Mailchimp vs. GetResponse. Którą platformę wybrać?

31 min
Zaktualizowano:

Rozglądasz się za platformą do email marketingu i nie możesz zdecydować: GetResponse czy Mailchimp? Ten artykuł pomoże Ci podjąć decyzję.

Mailchimp jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych narzędzi do email marketingu. Jednak, jak pokazuje research, platforma Mailchimp wpisuje się w zestaw podstawowych wymagań marketera. W porównaniu z platformą GetResponse, oferuje mniejszą ilość zaawansowanych narzędzi do online marketingu.

Jak Mailchimp odpowiada na bardzo indywidualne potrzeby, w porównaniu do oferty GetResponse?

GetResponse oferuje więcej możliwości w stosunku do ceny, przy niższym koszcie w niemal każdym planie. Mailchimp oferuje mniej opcji personalizacji w swojej platformie. Od sposobu działania automatyzacji i akcji wyzwalających automatyczne treści, aż po liczbę indywidualnych grup wysyłkowych, co efektywnie ogranicza Twoją kreatywność.

Podsumowując: GetResponse pozwala na więcej przy mniejszym koszcie.

Sprawdź nasze porównanie i dowiedz się więcej lub już dziś utwórz w 100% darmowe konto.

Warto także nadmienić, że platforma Mailchimp nie jest dostępna w języku polskim.

Mailchimp vs. GetResponse: szybkie podsumowanie funkcjonalności


FUNKCJONALNOŚĆ
GetResponseMailchimp

Email marketing

Autorespondery

AI

Marketing automation
✅ (bardziej zaawansowane)

Formularze zapisu i okna pop-up
✅ (bardziej zaawansowane)

Landing pages
✅ (bardziej zaawansowane)

Marketing wielokanałowy

Webinary

SMS

Powiadomienia web push

Lejki konwersji
Pocztówki
Umawianie spotkań

CRM

Reklamy Facebook i Instagram

Reklamy Google

Czaty na żywo

Kreator stron

Wsparcie klienta 24/7

Ceny w najniższym planie:


Liczba kontaktów
*GetResponse: plan EMAIL MARKETINGMailchimp: plan Essentials
500

41,30 zł/mies.
(w GetResponse liczba kontaktów zaczyna się od 1000)
11,84 €/mies.
(około 52 zł)

2500
76,30 zł/mies.35,97 €/mies.
(około 159 zł)

5000
139,30 zł/mies.62,84 €/mies.
(około 277 zł)

10 000
209,30 zł/ mies91,07 €/mies.
(około 402 zł)

25 000
461,30 zł/mies.236,78 €/mies.
(około 1044,53 zł)
50 000797,30 zł/mies.
318,74 €/mies.
(około 1406 zł)
Editor’s note

UWAGA!:W platformie Mailchimp, w planie Essentials obowiązuje limit miesięczny na wysyłkę wiadomości email!

Limit wynosi: 10xliczba kontaktów.

Korzystając z GetResponseWARTO WIEDZIEĆ wyślesz nielimitowaną liczbę wiadomości, niezależnie od wybranego planu.


Ceny w planach: *Marketing automation (GetResponse) oraz  STANDARD (Mailchimp)


# liczba kontaktów
GetResponse: plan MARKETING AUTOMATIONMailchimp: plan Standard
500
167,30 zł/mies.
(w GetResponse liczba kontaktów zaczyna się od 1000)
18,21 €/mies.
(około 80 zł)

2500
188,30 zł/mies.54,64 €/mies.
(około 241 zł)

5000
251,30 zł/mies.91,07 €/mies.
(około 402 zł)

10 000
307,30 zł/ mies122,94 €/mies.
(około 542 zł)

25 000
559,30 zł/mies.245,88 €/mies.
(około 1084 zł)

50 000
965,30 zł/mies373,38 €/mies.
(około 1647 zł)
50 000965,30 zł/mies.


373,38 €/mies.
(około 1647 zł)

Editor’s note

UWAGA!:Mailchimp zakłada miesięczny limit na wysyłkę wiadomości email. W GetResponse nie ma takiego limitu.

Pamiętaj, że powyższe ceny to ceny podstawowe.

Mailchimp oferuje jedynie dwa rodzaje zniżek: 10% za ustawienie dwuetapowej weryfikacji w koncie oraz 15% zniżki dla organizacji non-profit.

GetResponse oferuje trzy rodzaje zniżek: (od 18% do 30%, im dłuższy czas subskrypcji tym więcej oszczędzasz) oraz 50% zniżki dla fundacji organizacji pozarządowych.

*Podane ceny zostały wyszczególnione ze zniżką -30%.

1.Panel użytkownika

Porównajmy panel użytkownika w obu platformach. Do celów porównawczych wykorzystamy nowo utworzone konta w obu narzędziach.

GetResponse

Panel użytkownika GetResponse z listą dostępnych narzędzi
Panel użytkownika GetResponse z listą dostępnych narzędzi

GetResponse ma szybki, nowoczesny oraz przyjazny użytkownikowi panel. Cechuje go intuicyjność, a poruszanie się po nim przychodzi użytkowniki z łatwością. Nawet jeśli wcześniej nie korzystałeś z narzędzi do email marketingu, nawigacja w panelu i stworzenie kampanii marketingowej nie będzie stanowić problemu.

Chcesz sprawdzić wyniki swojej obecnej kampanii marketingową lub rozpocząć nową? Potrzebujesz do tego jedynie kilku kliknięć. Widget z podręcznymi, szybkimi akcjami jest wyjątkowo pomocny. Dzięki niemu wykonasz najważniejsze akcje, takie jak utworzenie nowej wiadomości email czy okna pop-up, dodanie nowych kontaktów lub stworzenie landing page.

Jeśli preferujesz bardziej tradycyjny sposób poruszania się po panelu użytkownika, skorzystaj z menu z narzędziami. Znajdziesz je w górnej części ekranu.

Personalizowany widget z szybkimi akcjami pozwala na wykonanie najważniejszych akcji marketingowych
Personalizowany widget z szybkimi akcjami pozwala na wykonanie najważniejszych akcji marketingowych

PORADA EKSPERTA 🗯

Przy pierwszym logowaniu do platformy GetResponse możesz wybrać sposób, w jaki zapoznasz się z narzędziem: samodzielnie lub korzystając z interaktywnego samouczka.

Jeśli nie znasz podobnych narzędzi i nie masz doświadczenia w email marketingu polecamy zapoznanie się ze wskazówkami w platformie. Tutorial przeprowadzi Cię krok po kroku przez najważniejsze funkcje, takie jak stworzenie oraz wysłanie pierwszego newslettera.

Mailchimp

Panel Mailchimp z listą dostępnych narzędzi
Panel Mailchimp z listą dostępnych narzędzi

Mailchimp również posiada szybki, przejrzysty i intuicyjny panel użytkownika. W naszej opinii, różni się on od panelu GetResponse w dwóch kluczowych aspektach.

Po pierwsze, wygląd panelu w Mailchimp jest bardziej klasyczny. Jeśli odpowiada Ci ta estetyka, praca w tej platformie z pewnością przebiegnie z łatwością.

Po drugie, menu nawigacyjne nieco inaczej wyświetla listę dostępnych narzędzi. Aby wyświetlić informacje o klientach w GetResponse (lista kontaktów, segmentacja, tagi) należy wybrać opcję “Kontakty”, a następnie odpowiednią zakładkę.

W platformie Mailchimp informacje widoczne są od razu. Poza główną kategorią odbiorców, widzimy dodatkowe siedem grup tematycznych związanych z tym tematem.

Werdykt: Remis

 • Obie platformy mają intuicyjnie zbudowany panel użytkownika, który pozwala na relatywnie szybki dostęp do narzędzi i prowadzenie kampanii.

 • Panele różnią się między sobą wyglądem i estetyką. Nie ma tu jednoznacznego zwycięzcy.

 • Sposób wyświetlania narzędzi również różni się w obu panelach, jednak nie jest to główny czynnik, który powinien decydować o naszym wyborze.

2.Email marketing

GetResponse oraz Mailchimp znane są głównie z narzędzi do email marketingu. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom obu platform i sprawdźmy, która może lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

GetResponse

GetResponse, jako główną usługę oferuje email marketing. Platforma pozwala na wykorzystanie szerokiego zakresu narzędzi, które pozwalają na wysłanie całego szeregu różnorodnych wiadomości, w tym:

 • newsletterów,

 • automatycznych kampanii sekwencyjnych, czyli autoresponderów,

 • automatycznych wiadomości RSS, zwanych RSS-to-email,

 • automatycznych maili, wysyłanych po tym, kiedy subskrybent spełni określone warunki lub wykona wskazane akcje, zwanych wiadomościami w cyklu automation,

 • automatycznych maili związanych z obsługą transakcji, zwanych wiadomościami transakcyjnymi.

Wszystkie opcje dostępne są w menu Narzędzia, po wybraniu odpowiedniej funkcjonalności (np. automation lub autoresponder).

Edytor emaili - GetResponse
Edytor emaili – GetResponse. Dostosowanie gotowych szablonów jest niezwykle proste.
Biblioteka szablonów GetResponse
Biblioteka szablonów GetResponse

GetResponse tworzy i oferuje użytkownikom kolejne, nowe narzędzia aby ułatwić i skrócić proces tworzenia i wysyłania wiadomości. Użytkownik ma do dyspozycji ponad 100 gotowych szablonów wiadomości oraz intuicyjny edytor wiadomości email.

Niedawno GetResponse wprowadziło nowe narzędzie: Kreator emaili AI oraz Generator tematów AI. Dzięki zaawansowanemu algorytmowi, kreator tworzy komunikację w kilka sekund, znacznie skracając czas poświęcony na tworzenie treści, co pozwala marketerom skupić się na planowaniu innych działań marketingowych. Narzędzia te sprawiają, że stworzenie kampanii jest niezwykle proste i szybkie.

Opcje dostępne w kreatorze emaili GetResponse
Opcje tworzenie wiadomości dostępne w kreatorze emaili GetResponse
Generator tematów oparty o AI stworzy interesujące oraz intrygujące tematy wiadomości
Generator tematów oparty o AI stworzy interesujące oraz intrygujące tematy wiadomości

Poza obsługą kampanii, GetResponse umożliwia także przeprowadzanie testów A/B (do 5 wariantów wiadomości jednocześnie) oraz optymalizuje czas wysyłki dzięki opcjom Time Travel i Perfect Timing.

Testy A/B domyślnie pozwalają na sprawdzenie tematu wiadomości oraz treści. Jeśli chcesz bardziej zagłębić się w testowanie, możesz prowadzić testy A/B przy użyciu funkcji Automation.

To, co wyróżnia GetResponse na tle innych narzędzi do email marketingu, to autoresponder. Zamiast budować sekwencyjną kampanię, jak w innych narzędziach, korzystasz po prostu z intuicyjnego kalendarza.

Widok kalendarza pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie autoresponderem
Widok kalendarza pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie autoresponderem

Dzięki takiemu widokowi widać lepiej odstęp czasowy pomiędzy wiadomościami oraz to, ilu subskrybentów znajduje się aktualnie na każdym etapie. To wyjątkowo przydatna funkcja, zwłaszcza w kampaniach nastawionych na wzbudzanie zainteresowania subskrybentów (lead nurturing), w mailach onboardingowych oraz w kursach email.

Mailchimp

Mailchimp również pozwala na prowadzenie różnorodnych rodzajów kampanii, w tym: wysyłkę jednorazowych wiadomości, automation oraz wysyłkę wiadomości transakcyjnych.

W przeszłości Mailchimp pozwalał na wysyłanie automatycznych wiadomości RSS-to-email, jednak ta funkcja nie jest już dostępna. Zamiast tego, można dodać tag RSS do wiadomości, jednak nie można zainicjować wysyłki wiadomości kiedy na blogu pojawia się nowy wpis.

Wysyłka kampanii sekwencyjnej w Mailchimp jest możliwa, jednak aby to zrobić należy użyć automatyzacji i zaprojektować ścieżkę użytkownika, tzw. Journey.

Aby zaprojektować wiadomość użytkownik korzysta z edytora drag-and-drop, mając możliwość edytowania dostępnych szablonów. Do edytora jeszcze wrócimy, a to co warto podkreślić teraz to edytor stylu oraz podgląd wiadomości, które pozwalają na sprawdzenie ustawień i tagów.

Edytor wiadomości drag-and-drop-Mailchimp
Edytor wiadomości drag-and-drop-Mailchimp
Biblioteka szablonów - Mailchimp
Biblioteka szablonów – Mailchimp

Mailchimp oferuje jedynie kilka niestandardowych szablonów email, a większość z gotowych rozwiązań dostępna jest w planach płatnych.

Bardzo przydatną funkcją, jaką oferuje użytkownikom Mailchimp pjest dzielenie się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi liczby słów, znaków oraz emotikon w temacie wiadomości. Pozwala to na wprowadzenie poprawek, aby tytuł emaila by skuteczny.

Jeśli chcesz zoptymalizować swoje działania email marketingowe, Mailchimp posiada również wbudowany system testów A/B, który pozwala na testowanie tytułu wiadomości, pola nadawcy, treści oraz czasu wysyłki (do trzech wariantów jednocześnie). Może nie posiada możliwości pozwalającej na testowanie tak wielu elementów na raz jak w przypadku GetResponse, ale za to umożliwia wybranie najlepszego wariantu bazując o przychód.

Mailchimp podaje wskazówki, które pozwalają zoptymalizować tytuł wiadomości
Mailchimp podaje wskazówki, które pozwalają zoptymalizować tytuł wiadomości

Jest jedna rzecz, która nas zastanawia i limituje użytkowników: wysyłając kampanię w Mailchimp można wybrać tylko jedną grupę odbiorców.

Przypuśćmy, że prowadzisz agencję marketingową, która sprzedaje szkolenia online. Chcesz zareklamować nowy kurs na temat Google Analytics 4.

Myślisz o wysłaniu wiadomości skierowaną do byłych studentów i absolwentów: do osób, które ukończyły kursy: email marketing oraz analityka w marketingu.

Aby wysłać kampanię w Mailchimp musisz stworzyć nowy segment, w którym znajdą się wszyscy studenci lub wysłać tą samą kampanię kilkukrotnie, pamiętając o wyłączeniu z wysyłki kontaktów powtarzających się na wszystkich listach.

To dodatkowa praca przy niezbyt skomplikowanej kampanii.

Werdykt: GetResponse oferuje lepsze narzędzie do email marketingu

Zarówno Mailchimp, jak i GetResponse to mocni gracze jeśli chodzi o email marketing.

Mocną stroną platformy Mailchimp są testy A/B oraz możliwość optymalizacji, jednak słaby wybór gotowych szablonów sprawia, że jest ona mniej efektywna w zakresie tworzenia kampanii.

Dodatkowo, GetResponse ma większą elastyczność w doborze odbiorców podczas wysyłania kampanii email marketingowej.

3. Kreator emaili

Sprawdźmy, jakie możliwości mamy w obu platformach jeśli chodzi o tworzenie wiadomości w edytorze drag-and-drop oraz sprawdźmy szczegółowo, jak wygląda wybór szablonów gotowych wiadomości.

GetResponse

GetResponse oferuje intuicyjny edytor email oparty o drag-and-drop, w którym znajdziemy ponad 100 gotowych i w pełni edytowalnych szablonów wiadomości email. Korzystanie z gotowych szablonów wiadomości email zaoszczędzi nam sporo czasu przy pracy nad projektami marketingowymi.

Nowoczesne i przystosowane pod urządzenia mobilne szablony podzielone są na różnorodne kategorie.

Darmowe i w pełni edytowalne szablony wiadomości w GetResponse, przystosowane do urządzeń mobilnych
Darmowe i w pełni edytowalne szablony wiadomości w GetResponse, przystosowane do urządzeń mobilnych

Co więcej, w GetResponse nie boimy się nowości i jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy wykorzystują technologię opartą o sztuczną inteligencję (AI). Zaobserwowaliśmy, że generator AI tytułów wiadomości oraz kreator emaili skróciły czas, jaki użytkownicy spędzają na tworzeniu wiadomości średnio o 85%!

Sam kreator wiadomości pozwala na personalizację i dostosowanie wiadomości email w wielu aspektach. Możesz dodać, zapisać i ponownie wykorzystać różne sekcje oraz elementy wiadomości, co jest bardzo pomocne przy regularnej pracy z kampaniami email.

Kreator wiadomości GetResponse to również darmowe grafiki, GIFy z Giphy, oraz inne przydatne narzędzia
Kreator wiadomości GetResponse to również darmowe grafiki, GIFy z Giphy, oraz inne przydatne narzędzia

Wszystkie wiadomości można zoptymalizować dla użytkowników urządzeń mobilnych, możesz ukryć niektóre elementy lub zmienić ich kolejność przy wyświetlaniu na mniejszych ekranach.

Inne przydatne funkcje, jak dostęp do grafik z serwisu Shutterstock oraz integracja z Giphy, pozwalają szybko wzbogacić treść wiadomości o dodatkowe elementy wizualne, bez konieczności kupowania czy też tworzenia własnych grafik.

Ponadto, użytkownik ma dostęp do darmowych grafiki z serwisu Shutterstock oraz integrację z Giphy.

Kolejną przydatną funkcją w kreatorze email GetResponse jest możliwość sprawdzenia, czy wiadomość będzie uznana przez filtr poczty za SPAM, podgląd treści maila, podgląd w trybie ciemnym oraz widok na urządzeniach mobilnych. Wszystko to sprawia, że możesz zadbać o to, aby kampanie wyglądały doskonale, niezależnie od tego, na jakim urządzeniu i kiedy subskrybent otworzy wiadomość.

Mailchimp

Mailchimp ma dość ubogi zakres wbudowanych szablonów. Aby uzyskać dostęp do pełnej gamy różnorodnych opcji, można należy wykupić płatny plan.

Darmowe szablony dostępne w koncie – platforma Mailchimp
Darmowe szablony dostępne w koncie – platforma Mailchimp

Poza darmowymi szablonami, Mailchimp oferuje rozwiązanie „Creative Assistant”, które skanuje Twoją stronę internetową, koncentrując się na CSS oraz grafikach, dzięki czemu Mailchimp dostosuje szablon o identyfikację Twojej marki. To praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli marka ma brand book i konkretne wymagania co do stylu grafik oraz fontów w działaniach marketingowych.

Kreatywny asystent Mailchimp pomaga stworzyć wiadomości dopasowane stylem do strony internetowej Twojej marki.
Kreatywny asystent Mailchimp pomaga stworzyć wiadomości dopasowane stylem do strony internetowej Twojej marki.

Kreator email jest intuicyjny i przyjazny użytkownikom. Oferuje możliwość wykorzystania wielu bloków do stworzenia wiadomości. Poza typowymi elementami, które znajdziesz w każdym tego typu narzędziu, masz do dyspozycji wbudowane ankiety i aplikacje dostosowane dla lokalnych firm oraz integrację z serwisem Canva czy Giphy.

Kreator email Mailchimp nie oferuje dostępu do żadnych darmowych grafik, więc wszelkie grafiki i wizualizacje potrzebne w kampaniach należy przygotować wcześniej w innym narzędziu. To ważna informacja, zwłaszcza dla mniejszych firm, które nie mają ciągłego dostępu do usług graficznych i nie zatrudniają ekspertów w tej dziedzinie.

To co przyciąga uwagę, to edytor stylów, który pozwala dopasować styl pojedynczych elementów wiadomości, takich jak header, bloki tekstowe, czy przyciski. Być może nie jest to funkcja użyteczna jeśli korzystasz z gotowych szablonów, ale na pewno przydatna aby dopasować wiadomości do sezonowych akcji marketingowych.

Kreator w tej platformie pozwala jedynie na szybki i nieskomplikowany podgląd wiadomości. Nie jest to najlepsze rozwiązanie jeśli chcesz wiedzieć jak wiadomość wygląda w trybie ciemnym lub jak wyświetla się ona w różnych skrzynkach pocztowych.

Werdykt: Ponownie, wygrywa GetResponse

W zakresie szablonów wiadomości GetResponse zdecydowanie zwycięża ze swoją opcją ponad 100 dobrze zaprojektowanych, nowoczesnych szablonów, które nie tylko są od razu gotowe do użytku, ale są responsywne, dzięki czemu email wyświelta się prawidłowo na urządzeniach mobilnych. Porównując, Mailchimp zapewnia dużo mniej gotowych szablonów, a dostęp do większości z nich wiążę się z zakupem płatnego planu.

W przypadku porównań kreatorów wiadomości, zarówno Mailchimp, jak i GetResponse oferują narzędzie, które odpowiada na potrzeby specjalistów email marketingu. Każda z platform ma mocne i słabsze strony więc sugerujemy aby utworzyć darmowe konto i sprawdzić, która z nich lepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

4. Marketing automation

Kontynuujmy nasze starcie liderów rynku, porównując usługi marketing automation dostępne w Mailchimp oraz GetResponse.

GetResponse

Dzięki Marketing automation w GetResponse, możesz zbudować automatyczne ścieżki klienta tak, aby komunikacja docierała do klientów w odpowiednim czasie, niezależnie od tego, na jakim etapie ścieżki zakupowej się oni znajdują.

Korzystaj z ponad 40 gotowych szablonów marketing automation lub utwórz własny.

Szablony podzielone są na kilka kategorii, bazujących na tym, jaki cel wspierają: m.in. powitanie klienta, kwalifikacja leadów, zaangażowanie, retencja itp.

Gotowe szablony marketing automation w GetResponse
Gotowe szablony marketing automation w GetResponse

Po wybraniu szablonu należy dostosować go do własnych potrzeb, edytując oraz dodając elementy ścieżki klienta.

Możesz wybierać spośród:

 • 17 warunków – na przykład: jeśli zapisano się na listę, jeśli porzucono koszyk, jeśli zadziało się x

 • 11 akcji – na przykład: wyślij wiadomość, wyślij powiadomienie web push, wyślij SMS

 • 7 filtrów – na przykład: kwota, dynamiczny segment, status zgody na komunikację marketingową

Aby utworzyć ścieżkę automation po prostu przeciągnij i upuść element, połącz go z pozostałymi i edytuj jego ustawienia. To przejrzysty proces, jednak każdy element ma kilka opcji ustawień więc na początku może to zająć więcej czasu.

Prawdziwa moc GetResponse automation leży w dynamicznej segmentacji oraz wykorzystaniu filtrów i tagów. Korzystając z tych elementów można z niezwykłą precyzją przygotować scenariusz komunikacji z klientem.

Mailchimp

Marketing automation w Mailchimp wygląda podobnie, jak rozwiązanie proponowane przez GetResponse.

To jedyne narzędzie w Mailchimp, które ma większą liczbę dostępnych szablonów w porównaniu z GetResponse. Aby zbudować własny szablon automation możesz skorzystać z ponad 70 gotowych wzorów. Szablony podzielone są na grupy tematyczne: wyszukanie i powitanie nowego subskrybenta, lead nurturing, ponowne zaangażowanie kontaktu, wsparcie oraz zarządzanie kontaktami.

Galeria szablonów automation dostępnych w Mailchimp
Galeria szablonów automaton dostępnych w Mailchimp

Wnioskując po rozmieszczeniu szablonów w galerii, Mailchimp główny nacisk kładzie na integrację kampanii z innymi narzędziami oraz aplikacjami do marketingu.

Przykładowo, w szablonach znajdziemy opcję dodawania nowych kontaktów z arkusza Google przez integrację z Zapier. To praktyczne rozwiązanie i dostępne jest ono również w GetResponse. Jedyna różnica to zarządzanie tym procesem z poziomu integracji, a nie edytora szablonów automation.

Jeśli chodzi o panel użytkownika, marketing automation w Mailchimp wygląda nieco bardziej intuicyjnie. Szablony od razu sugerują sposób użycia (np.: porzucony koszyk dla produktów o większej wartości).

Automation w Mailchimp pozwala jedynie na utworzenie szablonów do precyzyjnej wysyłki wiadomości, aktualizacji kontaktów lub na przeniesienie kontaktów do innego workflow. W fazie testów beta jest natomiast ciekawe narzędzie: Webhooks, które w zamyśle pozwoli na kierowanie komunikacji również przez inne kanały marketingowe.

Werdykt: GetResponse oferuje lepszą możliwość personalizacji automation

Jeśli chodzi o prezentację, automation w Mailchimp wypada lepiej. Nazwy, kategorie i opisy ułatwiają użytkownikom wybór odpowiedniego szablonu.

Z drugiej strony, dostępność narzędzi do wysyłki powiadomień web push, wiadomości tekstowych oraz inne funkcjonalności w GetResponse, sprawiają, że narzędzie jest lepiej dostosowane i ma więcej możliwości dla wymagających klientów.

Jeśli prowadzisz sklep na platformie Shopify lub oferujesz produkty w segmencie B2B, w którym liczy się wielokanałowe dotarcie do klienta, lepszą opcją jest GetResponse.

Edytor automation w Mailchimp pozwala na wykorzystanie triggerów powiązanych ze stroną internetową, jednak część elementów może być dla użytkownika nie wystarczająca. Przykładowo, “opóźnienie czasowe” pozwala jedynie a określenie liczby godzin / dni / tygodni, jakie należy odczekać przed podjęciem kolejnej akcji w cyklu automation.

W GetResponse możemy odłożyć kolejny krok w czasie na wiele sposobów.

Markeitng automation - GetResponse
Mailchimp
Marketing automation - GetResponse
GetResponse

5. Formularz zapisu

Formularz zapisu oraz okna pop-up to podstawowe elementy każdej strategii email marketingowej. Jeśli nie budujesz własnej listy mailingowej to z kim będziesz się tym kanałem komunikować? W tej części porównaliśmy kreator formularzy GetResponse i Mailchimp.

GetResponse

GetResponse jakiś czas temu wprowadziło nową wersję edytora formularzy i pop up, która z powodzeniem konkuruje jakością z narzędziami dostępnymi na rynku i przeznaczonymi jedynie do tego celu.

Edytor formularzy i okien popup GetResponse zawiera wiele szablonów i gotowych elementów

W GetResponse z łatwością stworzysz formularze oraz pop-upy korzystając z gotowych szablonów. Użytkownik ma do wyboru wiele opcji, w różnych kształtach oraz wymiarach zarówno w formie boxów, okien na pełen ekran, wyskakujących powiadomień, jak i formularzy do osadzenia na stronie. Zaprojektowane są z myślą o konkretnych potrzebach, takich jak:

 • Budowanie listy mailingowej

 • Zwiększenie sprzedaży

 • Kontakt z odbiorcami

 • Zbieranie informacji zwrotnej

 • Podkreślenie wyjątkowej okazji

W edytorze znajdziesz wiele elementów, m.in. kody promocyjne, grafiki, video, licznik czasu, formularz zapisu oraz inne przydatne opcje. Podobnie jak inne narzędzia oparte o drag-and-drop, edytor GetResponse to nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie.

Szablony formularzy i okien pop up dostępne w wielu kształtach i wymiarach.
Szablony formularzy i okien pop up dostępne w wielu kształtach i wymiarach.

Co jednak sprawia, że to narzędzie jest wyjątkowo pomocne? Rozbudowane możliwości targetowania, które pozwalają na szeroki dobór warunków, po których nasze pop-upy wyświetlą się odwiedzającym.

Ustawienia okien pop-up w GetResponse
Ustawienia okien pop-up w GetResponse

Dowiedz się, czym są formularze pop-up, jak działają oraz jak możesz je wykorzystać do zdobywania nowych kontaktów i maksymalizowania konwersji na stronie.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ


Mailchimp

Mailchimp również oferuje wbudowany kreator formularzy i okien pop-up.

Podobnie jak w kreatorze wiadomości email, zawiera on jedynie kilka dostępnych szablonów, którym daleko do nowoczesnego wyglądu.

Szablony - kreator formularzy pop-up, platforma Mailchimp
Szablony – kreator formularzy pop-up, platforma Mailchimp

Szablony są użyteczne, jednak nie pozwalają na twórczą kreatywność. Nie można dodać elementów ponad te, które są użyte w formularzu. Innymi słowy, jeśli chcesz dodać video, odliczanie czasu lub ikony mediów społecznościowych, lepiej wybierz inne narzędzie.

Nie znajdziemy tu również zaawansowanych możliwości ustawień wyświetlania formularzy, a jedynie kilka zdefiniowanych z góry opcji. Nie ma możliwości skierowania komunikacji, na przykład, do osób które korzystają z przeglądarki na laptopie lub osób odwiedzających stronę internetową w konkretnym kraju.

 
Ustawienia formularzy w Mailchimp
Ustawienia formularzy w Mailchimp

Werdykt: GetResponse oferuje bardziej zaawansowane formularze i okna pop-up

GetResponse zdecydowanie zwycięża w kategorii formularzy. Oferuje więcej szablonów i pozwala na zaawansowane i bardzo precyzyjne kierowanie komunikacji do konkretnych grup odwiedzających naszą stronę.

Oczywiście, zarówno GetResponse, jak i Mailchimp mają opcję integracji z popularnymi kreatorami formularzy, takimi jak Wisepops czy Optimonk. Jeśli jednak szukasz kompleksowego rozwiązania, GetResponse to dobry wybór.

6. Landing pages

Czas przyjrzeć się kreatorowi landing pages w GetResponse oraz w Mailchimp. Oba rozwiązania oparte są o edytor drag-and-drop. Czy są jednakowo dobre? Przekonajmy się.

GetResponse

Kreator stron www GetResponse pozwala na stworzenie zarówno zaawansowanej strony internetowej, jak i prostego landingu.

Użytkownik ma dostęp do gotowych szablonów landing page oraz do kreatora stron, opartego na sztucznej inteligencji (AI), który automatycznie zbuduje spersonalizowaną stronę, zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Kreator stron www zawiera różnorodne szablony, w tym gotowe landing pages
Kreator stron www zawiera różnorodne szablony, w tym gotowe landing pages

Edytor drag-and-drop jest rozbudowany. Możesz korzystać z elementów takich jak:

 • Bloki tekstowe
 • Grafiki
 • Przyciski
 • Galeria
 • Video
 • Licznik czasu
 • Ikony social media
 • Bloki produktowe
 • Formularze i pop-upy
 • Własny kod (kod HTML, CSS lub JavaScript)
 • Zapisy na webinar

oraz wielu innych.

Kreator stron www pomaga zbudować precyzyjnie dopasowane landing pages
Kreator stron www pomaga zbudować precyzyjnie dopasowane landing pages

Wbudowane narzędzie do projektowania umożliwia szybką edycję kolorów, typografii oraz stylu przycisków itp. Podgląd w czasie rzeczywistym od razu pokaże jak Twoja strona wyświetla się na desktopie oraz urządzeniach mobilnych. Podobnie jak w edytorze wiadomości email, możesz ukryć część elementów przed wyświetlaniem na mniejszych ekranach.

Masz też możliwość edycji ustawień SEO dla swojego landing page: zdecyduj czy strona będzie się indeksować w wyszukiwarce, dodaj tytuł i meta description – podepnij własną domenę.

W GetResponse mamy wyjątkowy dostęp do narzędzi takich jak: webinary oraz czaty na żywo, które można dodać na landingu bez konieczności integracji z innymi zewnętrznymi platformami do marketingu.

Podsumowując, GetResponse ma dobre narzędzie do tworzenia stron www oraz landing pages, być może jedynie mniej intuicyjne niż podobne tego typu dostępne opcje na rynku. Narzędzie do budowy stron i landing pages GetResponse jest jednak częścią rozbudowanego modułu marketing automation więc oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak dostęp do darmowych grafik z serwisów Unsplash i Shutterstock oraz czaty na żywo i webinary.

GetResponse kreator landing pages daje dostęp do darmowych grafik z serwisów Unsplash, Shutterstock oraz Giphy
GetResponse kreator landing pages daje dostęp do darmowych grafik z serwisów Unsplash, Shutterstock oraz Giphy

Mailchimp

W koncie Mailchimp znajdziesz intuicyjny edytor drag-and-drop, który pozwala na stworzenie nowego landing page w kilka chwil.

Ma kilka dostępnych szablonów landing pages i pozwala na użycie wielu elementów do ich rozbudowania. Na landing page możesz więc wykorzystać:

 • Bloki tekstowe
 • Grafiki
 • Przyciski
 • Galerię
 • Ikony social media
 • Produkty i płatności
 • Video
 • Sekcję “O mnie”
 • Cytaty
 • Dane kontaktowe
Edytor stron w Mailchimp to proste rozwiązanie aby szybko ustawić wybór daty spotkania czy formularz generowania leadów
Edytor stron w Mailchimp to proste rozwiązanie aby szybko ustawić wybór daty spotkania czy formularz generowania leadów

Oceniając jedynie po liczbie dostępnych elementów, możemy zauważyć, że Mailchimp oferuje mniej opcji niż GetResponse.

Nie zrozum mnie źle, to wciąż dobre narzędzie, które pozwala na efektywne generowanie leadów. Jednak bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy pracują w wymagających branżach, mogą odczuć brak elementów takich jak odliczanie czy wprowadzenie własnego kodu.

Brak dodania kodu może być szczególnie dotkliwy, zwłaszcza, że pozwala on na integrację landing page z zewnętrznymi narzędziami i aplikacjami korzystającymi z kodu Javascript. Przykładowo, jeśli chcesz dodać przycisk płatności PayPal lub podłączyć narzędzie Hotjar, generujące heatmapę strony, bez unikalnych kodów jest to niemożliwe.

W kreatorze znajdziesz też edytor stylu, który pozwala na łatwe i szybkie dopasowanie wyglądu różnych części. Dostępne jest także narzędzie do kreatywnego tworzenia graficznych materiałów marketingowych.

Mailchimp landing pages ma dostęp do darmowych grafik z serwisu Unsplash
Mailchimp landing pages ma dostęp do darmowych grafik z serwisu Unsplash

Skoro jesteśmy już przy plikach graficznych, Mailchimp posiada wbudowaną integrację z serwisem Unsplash, co jest dobrą opcją kiedy nie mamy dostępu do własnych materiałów graficznych.

Podsumowując, kreator landing pages w Mailchimp to solidne i intuicyjne narzędzie. Nie umożliwi zaawansowanej edycji, którą znajdziesz w GetResponse. Będzie wystarczające dla marketerów, którzy chcą wypromować ebook lub newsletter.

Werdykt: Wybierz GetResponse do zaawansowanych projektów i zostań przy Mailchimp jeśli masz jedynie podstawowe marketingowe potrzeby

Ponownie mamy do wyboru dwa narzędzia o porównywalnej jakości, które umożliwią potencjalnym klientom zapisanie się na Twoją listę mailingową i dadzą Ci możliwość efektywnego prowadzenia kampanii marketingowych.

Wygląd panelu użytkownika w Mailchimp jest przejrzysty i bardziej intuicyjny. Jeśli stawiasz na proste rozwiązania, warto rozważyć to narzędzie.

Kreator stron w GetResponse to zaawansowane narzędzie, które pozwala na wykorzystanie szeregu opcji, takich jak odliczanie czy indywidualne kody. Jeśli landing pages to kluczowa część Twojego biznesu i generują większość sprzedaży w Twojej firmie, zdecydowanie rozważ GetResponse.

7. Marketing wielokanałowy

Kontynuujmy nasze porównanie GetResponse vs. Mailchimp, przyglądając się opcji marketingu omnichannel.

GetResponse

GetResponse słynie z narzędzia do email marketingu, ale oferuje znacznie więcej!

Dostępne narzędzia pozwolą Ci:

 • Tworzyć landing pages oraz strony internetowe

 • Tworzyć okna pop-up oraz formularze zapisu

 • Prowadzić zaawansowaną segmentację kontaktów

 • Ustawiać automatyczne kampanie wykorzystujące kilka kanałów: email marketing, SMS oraz powiadomienia web push

 • Ustawiać na stronie rekomendacje produktowe

 • Prowadzić płatne kampanie w serwisach Facebook, Instagram i Google

 • Organizować webinary

 • Tworzyć lejki konwersji

 • Prowadzić czaty na żywo (live chat)

 • Tworzyć posty na potrzeby kanałów w social mediach

 • Mieć dostęp do wszystkich kampanii dzięki aplikacji mobilnej

 • Integrować się z innymi narzędziami

Niezależnie, czy chcesz zwiększyć liczbę subskrybentów, promować swoje nowe oferty, czy lepiej komunikować się z odbiorcami w czasie rzeczywistym – możesz to wszystko zrobić korzystając z GetResponse.

Lejki konwersji pomogą wypromować ofertę dzięki połączeniu działań marketingowych, takich jak landing pages, webinary, autoresponder, i wiele innych.
Lejki konwersji pomogą wypromować ofertę dzięki połączeniu działań marketingowych, takich jak landing pages, webinary, autoresponder, i wiele innych.
Ustawienia organizacji webinaru
Ustawienia organizacji webinaru

Narzędzie do prowadzenia webinarów pomoże Ci zbudować pozycję eksperta, rozbudować bazę odbiorców i wypromuje Twoje produkty oraz usługi.

Dwa główne powody, dla których warto mieć dostęp do wszystkich narzędzi w jednej platformie to optymalizacja kosztów i brak konieczności instalowania dodatkowych integracji między zewnętrznymi narzędziami. Korzystając z GetResponse nie płacisz za dostęp do wielu różnych platform, wszystko jest w jednym miejscu, a Twoje narzędzia są już ze sobą połączone!

Mailchimp

Mailchimp również oferuje dostęp do funkcji marketingu wielokanałowego, jednak w innym zakresie niż GetResponse.

Poza wysyłką kampanii email, korzystając z platformy Mailchimp możesz:

 • Stworzyć landing pages

 • Stworzyć okna pop up i formularze zapisu

 • Segmentować kontakty

 • Tworzyć ankiety

 • Ustawiać automatyczne kampanie z użyciem email i webhook

 • Prowadzić płatne kampanie w serwisach Facebook i Instagram

 • Tworzyć i zaplanować treści do social mediów

 • Zarządzać kontaktami przy pomocy CRM

 • Planować i umawiać spotkania

 • Tworzyć i wysłać pocztówki (tzw. postcards)

 • Mieć dostęp do kampanii w aplikacji mobilnej
Dzięki Mailchimp wyślesz pocztówki
Dzięki Mailchimp wyślesz pocztówki

Werdykt: Remis

Nie ma w tej kategorii zdecydowanego zwycięzcy. Wybór będzie więc zależał od indywidualnych potrzeb oraz dostępu do narzędzi, z których zamierzasz korzystać.

Jeśli chcesz rozbudować swoją firmę korzystając z lejków konwersji, webinarów, wiadomości SMS, powiadomień web push, rekomendacji produktowych, czatów na żywo i reklam w serwisach Facebook, Instagram i Google – wybierz GetResponse. Stale obserwujemy to, jak wiele firm z segmentu B2B i D2C ecommerce migruje z Mailchimp do GetResponse.

Jeśli chcesz wypromować swoją ofertę korzystając z ankiet, pocztówek, spotkań, postów w mediach społecznościowych, CRM oraz webhooks – wybierz Mailchimp.

Pamiętaj, że obie platformy mają dostępne setki różnorodnych integracji z zewnętrznymi aplikacjami dzięki wtyczkom, poprzez API lub przez oprogramowanie Zapier.

8. Ceny

Porównajmy cennik GetResponse i Mailchimp. Obie platformy oferują kilka opcji płatnych, dających dostęp do różnorodnych narzędzi. Plany oparte są o cenę podstawową, która rośnie wraz z wzrostem liczby subskrybentów.

GetResponse

GetResponse oferuje 6 planów cenowych:

Plan:FreeEmail marketingMarketing automationEcommerce marketingMAX i MAX2
Cena bazowa do 2500 kontaktów0 zł za 500 kontaktów76,30 zł/mies.188,30 zł/mies.370, 30 zł/mies.Indywidualna wycena
Miesięczny limit wysyłek2500Bez limituBez limituBez limituSpersonalizowany
Kluczowe narzędzia zawarte w planie:Podstawowe narzędzia email marketingowe, formularze i okna pop-up, jedna strona www oraz landing page, podłączenie własnej domeny, branding GetResponse.Wszystko co w planie FREE + generator newsletterów i tematów AI, newslettery oraz landing pages bez limitu, zaawansowany kreator stron, podstawowa segmentacja, autorespondery.Wszystko, co w planie email marketing + zaawansowane narzędzia marketing automation, webinary, lejki sprzedażowe, zaawansowana segmentacja, scoring dla kontaktów.Wszystko, co w planie marketing automation + szybkie wiadomości transakcyjne, segmentacja ecommerce, odzyskiwanie porzuconych koszyków, rekomendacje produktowe, kody promocyjne, powiadomienia web push.Dedykowane wsparcie klienta, dedykowany adres IP, rozgrzanie IP, SSO, emaile transakcyjne, SMS i więcej.
Editor’s note

Warto pamiętać!GetResponse oferuje też kilka opcji zniżkowych: 18% zniżki przy płatności rocznej, 30% zniżki przy płatności co pół roku oraz 50% zniżki dla organizacji non-profit

Plan:FreeEssentialsStandardPremium
Cena bazowa do 2500 kontaktów0 zł za 500 kontaktów35,97 €/mies.
(około 159 zł)
54,64 €/mies.
(około 241 zł)
322,42€
(około 1430 zł)
Miesięczny limit wysyłek10002500030000150000
Kluczowe narzędzia zawarte w planiePodstawowe narzędzia email marketingowe, landing page, formularze i okna pop up, branding Mailchimp.Wszystko co w planie Free + Email marketing, formularze i okna pop up, landing pages, marketing automation.Wszystko, co w planie Essentials + zaawansowany email marketing, planowanie postów social media, reklamy Google, zaawansowane narzędzie marketing automation.Wszystko, co w planie Standard + wsparcie klienta premium, zaawansowana segmentacja, raporty porównawcze.
Editor’s note

Warto pamiętać!Mailchimp nie oferuje żadnych zniżek przy dłuższej subskrypcji (rocznej i półrocznej). Oferuje 10% zniżki jeżeli użytkownik zdecyduje się na weryfikację dwuetapową oraz 15% zniżki dla organizacji non-profit.

Werdykt: GetResponse wypada lepiej, jeśli chodzi o koszty

Najlepszy sposób porównania cen GetResponse i Mailchimp to zestawienie planów indywidualnych obok siebie.

Oto jak wypada porównanie obu platform:


Liczba kontaktów
GetResponse: plan EMAIL MARKETINGMailchimp: plan Essentials
50041,30 zł/mies.
(w GetResponse liczba kontaktów zaczyna się od 1000)
11,84 €/mies.
(około 52 zł)

2500
76,30 zł/mies.35,97 €/mies.
(około 159 zł)

5000
139,30 zł/mies.62,84 €/mies.
(około 277 zł)

10 000
209,30 zł/ mies91,07 €/mies.
(około 402 zł)

25 000
461,30 zł/mies.236,78 €/mies.
(około 1044,53 zł)
50 000797,30 zł/mies.
318,74 €/mies.
(około 1406 zł)

GetResponse oferuje nielimitowaną wysyłkę wiadomości co miesiąc dla każdego płatnego planu. Mailchimp ma miesięczny limit wysyłek w planie Essentials wynoszący 10x liczba kontaktów na liście.


# liczba kontaktów
GetResponse: plan MARKETING AUTOMATIONMailchimp: plan STANDARD
500
167,30 zł/mies.
(w GetResponse liczba kontaktów zaczyna się od 1000)
18,21 €/mies.
(około 80 zł)

2500
188,30 zł/mies.54,64 €/mies.
(około 241 zł)

5000
251,30 zł/mies.91,07 €/mies.
(około 402 zł)

10 000
307,30 zł/ mies122,94 €/mies.
(około 542 zł)

25 000
559,30 zł/mies.245,88 €/mies.
(około 1084 zł)

50 000
965,30 zł/mies373,38 €/mies.
(około 1647 zł)
50 000965,30 zł/mies.


373,38 €/mies.
(około 1647 zł)

GetResponse oferuje nielimitowaną wysyłkę wiadomości co miesiąc dla każdego płatnego planu. Mailchimp ma miesięczny limit wysyłek w planie Standard wynoszący 20x liczba kontaktów na liście.


Zdecydowanie, GetResponse kosztowo wypada znacznie lepiej niż Mailchimp.

Początkowo koszt obu platform do email marketingu jest podobny, jednak różnica cenowa jaką obserwujemy wraz ze wzrostem liczby subskrybentów jest znacząca.

Warto zanotować, że Mailchimp pobiera płatność w oparciu o liczbę kontaktów, a nie w oparciu o aktywnych subskrybentów. Oznacza to, że nawet jeśli masz na liście kontakty do osób, które nie potwierdziły zapisu lub wypisały się z listy, wciąż za nie płacisz. W GetResponse płacisz jedynie za aktywne kontakty.

9. Obsługa klienta

Obsługa klienta to bardzo indywidualny i subiektywnie oceniany temat. Zdecydowaliśmy się jednak porównać opcje kontaktu z obsługą klienta w GetResponse i Mailchimp.

GetResponse

Obsługę klienta GetResponse ocenia pozytywnie ponad 95% klientów
Obsługę klienta GetResponse ocenia pozytywnie ponad 95% klientów

GetResponse za obsługę klienta otrzymało wiele nagród (Customer Service). Nie dziwi więc wynik ponad 95% pozytywnych ocen przy czasie pierwszej reakcji na poziomie 65 sekund i dostępności 24/7.

Część z nagród zdobytych przez Obsługę Klienta GetResponse
Część z nagród zdobytych przez Obsługę Klienta GetResponse

Poziom wsparcia zależy od wybranego planu:

 • Plan Free: live chat i email przez pierwsze 30 dni
 • Plany Email marketing, Marketing automation, Ecommerce marketing: live chat 24/7 i email
 • Plan MAX: live chat 24/7, email, dedykowany onboarding
 • Plan MAX2: live chat 24/7, email, wsparcie telefoniczne, dedykowany onboarding oraz dedykowany Customer Experience Manager

Ponadto, GetResponse oferuje dostęp do:

 • Centrum pomocy – wyposażone w tutoriale oraz video.

 • 📒 Bazę wiedzy – bogate w cenne wskazówki i najlepsze praktyki w formie przewodników, materiałów wideo i infografik.

 • 💡 Bloga – gdzie czytelnicy znajdą treści o online marketingu, porady marketingowe i informacje o produktach GetResponse.

Mailchimp

Obsługa klienta jest również ważna dla twórców platformy Mailchimp. Satysfakcja klientów utrzymuje się na poziomie 92%, a wsparcie dostępne jest 24/7.

Nagroda Mailchimp Customer Support i zadowolenie klientów na poziomie 92%
Nagroda Mailchimp Customer Support i zadowolenie klientów na poziomie 92%

W zależności od wybranego planu, klienci mają kilka opcji wsparcia:

 • Plan Free: email przez pierwsze 30 dni

 • Essentials, Standard: live chat 24/7, email, onboarding ze wsparciem

 • Premium: wsparcie telefoniczne, live chat 24/7, email, dedykowany onboarding

Dodatkowo, Mailchimp również oferuje dostęp do Help Center z pomocną dokumentacją i tutorialami. Jednak, w porównaniu do GetResponse, znajdziemy tu mniej video oraz webinarów. Dodatkowo, platforma oferuje dostęp do wielu materiałów edukacyjnych.*

*Niedostępnych w języku polskim.

Werdykt: Remis

Obsługa klienta Mailchimp oraz GetResponse idą łeb w łeb.

Kluczowe różnice:

 • W planach płatnych Mailchimp umożliwia umówienie sesji z ekspertem onboardingu, GetResponse nie ma tej opcji.

 • W planie GetResponse MAX2, klient zyskuje wsparcie dedykowanego customer experience managera, co w Mailchimp nie jest możliwe.

Niezależnie od tego, którą z platform wybierzesz, obsługa klienta udzieli Ci pomocy, jak tylko będziesz jej potrzebować. 🙂

Mailchimp vs. GetResponse: Wnioski

Dotarliśmy do końca porównania platform GetResponse i Mailchimp.

Czas więc aby odpowiedzieć na pytanie: która platforma jest lepsza dla Twojej firmy?

Podejrzewamy, że ostateczny wybór opierać się będzie na rodzaju prowadzonej działalności, modelu biznesowym Twojej firmy oraz grupie docelowej.

Mamy nadzieję, że w tym szczegółowy poradniku Mailchimp vs. GetResponse wybrzmiało, iż wybór popularnego narzędzia, jakim jest Mailchimp, ma swoją cenę.

Jeśli chodzi o cennik, to pewne jest, że będziesz płacić więcej za mniej. Jednak, co bardziej istotne, jeśli chcesz naprawdę w pełni spersonalizować swoje kampanie marketingowe i rozwinąć marketingowe skrzydła to GetResponse oferuje większą elastyczność w niemal każdej badanej dziedzinie.

Finalnie, większość trendów marketingowych na 2023 rok wskazuje na personalizację, która w połączeniu w automatyzacją opartą o AI, jest niezbędnym składnikiem każdej zakończonej sukcesem kampanii marketingowej. Statyczne lejki, predefiniowane segmenty i szablony bez możliwości edycji to melodia przeszłości.

Jak przejsć z Mailchimpa do GetResponse?

Jak przejść z Mailchimpa do GetResponse?

Przenieś swoje działania marketingowe z Mailchimp do nowego konta w GetResponse. Z pomocą tego poradnika, krok po kroku przejdziesz cały proces w mgnieniu oka!

SPRAWDŹ

Michał Leszczyński
Michał Leszczyński
Head of Content Marketing & Partnerships w GetResponse. Od ponad dekady realizuje projekty online marketingowe dla firm B2B i SaaS. Na co dzień kieruje zespołem odpowiedzialnym za tworzenie kampanii i treści edukacyjnych w GetResponse. Twórca i autor setek artykułów, webinarów i prezentacji nt. email marketingu i marketing automation. Wykładowca na studiach podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego. Chcesz skontaktować się z Michałem? Napisz do niego na LinkedIn.