W jaki sposób kontakty mogą dodać się do mojej listy?

Możliwość dopisania się do listy subskrybentów powinna być łatwo dostępna na Twojej stronie i innych kanałach email marketingu, takich jak profile mediów społecznościowych. Oto lista narzędzi GetResponse do rozbudowy bazy danych marketingu internetowego

Formularze

Każdy formularz jest przypisany do konkretnej listy. Aby utworzyć formularz, wybierz zakładkę Formularze i kliknij Stwórz formularz. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a następnie skopiuj i wklej kod HTML lub JavaScript do swojej witryny. Kontakty zapisują się na listę, wypełniając formularz. Upewnij się, że formularze wyróżniają się na tle pozostałych treści, aby potencjalni subskrybenci zauważyli je najpierw. Umieść w nich również pełne informacje o zachętach do subskrypcji.
Szybka porada: Jeśli używasz WordPressa, nasza wtyczka pozwala osadzić formularz rejestracji w kilka sekund.

Formularze i popupy

Skorzystaj z naszego najnowszego edytora, aby tworzyć responsywne formularze i popupy, które pomogą Ci zbudować listę. Przejdź do Formularze i popupy i zdecyduj, czy chcesz osadzić formularz na swojej stronie, czy wyświetlić go bazując na konkretnych akcjach odwiedzających, jak np. przewijanie strony w dół lub opuszczanie strony. Możesz wybrać pasek, okienko na pełen ekran, formularz wysuwany lub pop-up box. Zaprojektuj formularz zgodnie ze swoimi potrzebami i ustaw reguły wyświetlania. Teraz wystarczy już tylko umieścić go na swojej stronie!
Uwaga: formularze stworzone w nowym edytorze pozwalają kontaktom na aktualizację danych. Twoi subskrybenci nie zobaczą zatem powiadomienia, że są już na liście podczas ponownego zapisu.

Landing pages

Nie masz strony www? Nie znasz HTMLa? Nie ma sprawy! Użyj naszych Landing pages, aby utworzyć przykuwającą wzrok stronę internetową, wraz z formularzem rejestracji któremu odwiedzający nie mogą się oprzeć. Wybierz zakładkę Landing pages, a następnie kliknij Utwórz stronę. Wybierz wstępnie zaprojektowany szablon i dostosuj go za pomocą edytora. W następnym kroku dostosuj ustawienia i kliknij Publikuj, i Twoja strona już jest gotowa.

Kreator stron

Nasz kreator stron jest kolejnym narzędziem, które pozwoli Ci stworzyć ciekawą stronę bez wiedzy z zakresu programowania. Aby odwiedzający mogli zostać Twoimi subskrybentami, dodaj do strony formularz zapisu. Przejdź do Kreatora stron, wybierz właściwy typ formularza i dostosuj go do swoich potrzeb. Możesz dodawać i edytować pola, ustawić widok po zapisie i zmienić ustawienia subskrypcji, takie jak lista, do której kontakty mają być dodane. Możesz również włączyć subskrypcję z potwierdzeniem (double opt-in) czy dodać kontakty do cyklu autoresponderów.

Media społecznościowe

Strony mediów społecznościowych stały się skutecznymi miejscami do zbierania adresów e-mail:

– opublikuj swój newsletter i wiadomość RSS-to-email na swoich kontach na Twitterze i Facebooku. Najpierw zintegruj swoje konta w sekcji Integracje i API > Integracje. W kroku Ustawienia kreatora e-mail, włącz te integracje za pomocą suwaków u dołu strony. Twoje wiadomości będą automatycznie publikowane w wybranych witrynach społecznościowych z przyciskiem Zapisz się, aby umożliwić kontaktom z mediów społecznościowych subskrypcję.
– dodaj przyciski Social Media do Twoich wiadomości.

Webinary

Po stworzeniu webinaru otrzymujesz unikalny link, który możesz udostępniać w mediach społecznościowych, umieszczać na swoim blogu lub wysyłać pocztą e-mail.

Archiwum wiadomości

Promuj swoje archiwum wiadomości – katalog newsletterów, w którym odwiedzający mogą czytać Twoje newslettery i zapisać się do Twoich list.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, czym jest newsletter i jak skutecznie komunikować się ze swoimi subskrybentami. 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj na naszym blogu, jak stworzyć stronę internetową przy pomocy GetResponse. 

Lejki konwersji

Lejki konwersji pozwalają dodać kontakty do listy dzięki formularzowi zapisu na stronie landing page. Możesz stworzyć swój lejek w zakładce Lejek konwersji > Stwórz lejek wybierając dany typ lejka (Sprzedaż produktu, Budowa Listy, Promocja webinaru). Więcej informacji na temat rodzajów lejków znajdziesz tutaj.

Płatne reklamy

Kolejnym sposobem na zbudowanie listy jest użycie dodatku Google Ads Lead. Jak? Dodając formularz zapisu do reklamy stworzonej w koncie GetResponse. Zanim zaczniesz, potrzebne będzie Ci konto Google Ads zintegrowane z GetResponse. Teraz wystarczy już tylko stworzyć reklamę w Narzędzia > Płatne reklamy > Stwórz reklamę > Pozyskanie potencjalnych klientów > Reklama wyszukiwarki z formularzem zapisu. Pamiętaj, aby zaakceptować Warunki korzystania z usług Google w koncie Google.