Jak dostosować starszą wersję landing page do urządzeń mobilnych?

Nasz edytor wersji mobilnej dostępny w kreatorze landing page pozwoli Ci uzyskać podgląd i edytować wersję mobilną strony. Masz możliwość dostosowania wersji mobilnej poprzez:

 • skalowanie i zmianę wielkości tekstu i obrazów
 • ukrywanie i przywracanie elementów
 • zmianę miejsca elementów
 • zmianę obrazów w tle

Możesz użyć edytora wersji mobilnej, aby dostosować:

 • puste szablony, których używasz do stworzenia swojej strony od początku,
 • gotowe szablony, które możesz dostosować do swoich potrzeb marketingowych,
 • gotowe landing pages, które chcesz zaktualizować.

Kliknij Podgląd, aby otworzyć stronę w nowej zakładce i sprawdzić jak zmiany, które naniosłeś będą wygląday na urządzeniach klientów.

Gdzie znajdę kreatora wersji mobilnej landing page?

Jeśli tworzysz nowy landing page, kliknij ikonę kreatora wersji mobilnej, aby go otworzyć.

Ikona kreatora wersji mobilnej.

W przypadku już stworzonych landing pages kliknij ikonę kreatora wersji mobilnej w edytorze landing pages. Zobaczysz teraz wyskakujące okienko, w którym prosimy o potwierdzenie, że chcesz, abyśmy utworzyli wersję mobilną aktualnego projektu. Gdy potwierdzisz, otworzy się kreator wersji mobilnej.

Gdy landing page zostanie przekonwertowany, mobilna wersja będzie dostępna. Punkt graniczny wersji mobilnej w GetResponse to 600 pikseli. Więc jeśli okno podglądowe Twojej strony wynosi 600 pikseli lub mniej, automatycznie pokażemy wersję mobilną.

Uwaga: Jeśli nie przejdziesz do kreatora wersji mobilnej każdego z wariantów strony i strony z podziękowaniem przed ich zapisaniem, poprosimy o potwierdzenie czy chcesz kontynuować bez wersji mobilnych.

Jak mogę automatycznie dostosować landing page do urządzeń mobilnych?

Z uwagi na fakt, że nasz kreator wersji na urządzenia stacjonarne i kreator wersji mobilnej to różne wersje tej samej szaty graficznej, niemożliwe jest edytowanie jednej wersji bez wprowadzania zmian w drugiej. Dlatego dajemy możliwość automatycznego dostosowania wersji stacjonarnej do urządzeń mobilnych. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

1. Kliknij ikonę wersji mobilnej.
2. Kliknij jakiekolwiek miejsce na wersji mobilnej.
3. Jeśli używasz Windows, wybierz klawisze Control + O na swojej klawiaturze. Jeśli używasz Mac, wybierz Command + O na swojej klawiaturze.
4. Ujrzysz nowe okienko, w którym zapytamy czy chcesz, aby dostosować szablon do urządzeń mobilnych. Kliknij Tak, kontynuuj, aby przejść dalej.

Dostosować szablon.

Twój landing page zostanie automatycznie dostosowany do urządzeń mobilnych.

Uwaga: wybór tej opcji spowoduje, że utracisz wszystkie zmiany wprowadzone w projekcie mobilnym. Nie będziesz mógł cofnąć tej akcji. Historia zmian nie będzie dostępna.

Jak mogę zmienić miejsce elementów w kreatorze wersji mobilnej?

Przeciągnij i upuść elementy, aby zmienić miejsce bloków w wersji mobilnej. Zwróć uwagę na to, że niektóre zmiany wprowadzone w wersji mobilnej, mogą mieć wpływ na wersję strony na urządzenia stacjonarne:

 • Przesuwanie elementów do innej sekcji lub usuwanie obiektu z pola, również ma wpływ na wersję stacjonarną strony.
 • Przesuwanie elementów w ramach sekcji ma wpływ tylko na wersję mobilną. Nic nie ulegnie zmianie w wersji na urządzenia stacjonarne.

Za każdym razem, kiedy tak się stanie powiadomimy Cię pokazując liczbę obok ikony kreatora wersji stacjonarnej.

Liczba zmian.

Liczba wskazuje ile zmian dokonano na wersji stacjonarnej strony. (Tak samo oznaczane są zmiany naniesione w kreatorze wersji stacjonarnej, które mają wpływ na wersję mobilną).

Możesz tylko przesuwać elementy w zakresie określonego obszaru roboczego. Nie można umieszczać elementów po bokach obszaru roboczego (który ograniczony jest przez ukośne linie). Dzieje się tak, z uwagi na fakt, że te elementy mogą nie być od razu widoczne w oknie podglądu na urządzeniach mobilnych. Twoi klienci byliby zmuszeni przewinąć stronę, aby zobaczyć elementy tam umieszczone. Chcemy mieć pewność, że Twoja strona zostanie poprawnie wyświetlona na małym ekranie, dlatego informujemy, gdzie najlepiej nie umieszczać elementów.

Widoczny obszar.

Jak skalować i zmieniać rozmiar elementów w kreatorze wersji mobilnej?

Możesz również zmienić rozmiar, aby zmienić szerokość elementu tekstowego. Następnie możesz skalować element, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar tekstu w wersji mobilnej.

Zmiana rozmiaru i skalowanie pomoże Ci modyfikować elementy tekstowe w kreatorze wersji mobilnej, aby wyświetlały się w oknie podglądu, w taki sposób, jaki zamierzyłeś. Możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Kliknij element, aby wyświetlić uchwyty skalowania.
  Skalowanie elementu tekstowego.
 2. Aby zmienić rozmiar, kliknij i przeciągnij uchwyty zmiany wielkości elementu widoczne po bokach, aby zmienić szerokość pola tekstowego.
  Zmiana rozmiaru elementu tekstowego.
 3. Aby skalować, kliknij i przeciągnij uchwyty do skalowania widoczne w rogach, aby powiększyć lub zmniejszyć pole tekstowe.
  Skalowanie elementu tekstowego

Skalowanie i zmiana rozmiaru elementów w kreatorze wersji mobilnej nie spowoduje zmian w wersji stacjonarnej strony.

Czy mogę usuwać elementy z kreatora wersji mobilnej?

Możesz ukrywać elementy w kreatorze wersji mobilnej. Aby to zrobić, kliknij ikonę widoczności, która pojawi się po wybraniu danego elementu.

Ikona widoczności.

Aby zobaczyć ukryte elementy, kliknij przycisk Pokaż ukryte widoczny w górnym pasku narzędzi. Ukryte elementy będą widoczne na wyszarzonym obszarze roboczym. Możesz teraz:

 • Przywrócić ukryty element. Aby to zrobić, kliknij ponownie na ikonę widoczności.
 • Pozostawić element jako ukryty. Aby to zrobić, kliknij przycisk Ukryj elementy widoczny obok ikony kreatora wersji mobilnej.
Ukryj elementy.

Uwaga: Nie ma możliwości dodawania elementów w kreatorze wersji mobilnej. Przejdź do kreatora wersji stacjonarnej w celu dodania elementu na stronę.

Czy mogę edytować pola tekstowe i zmieniać obrazy w tle w kreatorze wersji mobilnej?

Możliwa jest edycja pól tekstowych i zmiana obrazów w tle w kreatorze wersji mobilnej. Możesz to zrobić w następujący sposób:

 • Aby edytować pole tekstowe, kliknij dwukrotnie w wybrany element, aby otworzyć pasek narzędzi. Następnie możesz zmienić rozmiar, kolor i ułożenie tekstu.
 • Aby zmienić obraz w tle, kliknij dwukrotnie grafikę, aby otworzyć pasek narzędzi, w którym znajdziesz narzędzia do edytowania.