Rozkręć swój biznes online z planem GetResponse Free

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Kreator Wiadomości GetResponse – wersja 2.0
autor: GetResponse ostatnia aktualizacja 0

Kreator Wiadomości GetResponse – wersja 2.0

Mimo, że rewolucję w projektowaniu emaili ogłosiliśmy w ubiegłym roku prezentując przełomowy Kreator Wiadomości, który zburzył dotychczasową pracę nad newsletterem.

Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że rewolucja wciąż trwa. Prezentujemy ulepszoną wersję Kreatora – zaktualizowaną o kilka funkcjonalności, które dają jeszcze większe możliwości kreatywnego tworzenia.

Panie i Panowie, oto Kreator Wiadomości 2.0!

 

Co nowego?

1. Tło

Zależy Ci na tym, aby newsletter przykuwał uwagę odbiorców unikalnym projektem graficznym? Z nową funkcjonalnością umożliwiającą dodawanie tła do dowolnie wybranej sekcji, tworzenie niepowtarzalnych wiadomości jeszcze nigdy nie było takie proste.
Grafika tła może obejmować całą wiadomość lub tylko wybrane elementy, jak określona sekcja, przyciski czy treść. Wystarczy zdefiniować dowolną grafikę tła dla danej sekcji newslettera, a edytor zajmie się jej poprawnym dopasowaniem, np. ustawieniem horyzontalnym lub wertykalnym.

Wskazówka: Zanim wybierzesz grafikę tła, upewnij się, że został zdefiniowany kolor tła newslettera. Niektórzy klienci poczty mogą mieć problem z renderowaniem grafiki tła, a dzięki temu rozwiązaniu masz pewność, że wiadomość będzie wyglądała dobrze, nawet jeśli kolor tła jest niewidoczny.

2. Kształty poszczególnych sekcji

Zadbaj o szyk i styl poszczególnych elementów i sekcji wiadomości. Nadaj każdej z nich taki kształt, jaki Twoim zdaniem będzie najlepszy – okrągły, prosty, owalny czy zakrzywiony. Kształt modulujesz za pomocą zwykłego przesuwaka, dzięki czemu cały proces jest bardzo prosty i niesłychanie szybki.

3. Kontroluj pozycję newslettera

Teraz masz wpływ również na pozycję całej wiadomości. Ma być wyśrodkowany, czy wyrównany do lewej – sam zdecyduj. Tę funkcję dodaliśmy do głównych narzędzi, która została z tej okazji zmieniona. Zastąpiliśmy sekcje “rozmieszczenia” i “obwodów” czytelnymi ikonami, które wyświetlą edycję sekcji przy kliknięciu.

4. Interlinia

To kolejna funkcjonalność, która pomoże zadbać o to, aby Twój newsletter wyglądał profesjonalnie. Funkcja interlinii znajduje się przy edycji tekstu. Do tej pory przestrzeń między liniami tekstu była określona przez klientów poczty wyświetlających wiadomości. Teraz, to Ty przejmujesz całkowitą kontrolę. Możesz wyróżniać różne elementy tekstowe, dzięki czemu Twoja wiadomość będzie wyglądała na lepiej zaplanowaną.

5. Widok rozmiaru każdego elementu

Teraz bez problemu sprawdzisz rozmiar każdego elementu wiadomości. Wystarczy najechać kursorem na wybraną sekcję, a wyświetli się dokładny rozmiar w pikselach. Pozwoli to dokładniej dostosowywać obrazki do każdej sekcji wiadomości.

 

Małe problemy…

Nowe opcje Kreatora pozwolą na jeszcze łatwiejsze i kreatywne tworzenie newsletter. Pamiętaj jednak, że wprowadzona technologia jest innowacyjna – można nawet powiedzieć – eksperymentalna. Dlatego niektóre programy pocztowe lub przeglądarki internetowe mogą mieć pewne problemy i będą wyświetlały newslettery jak zawsze, ignorując nowe elementy.

Już dzisiaj wiemy, że narożne rogi sekcji są widoczne w Gmail, Apple Mail, urządzeniach iPad i iPhone, systemie Android oraz przeglądarkach internetowych Chrome i Firefox w przypadku landing pages. Poza tym, będą one wyświetlały się poprawnie również w kliencie poczty Outlook.com w przeglądarce Internet Explorer. Pozostałe programy pocztowe mogą sprawiać pewne problemy.

Grafika tła jest obsługiwana przez niemal wszystkie programy pocztowe (zarówno te webowe, jak i desktopowe), z wyjątkiem niektórych wersji Outlook i Thunderbird oraz przeglądarki Internet Explorer.

Aby mieć pewność, że wszystkie elementy wiadomości wyświetlają się prawidłowo, zawsze korzystaj z funkcji Podglądu Wiadomości zanim wyślesz newsletter.

Zapraszamy do testowania wszystkich nowych funkcji Kreatora i oczywiście czekamy na Twoje opinie.

P.S. Nowe opcje pozwalają na taką zabawę z grafiką – i to tylko za pomocą kilku kliknięć.

Masz więcej pomysłów? Podziel się nimi z nami!

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.