kreatywność, dobre samopoczucie, współpracę, a przede wszystkim odpowiada potrzebom pracowników. W zależności od tego, co pracownicy chcą osiągnąć w danym dniu, mogą wybierać pomiędzy pokojami skupienia, burzy mózgów czy ciszy. Nasze nowe biuro nie jest podzielone na strefy przypisane zespołom, lecz na przestrzenie odzwierciedlające różne style pracy i odpowiadające indywidualnym potrzebom. Nowe biuro zdecydowanie wspiera ideę współpracy, a to niezwykle ważne w naszym biznesie. Ma to szczególne znaczenie w tworzonym właśnie zespole rozwoju sprzedaży. Osoby, które do nas dołączają, oczekują świetnego coachingu, mentoringu i szkoleń, a nasze doświadczenie podpowiada nam, że w tych właśnie rolach możemy osiągnąć najlepsze rezultaty integrując ludzi w nowoczesnej przestrzeni biurowej, którą właśnie stworzyliśmy.

Maciej Ossowski – członek Zarządu GetResponse

Przestrzeń szyta na miarę

Nowa przestrzeń daje możliwość pracy w innowacyjnych warunkach, stawiając za priorytet bezpieczeństwo i komfort pracowników. Każdy z nas, odwiedzając biuro, może znaleźć dla siebie wygodne, odpowiadające indywidualnym potrzebom miejsce pracy. W biurze nie zaprojektowano stałych, przydzielonych stanowisk pracy, a pracownicy samodzielnie wybierają przestrzenie, w których chcą realizować swoje zadania. Pierwszym etapem projektowania nowego wnętrza była ankieta przeprowadzona wśród pracowników. Na jej podstawie wprowadziliśmy rozwiązania odpowiadające ich potrzebom, dzięki czemu mamy pewność, że biuro odzwierciedla kulturę i klimat GetResponse oraz ClickMeeting.

Większość tego biura to nie miejsca pracy przy biurkach. To raczej obszary networkingowe, miejsca wspólne, gdzie można pracować, omawiać projekty i spędzać czas razem. Zaprojektowaliśmy to w ten sposób celowo, ponieważ chcemy, żeby ludzie integrowali się ze sobą i z firmą. Od początku chcieliśmy, aby ta przestrzeń była przyjazna, zachęcała do przyjścia i wspólnej pracy, bo wiemy, że wspólna praca przynosi wspaniałe efekty.

Aleksandra Grabowska – członkini Zarządu GetResponse
Przestrzeń szyta na miarę - nowe biuro GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń szyta na miarę – nowe biuro GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń szyta na miarę - nowe biuro GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń szyta na miarę – nowe biuro GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
Widok ogólny biura - Kinga Skalik Fotografia
Widok ogólny biura – Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń do pracy - Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń do pracy – Kinga Skalik Fotografia
Jedna ze stref kuchennych w biurze - Kinga Skalik Fotografia
Jedna ze stref kuchennych w biurze – Kinga Skalik Fotografia

Praca zespołowa i indywidualna

Naszą koncepcją było stworzenie biura stymulującego. Żywe kolory, zróżnicowane tekstury, nowoczesne wyposażenie oraz mural zaprojektowany i wykonany przez lokalnego artystę Krika (jego prace znane są na całym świecie i wystawiane w galeriach od Berlina po Tajwan) mają na celu stworzenie stymulującego środowiska wizualnego. Istotnym elementem jest naturalne światło docierające do każdego zakamarka biura oraz sporo miejsca na rośliny zielone.

Mural wykonany przez Krika w biurze GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Mural wykonany przez Krika w biurze GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia

Przestrzeń zaprojektowana jest w taki sposób, aby można było ją dostosować oraz rekonfigurować według potrzeb pracowników, a technologia wykorzystana w biurze ma wspierać współpracę w modelu flex. Projekt został stworzony i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Budynek, w którym znajduje się biuro, posiada certyfikat OBIEKT BEZ BARIER, który potwierdza, że obiekt jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz dla osób starszych, o ograniczonej możliwości poruszania się lub przemieszczających się z małymi dziećmi.

Kuchnia została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - Kinga Skalik Fotografia
Kuchnia została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – Kinga Skalik Fotografia

Doceniamy to, że nasi pracownicy mają różne potrzeby, dlatego biuro wychodzi naprzeciw tej różnorodności. Jesteśmy dumni z rozwiązań uwzględniających osoby z niepełnosprawnościami, a także neuroróżnorodne. Każdy może znaleźć przestrzeń, która najlepiej odpowiada jego potrzebom.

Hanna Stopa – Chief Financial Officer

Lampy wiszące nad biurkami zapewniają przyjazne oświetlenie dla ludzkiego oka, tworząc komfortowe warunki pracy dla osób neuroróżnorodnych. Przestrzenie zaprojektowane zostały do spędzania czasu zespołowo, jak i do pracy indywidualnej, w zależności od potrzeb pracowników. Możemy wybierać m.in. spośród następujących typów pomieszczeń:

 • Pokoje do pracy – mamy do wyboru szereg przestrzeni, w których możemy wykonywać swoje obowiązki. W zależności od nastroju, potrzeb oraz tego, na czym w danej chwili nam zależy, do wyboru mamy pokoje z widokiem na zatokę, miasto czy trójmiejski las.
Pokój do pracy - Kinga Skalik Fotografia
Pokój do pracy – Kinga Skalik Fotografia
Pokój do pracy - Kinga Skalik Fotografia
Pokój do pracy – Kinga Skalik Fotografia
Pokój do pracy - Kinga Skalik Fotografia
Pokój do pracy – Kinga Skalik Fotografia
 • Pokoje sprzyjające koncentracji – jeśli mamy w planach zadzwonić, przeprowadzić webinar lub spotkanie albo potrzebujemy ciszy, mamy do dyspozycji specjalne miejsca przeznaczone do pracy indywidualnej, w których możemy w pełnym skupieniu wykonywać swoje zadania.
Focus room - pokój sprzyjający koncentracji - Kinga Skalik Fotografia
Focus room – pokój sprzyjający koncentracji – Kinga Skalik Fotografia
 • Pokoje do spotkań grupowych – do dyspozycji mamy sale konferencyjne, przestrzenie otwarte oraz strefy kreatywne. Strefy pracy zespołowej zostały podzielone na mniejsze i większe moduły, aby móc dostosować je do bieżących potrzeb.
Pokój do spotkań grupowych - Kinga Skalik Fotografia
Pokój do spotkań grupowych – Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń do spotkań grupowych - Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń do spotkań grupowych – Kinga Skalik Fotografia
Pokój do spotkań grupowych - Kinga Skalik Fotografia
Pokój do spotkań grupowych – Kinga Skalik Fotografia
 • Przestrzeń kreatywna – to miejsce sprzyjające pobudzeniu wyobraźni oraz kreatywności, pozbawione biurek. W zależności od potrzeb, miejsce to można zaaranżować według własnego pomysłu i koncepcji. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.
Przestrzeń kreatywna - Kinga Skalik Fotografia
Przestrzeń kreatywna – Kinga Skalik Fotografia
 • Studio – dedykowana przestrzeń m.in. do organizacji webinarów oraz podcastów. Dźwiękoszczelna przestrzeń, wyposażona w specjalistyczne oświetlenie i sprzęt zapewniające komfort pracy na najwyższym poziomie.
Studio w biurze GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Studio w biurze GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
 • Pokoje ciszy – pokoje do pracy dla kilku osób, w których mogą pracować razem w spokoju, nie prowadząc spotkań czy rozmów. To przestrzenie wspierające wykonywanie obowiązków, które wymagają maksymalnego skupienia i sprzyjają pracy głębokiej (deep work).

Każdy potrzebuje chwili wytchnienia oraz regeneracji. Komfort psychiczny zapewniają nam cztery strefy sprzyjające wellbeingowi:

 • Pokój do medytacji – to idealne miejsce, aby złapać oddech, a w regeneracji wspiera wyjątkowa lampa solna.
Pokój do medytacji w biurze GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Pokój do medytacji w biurze GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
 • Strefa relaksacyjna – miejsce przeznaczone do organizowania zajęć z jogi, pilatesu czy fitnessu, a także gry w tenisa stołowego.
Strefa relaksu w biurze GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Strefa relaksu w biurze GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
 • Nap room – pokój przeznaczony do drzemki lub wyciszenia się, czemu sprzyjają ciemne barwy oraz wygodny szezlong.
Pokój, w którym można się wyciszyć - Kinga Skalik Fotografia
Pokój, w którym można się wyciszyć – Kinga Skalik Fotografia
 • Strefa rozrywki – miejsce, w którym możemy pograć w bilard lub darta, pojeździć na symulatorze lub zrelaksować się przy konsoli do gier czy filmie.
Pokój gier w biurze GetResponse i ClickMeeting - Kinga Skalik Fotografia
Pokój gier w biurze GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
 • W budynku znajduje się również strefa dla biegaczy i rowerzystów, którzy po dotarciu do pracy mogą w komfortowych warunkach odświeżyć się i przebrać. Nie brakuje też miejsc na pozostawienie swoich jednośladów.

Rozwiązania ekologiczne oraz współpraca z lokalnymi firmami

Wybierając nową siedzibę GetResponse oraz ClickMeeting, priorytetem były ekologia, najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Budynek, w którym znajduje się biuro GetResponse oraz ClickMeeting, posiada prestiżowy, międzynarodowy certyfikat w systemie LEED na najwyższym poziomie – Platinum. Oznacza to, że przy projektowaniu i budowie NEONU spełniono szereg rygorystycznych wymagań, w efekcie czego obiekt jest nie tylko przyjazny środowisku, ale również przyczynia się do obniżenia kosztów utrzymania. Standard Platinum otrzymało do tej pory ok. 70 budynków w Polsce.

 • Budynek zaprojektowany został na planie litery H, co zapewnia doskonałe doświetlenie powierzchni światłem naturalnym, wpływając dzięki temu na komfort wizualny oraz dobre samopoczucie pracowników.
 • Niezwykle cicha, w pełni przeszklona fasada gwarantuje komfort akustyczny.
 • Zaawansowany system zarządzania klimatem (temperaturą, siłą nawiewu oraz stopniem nawilżenia powietrza) wpływa na wysoki komfort termiczny pracowników.
 • Fasada budynku zapewniająca wysoki poziom ochrony przed utratą energii cieplnej, energooszczędne systemy oświetlenia, hydrooszczędne urządzenia sanitarne wpływające na zmniejszenie zużycia energii.
 • Hydrooszczędne urządzania sanitarne wpływające na oszczędność wody pitnej oraz zmniejszenie ilości ścieków.
 • Ponad 30% wszystkich wykorzystanych materiałów budowlanych pochodzi od lokalnych dostawców.
 • Koncentracja na recyklingu – ponad 75% materiałów zostało odzyskanych z poprzednich inwestycji.
 • Uchylne okna, wyposażone w kontaktrony, zapewniające komfort użytkowania przy jednoczesnym poszanowaniu standardów energetycznych.
 • Centralny system wentylacji oraz bezglikolowy system klimatyzacji z funkcją dx/free cooling.
 • Dwustronne zasilanie z dwóch niezależnych źródeł, zapewniające pełną autonomię w zakresie zasilania w energię elektryczną.
 • Budynek wyposażony w infrastrukturę techniczną najlepszych światowych marek.

Do współpracy nad projektem zaprosiliśmy lokalnych rzemieślników, aby wykorzystać w nowej siedzibie meble, z których korzystaliśmy w poprzednich biurach GetResponse oraz ClickMeeting. Dzięki ich pomocy, meble zyskały nowe życie. Wybierając wyposażenie, postawiliśmy na rozwiązania ekologiczne, m.in.:

 • Do oświetlenia biura wykorzystaliśmy wydajne i energooszczędne lampy LED.
 • Niektóre elementy wykończenia ścian, m.in. filcowe panele akustyczne, zostały wykonane z przetworzonych butelek PET.
 • Część materiałów nadaje się powtórnie do recyklingu, m.in. wybrane wykładziny dywanowe bez podkładu bitumicznego. Część wykładzin winylowych LVT jest również produkowana z coraz większej ilości surowców wtórnych.
 • Wykorzystane zostały naturalne materiały jak wełna drzewna na suficie (wykonana w 100% z drewna i cementu), sufity mineralne bez chemicznego spoiwa, które w 46% pochodzą z recyklingu – płyty nadają się do ponownego przetworzenia.
 • W celu ograniczenia korzystania z wody butelkowanej, a co za tym idzie zmniejszenia ilości odpadów, w wielu miejscach w biurze rozmieściliśmy dystrybutory wody, również gazowanej.

Ta przestrzeń biurowa jest nie tylko nowoczesna i wygodna, ale spełnia też wysokie standardy ekologiczne. Włożyliśmy wiele wysiłku, aby ponownie wykorzystać część wyposażenia i mebli z poprzedniego biura, działając w duchu eko.

Najbardziej dumna jestem z tego, że udało nam się odpowiedzieć na potrzeby różnych grup, które zidentyfikowaliśmy podczas planowania.

Hanna Stopa – Chief Financial Officer

Całe biuro zostało zaprojektowane nie tylko z myślą o komforcie pracowników, ale także w trosce o środowisko. Najwyższa jakość wykorzystanych materiałów zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Optymalnie zaaranżowana przestrzeń sprzyja produktywności, a strefy relaksu zapewnią wytchnienie i pozwolą na regenerację. Jesteśmy naprawdę dumni z naszego nowego biura i mamy nadzieję, że spodobało się również Wam.

Nowe biuro GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia
Nowe biuro GetResponse i ClickMeeting – Kinga Skalik Fotografia

Co sądzicie? Chcielibyście pracować w takim biurze? Dajcie znać w komentarzach!