Czym jest protokół niestandardowy?

Protokół niestandardowy to opcja wywoływania aplikacji lub niestandardowych schematów URL oraz lokalizacji, które nie posiadają adresu http lub https.

Linków z protokołem niestandardowym możesz używać, gdy chcesz umieścić hiperłącze do czegoś, co nie jest zwykłą stroną internetową.

Linków protokołu niestandardowego możesz używać w kilku narzędziach GetResponse, w tym w edytorze wiadomości e-mail, landing pages i kreatorze stron.

Przykłady, których można użyć to m.in:

SchematPrzykładowy celPrzykład
mailto:utwórz wiadomość e-mailmailto:test@example.com?subject=Twój temat wiadomości!&cc=ken@lee.com&bcc=tulibudibu@douchoo.com&body=Twój tekst wiadomości e-mail
tel:zainicjuj połączenie telefonicznetel: 48123123123
sms:utwórz wiadomość SMSsms: 17775555555?body=pozdrawiam
ftp://połącz z serwerem FTP, udostępnij plikftp://foo:@host.com
smb://łącze do serwera SMB, udostępnianie plikówsmb://local-server-name/share-name
magnet:zwykle używany do inicjowania pobierania Torrent p2p bez pliku .torrentmagnet:?xt=urn:btih:5dee12345db281ac1c23456cd6b175cdcad53426&dn=download
whatsapp://utwórz wiadomość w WhatsApp z określoną treścią na obsługiwanych urządzeniachwhatsapp://send?text=Przykład tekstu tutaj
javascript:wykonaj skrypt JavaScript
yourown://jeśli jesteś programistą, możesz utworzyć niestandardowy schemat dla własnej aplikacji

Używając opcji protokołu niestandardowego w GetResponse, schemat http:// lub https:// w linkach nie jest wymuszany.

Chociaż nadal można używać adresów internetowych jako protokołu niestandardowego, nie będą one śledzone pod kątem kliknięć, chyba że zostanie zastosowana składnia linków treści dynamicznej.

W przypadku adresów URL sugerujemy użycie zwykłego linku adresu internetowego, aby zapewnić automatyczne śledzenie kliknięć, chyba że cały adres URL jest dodany jako pole dodatkowe z protokołem. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz jak używać linki dynamiczne.