Jaka jest różnica pomiędzy wiadomością tekstową a wiadomością HTML?

Wiadomości HTML umożliwiają dodanie do wiadomości kolorów, zmianę czcionki, oraz zamieszczenie w niej obrazów lub filmów. Pozwalają również na wstawienie hiperłączy, oraz liczenie otwarć w Twoich kampaniach email marketingowych. Masz do dyspozycji setki gotowych szablonów HTML, a każdy z nich możesz dowolnie modyfikować. Jeżeli chcesz, możesz też stworzyć wiadomość HTML samodzielnie, od początku.

Wiadomości tekstowe są bardziej „konkretne” – nie rozpraszają uwagi odbiorcy różnymi kolorami, czcionkami i linkami. Gdy tworzysz wiadomość HTML, zachęcamy Cię do stworzenia jej wersji tekstowej, dzięki czemu dotrzesz również do osób, które nie mogą wyświetlić wersji HTML.

W nowym edytorze, wiadomość tekstowa generowana jest automatycznie, bazując na wiadomości HTML.

Edytor legacy

Dlaczego powinienem utworzyć wersję tekstową wiadomości HTML?

Niektórzy odbiorcy mogą korzystać z programu pocztowego, który nie obsługuje wiadomości HTML. To samo dotyczy odbierania poczty na urządzeniu mobilnym.

Wiadomość tekstowa może zostać dodana do każdej wiadomości HTML. W ten sposób odbiorcy mogą sami zdecydować, w jaki sposób wolą wyświetlić email.

Treść wiadomości tekstowej może różnić się od treści wiadomości HTML. Jednak, jeśli chcesz, możesz zaoszczędzić czas i automatycznie utworzyć wersję tekstową wiadomości. W tym celu kliknij link Wiadomość tekstowa na dole edytora wiadomości, a następnie w pojawiającym się okienku wybierz opcję Importuj tekst z HTML.