Jak dodać kolejne wiadomości do cyklu autorespondera?

Cykl autorespondera został utworzony, ale chcesz dodać kolejne wiadomości do cyklu. Aby to zrobić, utwórz nową wiadomość autorespondera. Powtórz te same kroki, co przy utworzeniu pierwszej wiadomości w cyklu za każdym razem, kiedy chcesz dodać kolejną wiadomość. Poniżej szczegółowo wyjaśnimy cały proces.

 1. Przejdź do Menu >> Autorespondery.
 2. Kliknij Stwórz nowy.
 3. Nazwij wiadomość
 4. Wybierz listę powiązaną z autoresponderem. Jest to lista, do której zapisują się Twoi subskrybenci. Jeśli planujesz utworzyć więcej wiadomości w cyklu, zwróć uwagę na to, aby wybrać tą samą listę dla wszystkich wiadomości w cyklu.
powiązana lista
 1. Przypisz autoresponder do konkretnego dnia cyklu. Przykład: wiadomości zaczynają się od Dnia 0 (czyli dnia zapisu na listę), a wiadomość z Dnia 1 jest wysłana dzień po subskrypcji.
ustawienia autorespondera
 1. Wybierz, czy chcesz wysłać wiadomość o godzinie zapisu, z opóźnieniem, czy dokładnie o określonej godzinie.
 2. Wybierz dni tygodnia, w których chcesz, aby wiadomość była wysyłana.
 3. Wybierz Adres email nadawcy oraz adres w polu Odpowiedz do.
 4. Dodaj temat wiadomości.
 5. Kliknij Stwórz wiadomość, aby przejść do edycji wiadomości.
 6. Zdecyduj, czy chcesz monitorować kliknięcia w linki za pomocą Google Analytics.
 7. Kliknij Zapisz lub Zapisz i opublikuj jeśli chcesz, aby wiadomość została opublikowana natychmiast.
Edytor legacy


1. Wprowadź nazwę autorespondera (to nazwa, którą zobaczysz na stronie zarządzania listami).
2. Przypisz autoresponder do konkretnego dniu cyklu autoresponderów. Przykład: wiadomości zaczynają się od Dnia 0 (czyli dnia zapisu na listę), a wiadomość z Dnia 1 jest wysłana dzień po subskrypcji.
3. Wybierz listę kontaktów, do której będzie przypisany autoresponder.
4. Zaplanuj czas wysyłki wiadomości:

– wybór opcji o godzinie zapisu oznacza, że autoresponder zostanie wysłany o tej samej godzinie, o której dany kontakt zapisał się na listę,

– wybór opcji z opóźnieniem sprawi, że wiadomość zostanie wysłana z określonym opóźnieniem – od 1 do 23 godzin.

– wybór opcji dokładnie o oznacza, że autoresponder zostanie wysłany o konkretnej godzinie. Włącz funkcję Time travel, jeśli chcesz dostarczyć swoją wiadomość w czasie lokalnym każdego odbiorcy.

5. Wybierz dni tygodnia, w które wiadomość ma być wysyłana.

6. Kliknij Wybierz wiadomość, aby wykorzystać już istniejącą wiadomość. Możesz także stworzyć nową wiadomość.

7. Kliknij Zapisz lub Zapisz i opublikuj.

Wysyłka nowej wiadomości do osób, które są dalej w cyklu

Jest możliwe, aby przypisać autorespondera do dnia cyklu, który został przekroczony przez niektórych subskrybentów. W taki przypadku pojawi się okienko z informacją, że na liście znajdują się takie osoby i należy wybrać, czy chcemy wysłać wiadomość również do nich. Wybranie opcji Nie, nie wysyłaj im tej wiadomości również opublikuje wiadomość, lecz kontakty, które są dalej w cyklu nie dostaną tej wiadomości. Kontakty, które nie dotarły jeszcze do tego dnia, otrzymają autorespondera, jak tylko dotrą do tego dnia cyklu.

Przykładowo, załóżmy, że przypisaliśmy wiadomość do dnia 5 do listy z 10 subskrybentami. 4 osoby są obecnie na dniu 0, 4 osoby są na dniu 6, a 2 osoby są na dniu 8 (osoby te zapisały się 8 dni temu). Publikując autoresponder przypisany do dnia 5, system wyświetli powiadomienie mówiące, że 6 osób – te, które są na dniach 6 i 8 – są dalej w cyklu, niż dzień 5. Kontakty z dnia 0 nie będą wymienione, gdyż dojdą do tej wiadomości za 5 dni.

osoby dalej w cyklu