Jak utworzyć powiadomienia web push?

Powiadomienia web push pozwalają na komunikację z kontaktami w całkowicie nowy sposób. Wyświetlą one Twoje powiadomienie w przeglądarce tych osób, które zezwoliły na powiadomienia. Nie muszę być oni Twoimi subskrybentami.

Powiadomienia web push są darmową funkcją, która nie tylko może wpłynąć na Twoją konwersję, ale także informować ludzi o nowościach na Twojej stronie, zwracać ich uwagę lub przypominać o stronie. Funkcja ta umożliwia dotarcie do większej liczby osób i wyświetlanie powiadomień, które mogą przekierowywać do wybranej witryny.

Czym są powiadomienia web push?

Powiadomienia web push to powiadomienia, które są wysyłane do użytkownika poprzez przeglądarkę internetową w komputerach oraz na urządzeniach mobilnych. Powiadomienia web push są dostarczane na ekran użytkownika zawsze wtedy, kiedy jego przeglądarka jest otwarta, niezależnie od tego czy Twoja strona jest aktualnie wyświetlana.

Jak działają powiadomienia web push?

Usługa push otrzymuje zgłoszenie sieciowe, sprawdza je, a następnie wysyła powiadomienie do przeglądarki. Jeśli przeglądarka jest offline, powiadomienie czeka do momentu otwarcia przeglądarki. Więcej informacji tutaj.

 • Należy utworzyć stronę w GetResponse, która zawierać będzie Twoje powiadomienie, adres URL oraz obrazek (opcjonalnie).
 • Należy zainstalować kod śledzący w sekcji head Twojej strony oraz service worker w katalogu głównym strony.
 • Wspieramy wszystkie wiodące przeglądarki, oprócz Safari i Internet Explorer 11.
 • Zalecamy utworzenie spersonalizowanej prośby o zgodę przed wyświetleniem domyślnej prośby. Poinformuje to użytkowników, że po wyrażeniu zgody zaczną otrzymywać Twoje powiadomienia oraz zwiększy Twoją konwersję. Niektóre przeglądarki mogą też blokować domyślne prośby o zgodę, jeśli użytkownik nie miał wcześniejszych interakcji z daną stroną.

Spersonalizowana prośba o zgodę:

Custom prompt.

Domyślna prośba o zgodę:

Native prompt.

Utworzenie strony

Aby utworzyć stronę:

 1. Przejdź do Menu >> Powiadomienia web push.
 2. Kliknij Dodaj stronę.
 1. Wpisz nazwę Twojej strony (do 150 znaków).
 2. Wpisz dokładny adres URL Twojej strony. Musi to być dokładnie taki sam adres URL, jak ten wyświetlający się w przeglądarce. Twoja strona musi obsługiwać protokół HTTPS, aby wysyłać powiadomienia. Jeśli strona nie obsługuje tego certyfikatu, musisz najpierw stworzyć certyfikat SSL dla Twojej strony.
 3. (Opcjonalnie) Kliknij Prześlij obrazek, jeśli chcesz dodać ikonę. Będzie to domyślny obraz, który chcesz wyświetlać we wszystkich powiadomieniach. Może to być Twoje logo lub ikona marki.
 4. Kliknij Dodaj stronę i kontynuuj.

Następnie skonfiguruj swoją stronę.

 1. Kliknij Skopiuj kod, aby skopiować kod śledzący. Dodaj ten kod do sekcji head na stronie, na której chcesz prosić użytkowników o zasubskrybowanie Twoich powiadomień.
 2. Kliknij Pobierz plik mechanizmu Service Workera, aby pobrać ten plik i zainstaluj go w katalogu głównym Twojej strony. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, poproś o pomoc programistę.
  Po zapisie, service worker będzie pobrany w przeglądarce Twoich kontaktów i będą oni otrzymywać Twoje powiadomienia. Warto pamiętać:
 • Upewnij się, że Twoja strona obsługuje protokół HTTPS,
 • Nie zmieniaj nazwy pliku,
 • Upewnij się, że plik wskazuje na domenę wysyłającą powiadomienia.
 1. Kliknij Zakończ, aby ukończyć konfigurację.

Będziesz miał stały dostęp do kodu śledzącego oraz service workera.
Pamiętaj: kod śledzący jest unikalny dla każdej strony i nie może być używany na więcej niż jednej stronie.

By przejść do nich:

 1. Przejdź do Menu >> Powiadomienia web push.
 2. Kliknij Pobierz kod i mechanizm Service Workera.

Jak zarządzać stroną?

Aby zarządzać stroną:

 1. Przejdź do Menu >> Powiadomienia web push.
 2. Najedź kursorem na menu akcji (3 kropki).

Tam możesz:

 • edytować stronę,
 • pobrać kod i Service Workera,
 • utworzyć prośbę o zgodę,
 • utworzyć powiadomienie,
 • usunąć stronę (jeśli nie ma aktywnych powiadomień).

W tej karcie będzie też widoczne, ile osób zapisało się do Twoich powiadomień na danej stronie.

Tworzenie prośby o zgodę

Utworzenie prośby o zgodę oznacza utworzenie spersonalizowanej prośby. Domyślna prośba jest utworzona automatycznie i nie jest edytowalna, gdyż pochodzi bezpośrednio z przeglądarki.

Pamiętaj:

 • Nie można edytować lub usunąć domyślnej prośby o zgodę.
 • Możesz włączyć podgląd prośby o zgodę. Prośba może wyglądać inaczej w różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych.
 • Swoją prośbę znajdziesz w zakładce Prośby o zgodę, razem z innymi spersonalizowanymi prośbami utworzonymi w koncie.

Spersonalizowana prośba o zgodę może zwiększyć Twoją konwersję i liczbę subskrybentów.

Pamiętaj: możesz utworzyć więcej próśb o zgodę, lecz tylko jedna może być aktywna.

Aby utworzyć spersonalizowaną prośbę o zgodę:

 1. Przejdź do Menu >> Powiadomienia web push.
 2. Najedź kursorem na menu akcji (3 kropki) i wybierz Stwórz prośbę o zgodę.
 3. Wpisz nazwę Twojej prośby o zgodę (do 150 znaków).
 4. Wpisz treść prośby o zgodę (do 128 znaków). Stwórz spersonalizowaną wiadomość, aby zachęcić odwiedzających do subskrybcji. Spersonalizowana prośba o zgodę wyświetli się przed domyślną prośbą o zgodę.
 5. Wpisz tekst przycisku potwierdzenia i jego kolor.
 6. Wpisz tekst rezygnacji i jego kolor. Podgląd Twojej prośby wyświetli się po prawej stronie.
 7. Kliknij Zapisz, aby ukończyć konfigurację.
 8. (Opcjonalnie) Kliknij Podgląd, aby zobaczyć jak wygląda domyślna prośba o zgodę.
 9. Kliknij Zapisz i aktywuj, aby aktywować swoją prośbę o zgodę (zastępując obecnie aktywną) lub Zapisz postęp, aby zapisać Twój postęp nie aktywując prośby o zgodę.

W zakładce Prośby o zgodę można zobaczyć, ile osób wyświetliło Twoje prośby oraz ile osób zapisało się. Przy domyślnej prośbie o zgodę zobaczysz, ile osób faktycznie się zapisało. Przy spersonalizowanej prośbie o zgodę zobaczysz, ile osób wyświetliło domyślną prośbę o zgodę, co pokaże, ile osób zaakceptowało spersonalizowaną prośbę. Pozwoli to porównać efektywność różnych próśb. Dzięki temu można też sprawdzić ilu użytkowników zapisało się poprzez daną spersonalizowaną prośbę o zgodę.

Jak zarządzać prośbami o zgodę?

Aby zarządzać Twoimi prośbami o zgodę:

 1. Przejdź do Menu >> Powiadomienia web push.
 2. Kliknij nazwę Twojej strony.
 3. W zakładce Prośby o zgodę możesz dezaktywować daną prośbę.
 4. Aby zarządzać prośbą o zgodę, najedź kursorem na menu akcji (3 kropki) obok spersonalizowanej prośby o zgodę. Możesz:
 • edytować prośbę,
 • usunąć ją.

Tworzenie powiadomień

Powiadomienie to okno, które wyświetla się na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego Twojego subskrybenta. Może ono poinformować osoby, które zapisały się do Twoich powiadomień o tym, co dzieje się na Twojej stronie. W ten sposób możesz reklamować wprowadzenie nowego produktu, ogłosić wyprzedaż lub powiadomić o nowym artykule na stronie.

Pamiętaj: Różne przeglądarki i urządzenia mogą mieć różny limit wyświetlanych znaków. Jeśli chcesz, aby Twoje powiadomienia wyświetlały się poprawnie dla wszystkich, polecamy tworzyć krótkie wiadomości.

Aby utworzyć powiadomienie:

 1. Przejdź do Menu >> Powiadomienia web push.
 2. Najedź kursorem na Menu akcji (3 kropki) i kliknij Stwórz powiadomienie.
 3. Wpisz nazwę powiadomienia (do 150 znaków).
 4. Kliknij Edytuj, aby edytować treść powiadomienia.
 5. Wpisz tytuł powiadomienia (do 250 znaków). Użyj chwytliwego sloganu lub nazwę swojej marki.
 6. (Opcjonalnie) Wpisz tekst powiadomienia (do 250 znaków). Użyj tej przestrzeni, aby przekazać szczegóły promocji, poinformować o trwającej wyprzedaży lub przekazać inną informację.
 7. (Opcjonalnie) Dodaj obrazek do Twojego powiadomienia. Możesz użyć pliki JPEG, .JPG, .PNG, .GIF, .WEBP, .ICO, .CUR, .BMP do 10MB. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj kwadratowego obrazka o minimalnych wymiarach 196 x 196 px.
 8. (Opcjonalnie) Wpisz docelowy adres URL, na który odwiedzający zostaną przekierowani po kliknięciu w Twoje powiadomienie.
 9. Po prawej stronie możesz zobaczyć podgląd Twojego powiadomienia i sprawdzić je w przeglądarce. Podgląd bazuje na przeglądarce Google Chrome na macOS, Windows i Android. Powiadomienie może być wyświetlone inaczej w pozostałych przeglądarkach oraz systemach operacyjnych – jest to jedynie narzędzie poglądowe.
  Aby sprawdzić jak powiadomienie będzie wyglądać w Twoim systemie operacyjnym/przeglądarce, kliknij Sprawdź podgląd w przeglądarce. Wyświetli się okno z prośbą o wysyłanie powiadomień.
 10. Kliknij Zapisz ten krok, aby zakończyć konfigurację.
 11. Możesz sprawdzić Twoją grupę docelową (ilu użytkowników zapisało się do Twoich powiadomień).
 12. Możesz kliknąć Anuluj, Zapisz wersję roboczą, aby użyć powiadomienie później, lub Wyślij powiadomienie, by wysłać je natychmiast. Pamietaj: aby wysłać powiadomienie natychmiast, potrzebujesz co najmniej jednego subskrybenta.

Następnie nastąpi przekierowanie do zakładki Powiadomienia. Można tam sprawdzić status powiadomienia, datę utworzenia i wysyłki, ile powiadomień zostało wysłanych, dostarczonych oraz klikniętych.

Jak zarządzać powiadomieniami?

Aby zarządzać powiadomieniami:

 1. Przejdź do Menu >> Powiadomienia web push.
 2. Kliknij nazwę strony.
 3. W zakładce Powiadomienia, najedź kursorem na menu akcji (3 kropki). Tam możesz:
 • zobaczyć Twoje powiadomienie,
 • duplikować je.

Powiadomienia, które nie zostały wysłane lub są wersją roboczą, mogą również zostać:

 • edytowane,
 • usunięte.