Jaka jest różnica między formularzem a landing page?

Formularz to okienko zapisu, które może być umieszczone na Twojej stronie lub ustawione aby wyskakiwało. Strona, na której instalujesz formularz, musi być Twoją witryną umieszczoną na serwerze innej firmy lub Twoim własnym.

Formularze można stworzyć w menu Formularze i ankiety. Na stronie Zarządzaj formularzami kliknij przycisk Stwórz formularz. Po kliknięciu w przycisk Zapisz i opublikuj zobaczysz kod JavaScript, który należy wkleić do kodu HTML Twojej strony. Odwiedzający mogą zapisać się do Twojej listy, podając swój adres e-mail.

Landing page to mini strona zaprojektowana w kreatorze GetResponse. Zazwyczaj zawiera domyślny formularz zapisu. Możesz dodać inne elementy, takie jak dodatkowy przycisk i filmy z YouTube.

Landing pages (w tym testy A/B, nieograniczona liczba stron, nieograniczony ruch) są dostępne w kontach testowych oraz w pakietach Plus i Professional. Są także dostępne jako płatny dodatek do pakietu Basic.

Aby utworzyć stronę, wybierz Landing pages w menu i kliknij przycisk Utwórz stronę. Edytor umożliwia projektowanie witryny bez znajomości HTML.

Aby umieścić formularz na Landing page, wybierz szablon zawierający pole zapisu lub przeciągnij i upuść ikonę formularza z paska narzędzi w edytorze Landing page. Landing page może zawierać tylko formularze dodane do jej edytora, a nie formularze utworzone za pomocą edytora formularzy.