Jak przypisać własną domenę do landing page?

Począwszy od lutego 2024 r., Gmail i Yahoo wprowadzają nowe wymagania dotyczące uwierzytelniania, które wymagają użycia własnej domeny uwierzytelnionej DKIM ze wzmocnionym DMARC.

GetResponse zdecydowanie zaleca wszystkim nadawcom używanie jako pola nadawcy adresów e-mail z własnych domen wysyłających oraz skonfigurowanie zarówno DKIM, jak i DMARC.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat tych modyfikacji, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu:
Zmiany w uwierzytelnianiu Gmaila i Yahoo: Wszystko, co musisz wiedzieć

Ten artykuł odnosi się do nowego edytora landing page.

Jeśli chcesz przypisać domenę do landing page stworzonego w naszym starym edytorze, skorzystaj z tej instrukcji.

Jeśli posiadasz domenę, możesz łatwo przypisać ją do swojego landing page w GetResponse.

Uwaga: zmiana ustawień DNS domeny sprawi, że konta email stworzone na tej domenie przestaną działać.

Żeby używać domeny dla kont email i landing page’a, zamiast edytować ustawienia DNS należy stworzyć subdomenę i ustawić dla niej rekord CNAME.

Używanie subdomeny jest również odpowiednim rozwiązaniem w przypadku, kiedy do głównej domeny przypisana jest już inna strona.

Tutaj znajdziesz instrukcje, jak ustawić rekord CNAME.

Aby przypisać swoją domenę, przejdź do Landing pages i kliknij w nazwę strony. W przeglądzie strony kliknij link Podłącz swoją domenę.

Jak podłączyć domenę, którą wcześniej dodałem do GetResponse?

  1. Jeśli do Twojego konta GetResponse zostały już dodane jakieś domeny, można będzie wybrać z listy tę, która jest niepodłączona do żadnego landing page. Zobaczysz również te, które są już podłączone do innych stron.

    Kliknij strzałkę w polu Której domeny chcesz użyć?

  1. Wybierz jakąkolwiek domenę, która widnieje jako (Domena dostępna).

  1. Kliknij przycisk Zapisz zmiany lub Publikuj (w zależności od statusu domeny).

Jak mogę dodać nową domenę?

  1. Kliknij link Dodaj nową domenę.

  1. Wpisz domenę i kliknij przycisk Dodaj.

  1. Skopiuj serwery, które pojawią się w okienku i dodaj je w panelu hostingowym dla Twojej domeny.

Nazwy serwerów są dynamiczne i generowane osobno dla każdej domeny. Upewnij się, że kopiujesz dokładnie te, które zostaną pokazane po dodaniu Twojej domeny.

Jak zmienić nazwy serwerów?

Możesz sprawdzić oficjalne instrukcje innych platform dotyczące zmiany serwerów nazw tutaj:

Pamiętaj, że kroki mogą się różnić w zależności od tego, gdzie domena jest hostowana. Artykuły, do których prowadzą linki powyżej, są tworzone przez każdą odpowiednią platformę. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące konfiguracji domeny, możesz skontaktować się z ich pomocą techniczną.

Jak długo zajmie zmiana ustawień DNS?

Proces zmian serwerów może zająć do 24 godzin.

Jeśli spróbujesz skorzystać z niezweryfikowanej domeny podczas tworzenia landing page, zobaczysz powiadomienie, które poinformuje Cię o tym, że sprawdzamy rekordy. Nie musisz podejmować żadnej akcji. Po prostu poczekaj do 24 godzin, aby zmiany zostały zapisane.

Damy Ci również znać, jeśli nie będziemy w stanie zweryfikować Twojej domeny po 48 godzinach. Jeśli spróbujesz użyć niezweryfikowanej domeny, zobaczysz powiadomienie mówiące o tym, że nie byliśmy w stanie jej zweryfikować.

Oznacza to, że domena, którą chcesz podłączyć, nie pokazuje się nigdzie w rekordach DNS. Jeśli zobaczysz to powiadomienie, musisz ponownie sprawdzić swoje ustawienia DNS.