Jak stworzyć autoresponder?

Przejdź do Menu>>Autorespondery. Kliknij przycisk Stwórz nowy na stronie Zarządzaj autoresponderami. Możesz także wybrać opcję Stwórz w górnej części pulpiitu. Następnie wprowadź szczegóły wiadomości:

  1. Wprowadź nazwę autorespondera (to nazwa, którą zobaczysz na stronie zarządzania listami).
  2. Przypisz autoresponder do konkretnego dniu cyklu autoresponderów. Przykład: wiadomości zaczynają się od Dnia 0 (czyli dnia zapisu na listę), a wiadomość z Dnia 1 jest wysłana dzień po subskrypcji.
  3. Wybierz listę kontaktów, do której będzie przypisany autoresponder.
  4. Zaplanuj czas wysyłki wiadomości:
  • wybór opcji o godzinie zapisu oznacza, że autoresponder zostanie wysłany o tej samej godzinie, o której dany kontakt zapisał się na listę,
  • wybór opcji z opóźnieniem sprawi, że wiadomość zostanie wysłana z określonym opóźnieniem – od 1 do 23 godzin.
  • wybór opcji dokładnie o oznacza, że autoresponder zostanie wysłany o konkretnej godzinie. Włącz funkcję Time travel, jeśli chcesz dostarczyć swoją wiadomość w czasie lokalnym każdego odbiorcy.

5. Wybierz dni tygodnia, w które wiadomość ma być wysyłana.

6. Kliknij Wybierz wiadomość, aby wykorzystać już istniejącą wiadomość. Możesz także stworzyć nową wiadomość.

7. Kliknij Zapisz lub Zapisz i opublikuj.

Czy mogę wybrać dni tygodnia, w które ma być wysyłany autoresponder (np. tylko w dni robocze)?

Tak, jest to możliwe. W zakładce Włącz w odznacz dni tygodnia, w które wiadomość ma nie być wysyłana. Upewnij się, że zaznaczyłeś okienka konkretnych dni, w które chcesz wysyłać autoresponder.

Ile wiadomości dziennie mogę wysyłać z jednej listy?

Nie ma żadnego ograniczenia co do liczby wiadomości, które możesz wysłać z jednej listy. Nie zalecamy jednak wysyłać zbyt wielu wiadomości w krótkich odstępach czasu – chyba że odbiorca tego oczekuje. W przeciwnym razie może stwierdzić, że wysyłasz za dużo wiadomości, i w efekcie wypisać się z listy.