Jak stworzyć reklamę na Facebooku?

Facebook Marketing Partner Logo.

Integracja z Facebook Ads pomoże Ci poszerzyć działania marketingowe. Dzięki temu możesz nawiązać kontakt z odbiorcami w mediach społecznościowych bezpośrednio z konta GetResponse. Możesz tworzyć reklamy na strony Facebooka i kont Instagram powiązanych z nimi oraz ustalać dla nich budżet. Facebook Ads mogą być tworzone dla różnych odbiorców, dzięki czemu będziesz miał pewność, że dotrą do właściwych osób.

 • Aby umieścić reklamę, musisz mieć uprawnienia administratora na co najmniej jednej stronie Facebook.
 • Płatności za konto GetResponse muszą być realizowane przy użyciu karty kredytowej lub debetowej.
 • Opłaty za Facebook Ads są pobierane z góry w oparciu o ustalony przez Ciebie budżet. Jeśli postanowisz anulować reklamę, przed wykorzystaniem budżetu, możesz wykorzystać pozostałą kwotę na następną reklamę.
 • Facebook ma prawo odrzucić Twoją reklamę, jeśli nie będzie spełniać ich wymagań.
 • Wyłącz wtyczki blokujące reklamy, aby upewnić się że Twój kreator Facebook Ads będzie działać poprawnie.

Jak połączyć się z Facebook Ads?

Aby połączyć się z Facebook Ads:

 1. Przejdź do zakładki Integracje i API.
 2. Wybierz Szczegóły gdy skierujesz kursor na integrację z Facebook Ads.
 3. Kliknij Połącz, aby rozpocząć integrację.
 4. Zostaniesz przekierowany na stronę Facebooka, gdzie będziesz mógł się zalogować do swojego konta, aby autoryzować integrację.

Jak stworzyć reklamę na Facebooku?

Aby stworzyć reklamę:

 1. Przejdź do zakładki Płatne reklamy > Facebook Ads.
 2. Kliknij Stwórz reklamę.
 3. Nazwij swoją kampanię reklamową.

Tworzenie reklamy w lejku konwersji

Możesz również stworzyć reklamę bezpośrednio w lejku:

 1. Przejdź do zakładki Lejek konwersji wybierz lejek, który chcesz reklamować.
 2. Kliknij Stwórz reklamę.
 3. Wpisz nazwę kampanii.
Stwórz reklamę w lejku.

Uwaga: reklamy stworzone w lejku konwersji mogą kierować tylko do pierwszej strony w lejku. Na przykład w rozbudowanym lejku sprzedażowym, pierwsza strona landing page będzie użyta w reklamie.

Umieszczanie reklam

 1. Wybierz Edytuj połączenie pod Umieszczenie reklamy. W tej zakładce możesz zdecydować, na jakiej stronie i w którym miejscu chcesz umieścić reklamę. Możesz wybrać, jedną z poniższych opcji:
 • Umieść reklamę na tablicy Aktualności.
 • Umieść reklamę w Audience Network.

  2. Kliknij Zapisz.
  Umieszczenie reklamy na Facebooku i Instagramie.

  Uwaga: ostatnia opcja będzie dostępna tylko dla stron połączonych z kontami Instagram. Tutaj uzyskasz więcej informacji na temat łączenia konta Instagram ze stroną Facebook.

Odbiorcy

 1. Kliknij Stwórz odbiorców, aby rozpocząć konfigurację grupy odbiorców.
  Przy wyborze publiczności masz do dyspozycji wiele opcji:
 • Istniejące kontakty – Skieruj reklamę do aktualnej listy GetResponse, jeśli posiadasz w niej co najmniej 100 kontaktów. Wybierz listę, dla której stworzysz reklamę.
 • Podobni odbiorcy – Zaangażuj podobne grupy docelowe. Lista musi składać się przynajmniej z 500 kontaktów. Wybierz listę, do której mamy porównać odbiorców. Możesz też wybrać opcję, aby Twoje aktualne kontakty również dołączyć do grupy odbiorców. Następnie dodaj cechy charakterystyczne odbiorców, takie jak kraj (możesz wybrać jeden), lokalizacja (województwo, miasto, kod pocztowy), płeć, grupa wiekowa i zainteresowania (nieobowiązkowo).
 • Niestandardowi odbiorcy – Znajdź nową grupę odbiorców w oparciu o konkretne kryteria, takie jak lokalizacja, dane demograficzne i zainteresowania. Określ grupę, do której chcesz skierować swoją reklamę, wpisując lokalizację (dane takie jak województwo, miasto lub kod pocztowy), określ płeć i grupę wiekową, jak również zainteresowania (nieobowiązkowo).
 • Osoby, które lubią Twoją Stronę – Zaangażuj osoby, które polubiły Twoją Stronę na Facebooku i podobne do nich. Do tej grupy możesz zaliczyć aktualne polubienia Twojej strony jak również odnaleźć nowych odbiorców, podobnych do osób, które już polubiły Twoja Stronę. Wybierz co najmniej jedną z tych opcji. Jeśli wybierzesz Znajdź nowych odbiorców podobnych do polubień na Twojej stronie, następnym krokiem będzie wybranie cech charakterystycznych, na które mamy zwrócić uwagę, takich jak kraj (możesz wybrać jeden), lokalizacja (województwo, miasto lub kod pocztowy), płeć, grupa wiekowa i zainteresowania (nieobowiązkowo).
 • Odwiedzający stronę – Dotrzyj do osób odwiedzających Twoje landing pages, więcej informacji uzyskasz tutaj

  2. Kliknij Zapisz, gdy już wybierzesz swoją grupę odbiorców.

Budżet

 1. Kliknij Określ budżet, aby określić budżet, jaki chcesz przeznaczyć na daną reklamę.
 2. Wpisz łączny budżet na reklamę. Weź pod uwagę, że minimalny budżet może wynosić $5.00 na dzień.
 3. Wybierz czas, przez jaki reklama będzie wyświetlana. Możesz wybrać jeden z dostępnych okresów lub sam wpisać jego wartość.
 4. Kliknij Zapisz.

Treść

 1. Kliknij Dodaj treść, aby rozpocząć tworzenie reklamy.
 2. Rozpocznij od dodania wiadomości dla swoich odbiorców (niewymagana).
 3. Dodaj grafikę, aby wypromować swoją treść.
  Uwaga: możesz używać plików o rozszerzeniu: JPG, PNG, GIF, JPEG do 10MB.
 4. Dodaj link do strony, na którą zostaną przekierowani Twoi odbiorcy przy pomocy reklamy.
 5. Dodaj tytuł opisujący Twój produkt lub usługę, aby przyciągnąć uwagę odbiorców.
 6. Wybierz typ przycisku, który będzie wyświetlany obok reklamy.
 7. Dodaj opis produktu (niewymagany).
 8. Kiedy już ukończysz powyższe kroki, możesz dodać kolejną kartę, aby utworzyć reklamę w formacie karuzelowym. Celem stworzenia kolejnych kart, powtarzaj kroki od 3 do 7.
  add card.
 9. Kliknij Zapisz i zobacz podgląd swojej reklamy. Możesz sprawdzić, jak reklama będzie wyglądać na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych.
 10. Gdy będziesz zadowolony z wyglądu reklamy, kliknij Wyślij reklamę.

Twoja reklama zostanie teraz przekazana do Facebooka do ewaluacji i otrzyma status W trakcie weryfikacji.
Gdy Facebook zaakceptuje reklamę, status zostanie zmieniony na Aktywna lub Zaplanowana (w przypadku reklam, które będą wyświetlane w późniejszym terminie). Jeśli reklama zostanie odrzucona, będzie oznaczona jako Błąd płatności lub Anulowana przez Facebook.

Odrzucona reklama oznacza, że nie spełnia ona wymagań wymagań Facebooka. W takim przypadku możesz edytować reklamę przy użyciu menu Akcji, wybierając Edytuj. Po edycji reklamy możesz przekazać ją do ponownej weryfikacji wybierając, Wyślij reklamę.

W przypadku Błędu płatności, możesz ponowić płatność przy wykorzystaniu menu Akcji. Jeśli reklama została Odrzucona przez Facebook, wyświetlimy powód odrzucenia.

W każdej chwili możesz zapisać swoją pracę jako wersję roboczą, klikając na przycisk Zapisz i wyjdź, widoczny w dolnej części kreatora.

Płatność za reklamę zostanie pobrana po akceptacji konta przez Facebooka.

Zarządzanie reklamami

Przejdź do zakładki Płatne reklamy > Facebook Ads, aby wyświetlić swoje reklamy. Tutaj możesz edytować i zarządzać reklamami przy użyciu menu Akcji.

Uwaga: kiedy status jest W trakcie weryfikacji, nie będziesz miał dostępu do zarządzania i edytowania reklamy, póki status reklamy się nie zmieni. W tym czasie możesz tylko uzyskać podgląd reklamy.

Możesz również przefiltrować kontakty według metody ich utworzenia. Kliknij Wszystkie reklamy i dokonaj wyboru pomiędzy Wszystkie reklamy, Nieprzypisane reklamy oraz Przypisane do lejka konwersji.

Filtrowanie reklam przez metodę utworzenia

Gdzie mogę sprawdzić efekty reklam?

Gdy przejdziesz do zakładki Facebook Ads, zobaczysz zasięg, reakcje i kliknięcia.

 • Zasięg to łączna liczba unikatowych odbiorców Twojej reklamy.
 • Reakcje to liczba wyświetleń reklamy, bez względu na to, czy na nią kliknięto, czy nie.
 • Kliknięcia wskazują, ile osób kliknęło przycisk umieszczony na reklamie, aby dowiedzieć się więcej.

Jak działają płatności za Facebook Ads?

Facebook Ads dostępne są tylko w kontach, w których płatności realizowane są za pomocą karty kredytowej. Możesz zwiększyć budżet na publikowanie swoich reklam. Możesz to zrobić z zakładki Facebook Ads lub podczas tworzenia nowej reklamy. Jeśli konto opłacane jest w innej walucie niż USD, pokażemy Ci kwotę w Twojej walucie w przeliczeniu według aktualnego kursu wymiany walut.

Gdy stworzysz swoją reklamę i wyślesz ją do weryfikacji, czekamy aż zostanie ona zaakceptowana przez Facebooka. Dopiero wtedy próbujemy pobierać płatność w wysokości, którą określiłeś w budżecie reklamy. Jeśli reklama nie zostanie zatwierdzona przez Facebook, zwracamy kwotę przeznaczoną na jej budżet.

Z salda pobieramy kwotę budżetu dla reklamy, która ma jeden z następujących statusów: weryfikacja, aktywna, zaplanowana, wstrzymana. Jeśli w międzyczasie anulujesz reklamę, zwrócimy pozostałą kwotę budżetu do salda w ciągu 3 dni.

Aby sprawdzić historię swoich płatności, przejdź do zakładki Profil > Moje płatności > Historia płatności. Na liście transakcji zobaczysz płatności pobrane za Facebook Ads.

Jeśli będziesz chciał zakończyć wyświetlanie reklamy wcześniej, pozostała kwota będzie wykorzystana na poczet opłat za kolejne reklamy, które stworzysz. Na przykład, jeśli budżet na Twoją reklamę wynosi $20, ale zakończysz wyświetlanie jej w połowie wcześniej określonego czasu, pozostałe $10 zostanie wykorzystane do opłacenia kolejnej reklamy.