już wkrótce

Platforma do monetyzacji treści

Zamień swoją wiedzę w źródło przychodu – dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać specjalną zniżkę na nowe narzędzia!

Kreator emaili AI i Generator tematów AI od GetResponse [nowa funkcjonalność]

7 min
Zaktualizowano:

Przygotowywanie komunikacji to nieodłączna część pracy marketerów. Naturalnym zatem jest, że czasami zmagają się oni z brakiem weny. Zdarza się też, że pracując nad tekstem nakładają wiele poprawek, a efekt w dalszym ciągu ich nie zadowala. Bywają także momenty, że pomysły, które wydają się doskonałe, ciężko przelać na papier, a stworzenie skutecznego emaila to nie lada wyzwanie.

Każdego tygodnia, marketerzy poświęcają mnóstwo czasu i energii na przygotowanie zachęcających treści, tematów wiadomości oraz CTA, które skłonią odbiorców do konwersji. Idealnym wsparciem ich działań byłaby pomoc w przygotowaniu komunikacji oraz skrócenie procesu tworzenia, co pozwoliłoby zaoszczędzić czas i zasoby.

GetResponse wychodzi marketerom naprzeciw i wprowadza nowe rozwiązanie, które zrewolucjonizuje email marketing: Kreator emaili AI z generatorem tematów AI. Narzędzia te zasilane są technologią GPT-3 OpenAI, dzięki której w kilka sekund wygenerujesz wysoce konwertujące emaile oraz tematy wiadomości.

Chcemy wesprzeć marketerów i właścicieli firm w ich codziennej pracy, skrócić czas tworzenia emaili oraz pomóc w dostarczaniu bardziej dopasowanych, angażujących treści ich subskrybentom.

Narzędzia do generowania treści oparte na sztucznej inteligencji są świetne w analizowaniu ogromnych zbiorów danych, wyciąganiu wniosków oraz tworzeniu treści wiadomości o wysokiej skuteczności. Wszystko to sprawia, że są świetnym wsparciem działań marketingowych.

OpenAI podbiło szturmem Internet, gdy wypuściło ChatGPT, chatbota ze sztuczną inteligencją zbudowanego na GPT-3. Ale dlaczego zdecydowaliśmy się na wdrożenie go w GetResponse? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest OpenAI, GPT-3 oraz ChatGPT.

Czym są OpenAI, GPT-3 oraz ChatGPT?

Sztuczna inteligencja nie jest już snem o przyszłości. Olbrzymi (i bardzo szybki) postęp technologiczny dzieje się na naszych oczach. AI służy nam codziennym wsparciem w wielu dziedzinach życia, pomimo sceptycyzmu – w dużej mierze podszytego strachem przed nieznanym – który wzbudzała na początkowych etapach jej wdrażania.

Przybliżmy zatem definicje OpenAI, GPT-3 oraz ChatGPT.

Zacznijmy jednak od małego wprowadzenia i krótkiego wyjaśnienia w jednym zdaniu, czym jest ChatGPT.

ChatGPT to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które wykorzystuje ją do udzielania odpowiedzi na zadane pytania.

Sprawdźmy zatem, jak to działa na „żywym organizmie” i zapytajmy sztuczną inteligencję o wyjaśnienie powyższych definicji. Wypowiedzi zostały wygenerowane, poprzez tę stronę.

Źródło: chat.openai.com
Źródło: chat.openai.com
Źródło: chat.openai.com

Podsumujmy zatem i przedstawmy różnice:

Źródło: chat.openai.com

Teraz, gdy już wiesz, jak działa technologia GPT-3, czas dowiedzieć się, jak możesz używać jej w GetResponse – bez konta OpenAI!

Inteligentny kreator emaili od GetResponse

GetResponse wprowadziło do swojej oferty Kreator emaili AI, napędzany technologią GPT-3 od OpenAI, aby pomóc marketerom zmaksymalizować efektywność i wydajność.

To narzędzie nie tylko przygotuje tekst wiadomości, ale dodatkowo:

  • doda pasujące grafiki,
  • zoptymalizuje układ,
  • wygeneruje idealnie pasujący do niej temat.

Klienci GetResponse, którzy mieli już okazję wypróbować Kreator emaili AI, skrócili czas tworzenia wiadomości email średnio o 85%!

Kreator emaili AI analizuje kontekst i cel wiadomości email i na tej podstawie generuje spójną i naturalnie brzmiącą wiadomość.

Wystarczy, że użytkownik wprowadzi kluczowe informacje na temat tworzonego emaila (takie jak cel wiadomości, tematyka czy grupa docelowa), a zostanie on wygenerowany automatycznie w ciągu kilku sekund.

Główną zaletą rozwiązania jest to, że umożliwia zaprojektowanie całej wiadomości, w tym treści emaila, tematu zoptymalizowanego pod kątem wskaźnika otwarć, a także projektu obejmującego układ, zdjęcia i kolorystykę.

Narzędzie ma również na celu poprawę personalizacji i monitorowania wyników komunikacji emailowej. Ze względu na zastosowanie technologii, która obejmuje wszystkie aspekty tworzenia emaila, marketerzy zyskują czas, który mogą poświęcić na segmentowanie czy budowanie cykli wiadomości, a także na analizę skuteczności kampanii, co pozwala na jeszcze lepszą optymalizację komunikacji.

Poniżej znajdziesz przykład emaila stworzonego przez Kreator emaili AI od GetResponse:

Jak to działa?

Aby użyć generatora, przejdź do sekcji Email marketing w koncie GetResponse i kliknij Stwórz newsletter, a potem wybierz opcję Przy pomocy kreatora.

Następnie wprowadź słowa kluczowe, które chcesz zawrzeć w emailu. Możesz podać kilka słów kluczowych lub pełne zdanie – wybór należy do Ciebie. W kolejnym kroku wybierz branżę, w której działasz.

Nadszedł czas na wybranie tonu Twojej wiadomości. Pomyśl o treści Twojego emaila i Twoich odbiorcach – chcesz brzmieć przyjaźnie i przystępnie czy formalnie i profesjonalnie? Oferujesz treści edukacyjne czy starasz się przekonać subskrybentów do skorzystania z wyprzedaży? Nie ograniczaj się i eksperymentuj z różnymi stylami!

Pozostało Ci tylko wybranie preferowanego układu i schematu kolorów i kliknięcie “Wygeneruj”. Proste, prawda?

Przejdźmy do kolejnej funkcjonalności, którą oddaliśmy w ręce naszych użytkowników, aby wesprzeć ich w codziennej pracy.

Generator tematów AI od GetResponse

Generator tematów AI jest narzędziem, które pomaga użytkownikowi stworzyć angażujące oraz przyciągające uwagę tematy wiadomości dla kampanii email marketingowych. Narzędzie w kilka sekund wygeneruje kilka propozycji tematów, które możesz dostosować do swoich potrzeb. To napędzane sztuczną inteligencją rozwiązanie stworzy temat wiadomości i pomoże Ci wyróżnić się w skrzynkach odbiorczych subskrybentów, co będzie miało wpływ na wyższe wyniki wskaźnika otwarć!

Warto podkreślić, że w przypadku niektórych generatorów i narzędzi AI należy w pierwszej kolejności poświęcić czas na opracowanie idealnego zapytania, aby otrzymać satysfakcjonujące wyniki. Nasze rozwiązanie oferuje uproszczoną ścieżkę: użytkownik wpisuje tylko słowa kluczowe oraz branżę. Do jego decyzji należy także, czy temat ma zawierać emoji.

Aby użyć generatora, przejdź do sekcji Email marketing w koncie GetResponse i kliknij Stwórz newsletter. Następnie wypełnij wymagane pola, w tym nazwę wiadomości, powiązaną listę i Twój adres email. Następnie przejdź do Tematu i kliknij Generator tematów AI.

Po określeniu swoich preferencji naciśnij przycisk „Wygeneruj”, a AI stworzy kilka propozycji tematów, które możesz użyć w swojej wiadomości.

Spójrz na poniższy przykład – to propozycje tematów, które wygenerował Generator tematów AI od GetResponse:

Poszukajmy ciekawego tematu wiadomości email dla firm/blogerów przygotowujących przepisy.

Możesz kliknąć wybrany temat i użyć go w wiadomości (oczywiście, możesz go dowolnie zmodyfikować) albo zdecydować się na swój autorski pomysł, klikając “Dzięki, ale użyję własnego”.

Jeśli chcesz tworzyć spersonalizowane emaile, dodaj znaczniki korespondencji seryjnej (merge tags) do wygenerowanych propozycji, aby stworzyć unikalne tematy dla wszystkich Twoich subskrybentów.

Jeśli zależy Ci na personalizacji wiadomości email, możesz użyć komend personalizacyjnych (ich listę znajdziesz w tym artykule). Dzięki temu dodatkowo zwiększysz szanse na lepsze wskaźniki otwarć i kliknięć! Zerknij na poniższy przykład – do jednego z tematów wygenerowanych przez AI została dodana komenda [[firstname]], w miejscu której każdy odbiorca zobaczy w temacie swoje imię. Kto by nie otworzył tak spersonalizowanej wiadomości? 🙂

Generator tematów AI sprawdzi się nie tylko w przypadku newsletterów, ale również autoresponderów czy wiadomości automation. Możesz w prosty sposób wygenerować angażujące tematy dla wszystkich Twoich kampanii email.

Podsumowanie

Tak odległa jeszcze niedawno przyszłość już nadeszła, a AI zmienia email marketing. Wykorzystaj potencjał sztucznej inteligencji, wprowadź ją do Twojej strategii marketingowej i zapewnij sobie przewagę nad konkurencją.

Nowe narzędzie GetResponse pozwoli Ci na automatyczne tworzenie emaili i tematów wiadomości dostosowanych do Twojej branży oraz celów, a przy tym zaoszczędzi Twój czas i pomoże zwiększyć wyniki. Generator tematów i kreator emaili AI od GetResponse mają potencjał do zrewolucjonizowania email marketingu!

Masz już konto płatne w GetResponse? Zaloguj się i zacznij generować tematy wiadomości.

Nie masz jeszcze konta? GetResponse oferuje kompletne rozwiązanie w przystępnej cenie dla firm, które chcą się rozwijać, zwiększać zaangażowanie swoich odbiorców i wskaźnik konwersji za pomocą platformy wyposażonej w narzędzia do email marketingu, automatyzacji i budowania listy.

Zacznij za darmo już dziś i przetestuj naszą platformę – a kiedy będziesz gotowy, przejdź na plan płatny i uzyskaj dostęp do rozwiązań AI i wielu innych funkcjonalności, które zrewolucjonizują Twój online marketing!