Jak utworzyć responsywne newslettery?

Używając przygotowanych przez nas szablonów lub tworząc wiadomość od zera w naszym edytorze wiadomości, GetResponse automatycznie konwertuje wiadomości w taki sposób, aby były one responsywne i czytelne na urządzeniach mobilnych. Aby sprawdzić podgląd mobilnej wersji wiadomości, kliknij Podgląd wiadomości w zakładce Test i podgląd.

podgląd wiadomości

A nastepnie kliknij Wersja mobilna.

wersja mobilna
Edytor legacy

W starszym edytorze, możesz sprawdzić podgląd mobilnej wersji wiadomości klikając Podgląd mobilny.

podgląd mobilny

W jaki sposób wiadomość jest konwertowana?

Dostosowany szablon wiadomości wyświetli się responsywnie na większości urządzeń mobilnych opartych na systemach iOS i Android. Aby Twoja wiadomość wyświetliła się poprawnie na urządzeniach mobilnych:

  • skalujemy tekst w taki sposób, aby zmieścił się na telefonie (wiadomość dzięki temu będzie bardziej czytelna).
  • konwertujemy wiadomości z widoku wielokolumnowego do widoku jednokolumnowego. Dzięki temu użytkownicy nie muszą horyzontalnie przeglądać wiadomości.
  • dostosujemy rozmiar przycisków i obrazków do rozmiaru urządzenia mobilnego (zwiększy to zaangażowanie i współczynnik klikalności).

Responsywne wiadomości pomagają w osiągnięciu lepszych wyników Twojej kampanii. Dzięki temu, że Twoi subskrybenci mogą wygodnie przeglądać wiadomości na swoich urządzeniach mobilnych, zobaczysz, że:

  • będą oni bardziej zaangażowani,
  • zwiększy się Twój współczynnik klikalności,
  • zmniejszy się liczba wypisanych kontaktów,
  • zmniejszy się też liczba zgłoszeń spamu.

Czy własny szablon dodany do konta będzie responsywny?

Niestety nie. Jeśli dodasz swój własny szablon bazujący na Twoim kodzie HTML, nie możemy go automatycznie dostosować do urządzeń mobilnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, czym jest newsletter i jak skutecznie komunikować się ze swoimi subskrybentami.