GetResponse i jego założyciele przeznaczyli już 475 000 zł na walkę z rakiem

3 min
Zaktualizowano:

W GetResponse na co dzień żyjemy sprawami związanymi z online marketingiem – pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami, aktywnie planujemy rozwój kolejnych narzędzi i dbamy o to, aby użytkownicy czerpali jak najwięcej korzyści z naszej platformy. Jednak przede wszystkim zależy nam na tym, by każdego dnia czynić świat wokół nas choć trochę lepszym. Dlatego ponad pół roku temu powstała fundacja GetResponse Cares, która dzień po dniu pomaga małym pacjentom walczyć z nowotworem złośliwym.

Z inicjatywy założycieli firmy GetResponse, Aleksandry i Szymona Grabowskich oraz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, w kwietniu 2016 roku powstała fundacja, której celem jest wsparcie działania na rzecz diagnostyki i terapii chorób nowotworowych dzieci. Efekty jej kilkumiesięcznego działania już widać na oddziale Gdańskiej Hematologii Dziecięcej.

Do tej pory przekazaliśmy na działanie Fundacji 475 tysięcy złotych, w sumie przekażemy jeszcze milion.” – mówi Szymon Grabowski, założyciel fundacji GetResponse Cares. „Te pieniądze mają konkretne przełożenie na działanie kliniczne i poprawę jakości życia dzieciaków leczonych onkologicznie. Przykładowo, 35 tysięcy złotych wydane na laseroterapię, leczącą powikłania po chemii, łagodzi ból i powoduje, że dzieci dużo mniej odczuwają skutki niszczących organizm leków.”

Ninela Irga-Jaworska, Ordynator Oddziału Hematologii Dziecięcej w Gdańsku jest zadowolona z efektów współpracy: „Zakupiony przez fundację GetResponse Cares laser LLLT, czyli potocznie tzw. ‘zimny laser’, znacząco podniósł jakość życia naszych małych pacjentów. Zredukował bolesne powikłania po chemioterapii, jakimi są zapalenia jamy ustnej.”

W ramach działań na rzecz ulepszenia opieki onkologicznej i hematologicznej, w Gdańsku wystartował też pierwszy w Polsce i Europie, nowoczesny program przeszczepów mikrobioty jelitowej FMT u dzieci leczonych onkologicznie. „Ten innowacyjny zabieg daje nawet 90% skuteczności w leczeniu częstej i poważnej infekcji jelitowej, a to wszystko bez powikłań towarzyszących antybiotykoterapii. Już troje małych pacjentów otrzymało zabieg FMT w naszej klinice w Gdańsku. Wyniki są bardzo obiecujące.” – mówi Ninela Irga-Jaworska, Ordynator oddziału.

Jakie zadania stawia przed sobą fundacja? Oto główne cele działania GetResponse Cares:

  • Wspieranie rozwoju badań w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.
  • Działania na rzecz ulepszenia opieki onkologicznej, hematologicznej i paliatywnej nad pacjentami.
  • Wspomaganie rozwoju badań i testów klinicznych terapii leczenia chorób nowotworowych oraz terapii wspierających.
  • Rozbudowa ośrodków klinicznych oraz wyposażenie oddziałów hematologii i onkologii w sprzęt medyczny.
  • Wspieranie i świadczenie działalności rehabilitacyjnej i profilaktycznej, w tym aktywizacji ruchowej.
  • Prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie wczesnej wykrywalności i przebiegu chorób nowotworowych oraz metod leczenia i opieki nad pacjentami.
panstwograbowscy
Na zdjęciu: Szymon i Aleksandra Grabowscy, założyciele GetResponse Cares

Statystyki są przytłaczające – według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba chorych na nowotwory złośliwe zwiększy się o 70% w ciągu kolejnych dwóch dekad. Tylko w Polsce rocznie umiera 96 tysięcy osób chorujących na raka. Założyciele fundacji wyrażają przekonanie, iż inwestycje w dziedzinę onkologii i hematologii wpłyną korzystnie na poprawę skuteczności diagnostyki i terapii. Szymon Grabowski podkreśla:

Wiadomość o chorobie nowotworowej naszego syna całkowicie zmieniła nasze życie. Dzisiaj, silniejsi o to trudne doświadczenie pragniemy nieść pomoc pacjentom i wspierać naukowców oraz lekarzy, w których pokładamy nadzieję na wygraną walkę z rakiem. Wierzę, że razem mamy ogromną siłę, aby budować bezpieczną i spokojną przyszłość dla naszych dzieci” .

W planach organizacji jest również wspieranie i finansowanie konferencji i staży naukowych oraz tworzenie programów stypendialnych dla specjalistów. Fundacja zajmie się także prowadzeniem biblioteki naukowej oraz działalnością wydawniczą materiałów szkoleniowych z zakresu opieki onkologiczno-hematologicznej.