Czy mogę dodać własny kod do starszej wersji landing page?

Tak, możesz dodać własny kod (HTML, CSS i JavaScript) do strony landing page za pomocą placeholdera. Ten element jest dostępny w kreatorze landing pages. Skorzystaj z tej opcji, jeśli potrzebujesz dodać do strony narzędzia i widgety niedostępne w kreatorze.

Kod jest dodawany zarówno do desktopowej, jak i mobilnej wersji Twojej strony. Jeśli chcesz przeprowadzić test A/B na landing page, pamiętaj o dodaniu placeholdera do każdego wariantu strony. Możesz go również umieścić na stronie z podziękowaniem.

Warto pamiętać o kilku sprawach, jeśli chcesz umieszczać własny kod na stronie:

  • Możesz dodać własny kod tylko w sekcji <body>.
  • Aby działać zgodnie z przepisami RODO, poinformuj potencjalnych subskrybentów i gości strony, że korzystasz z formularzy ze stron trzecich, czy też z kodu monitorującego lub mapującego.
  • Dodawanie kilku kodów śledzących, widgetów itd. może spowolnić działanie landing page. Ponadto zbyt wiele treści na landing page może doprowadzić do tego, że odwiedzający opuszczą Twoją stronę.
  • W kreatorze landing pages zobaczysz tylko placeholder. Skrypt działa tylko w trybie podglądu lub już na samej opublikowanej stronie. Zawsze warto najpierw sprawdzić stronę przed jej publikacją, aby zobaczyć, czy skrypt działa zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Nie udostępniaj linku do strony, póki nie upewnisz się, że wszystko działa poprawnie.
  • dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy strona z kodem wyświetla się poprawnie we wszystkich przeglądarkach – zwłaszcza, jeśli modyfikujesz CSS.
  • nasz dział Obsługi Klienta zapewnia wsparcie w zakresie standardowych funkcji kreatora. W przypadku skryptów pochodzących ze stron trzecich nie jesteśmy w stanie zaoferować pomocy lub zagwarantować niezawodności tych skryptów.

Możesz dodać własny kod do dowolnego nowego lub istniejącego szablonu w kreatorze. Jak to zrobić?

1. Przejdź do zakładki Landing pages i wykonaj jedno z poniższych działań:
kliknij przycisk Stwórz landing page, aby zbudować nową stronę

Przycisk tworzenia na stronie zarządzania landing pages

– wybierz opcję Edytuj stronę z menu Akcji (3 pionowe kropki), które znajdziesz obok nazwy strony

Umiejscowienie ikony placeholdera w pasku narzędziowym

Placeholder pojawi się w lewym górnym rogu wyświetlonej sekcji.

Placeholder dodany do sekcji

Gdy dwukrotnie klikniesz tę ikonę, automatycznie pojawi się dodatkowe okno, do którego można wprowadzić kod.
3. (Opcjonalnie) Chwyć i przenieś placeholder w inne miejsce, jeśli chcesz wyświetlić element w konkretnej części strony. Kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć okno, do którego możesz wprowadzić kod.
4. Wklej docelowy kod lub wpisz go ręcznie. Jeśli korzystasz z kodu JavaScript, pamiętaj o zamykaniu skryptów w tagach <script>. Jeśli chcesz dodawać kilka fragmentów kodu na raz, wklejaj je jeden pod drugim.

Okno, w którym można wprowadzić własny kod

5. (Opcjonalnie) Jeśli przeprowadzasz test A/B, powtórz kroki 2-4 dla każdego wariantu strony.
6. Jeśli tworzysz nową stronę, kliknij ikonę telefonu komórkowego, aby wygenerować mobilną wersję strony. Jeśli edytujesz istniejącą stronę, kliknij tę ikonę, aby sprawdzić, czy wersja mobilna wygląda dobrze.

Umiejscowienie ikonu wersji mobilnej strony

7. (Opcjonalnie) Kliknij przycisk Podgląd, aby sprawdzić, czy kod poprawnie wyświetla elementy, które chcesz dodać do strony.

Przycisk podglądu w kreatorze landing pages

8. Zapisz zmiany lub opublikuj stronę.
9. Przejrzyj opublikowaną stronę, aby upewnić się, że jej treść wyświetla się poprawnie.