Jak udostępnić newsletter na Facebooku i Twitterze?

Aby udostępnić newsletter na Facebooku i Twitterze, należy zintegrować konto GetResponse z kontami na tych platformach. Następnie, należy włączyć udostępnianie w zakładce Udostępnianie w ustawieniach newslettera.

Pamiętaj: Integrację można przeprowadzić w zakładce Integracje & API. Drugim sposobem jest integracja bezpośrednio w zakładce Udostępnianie w ustawieniach newslettera. Pamiętaj, że integracja z Facebookiem wymaga ponownej autoryzacji co 60 dni. Możesz to zrobić bezpośrednio w ustawieniach newslettera w zakładce Udostępnianie. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do sekcji „Jak przeprowadzić ponowną autoryzację integracji z Facebookiem” poniżej.

Jak skonfigurować udostępnienia newsletterów?

  1. Zaloguj się do Facebooka lub Twittera.
  2. W oddzielnej zakładce zaloguj się do GetResponse i przejdź do sekcji Email marketing > Newslettery > Stwórz newsletter.
  3. Kliknij Udostępnianie, aby rozwinąć możliwe opcje. Kolejny krok zależy od tego, czy integracja została wcześniej przeprowadzona. Jeśli tak, przejdź do punktu 5
  4. Aby zintegrować konta, kliknij Dodaj konto na Facebooku lub Twitterze. Dodaj konto na Facebooku lub twitterzeDodaj konto na Facebooku lub twitterze Możesz też przejść tutaj, aby połączyć się z tymi platformami bezpośrednio z zakładki Integracje & API.
    • Jeśli wcześniej udało Ci się zalogować do Twojego konta na Facebooku, Twoje konta połączą się automatycznie.
    • Jeśli nie, poprosimy Cię o zalogowanie się do konta. Konta się zintegrują, jak tylko to zrobisz.
  5. Wybierz konto i stronę oraz wpisz wiadomość, która wyświetli się na Twojej osi czasu obok linku do newslettera.

Gotowe! Udostępnienie zostało włączone i wiadomość zostanie udostępniona na wybranym portalu. Po edycji i konfiguracji newslettera wybierz, czy chcesz wysłać go od razu, czy zaplanować na później. Kiedy następnym razem zechcesz udostępnić newsletter, po prostu włącz przycisk Facebooka lub Twittera. Następnie, po 60 dniach, poprosimy Cię o ponowną autoryzację integracji z Facebookiem

Jak przeprowadzić ponowną autoryzację integracji z Facebookiem?

Najprościej zrobić to bezpośrednio z zakładki Udostępnianie w ustawieniach newslettera. Po włączeniu przycisku Facebooka, wybierz konto lub konta, w których chcesz przeprowadzić reautoryzację i kliknij Odśwież.
 

ponowna autoryzacja

Jeśli wcześniej udało Ci się zalogować do Twojego konta na Facebooku, konto zostanie automatycznie autoryzowane. Jeśli nie, poprosimy Cię o zalogowanie się do konta. Integracja zostanie ponownie autoryzowana i będzie można wysłać newsletter, jednocześnie udostępniając go na Facebooku.

Gdzie wyświetli się udostępniony newsletter?

Newsletter wyświetli się na Twojej stronie na Facebooku lub/i na Twoim Twitterze. Newsletter nie pojawi się w Twoim prywatnym koncie na Facebooku.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, czym jest newsletter i jak skutecznie komunikować się ze swoimi subskrybentami.