Gdzie znajdę szablony wiadomości HTML?

Szablony HTML newsletterów znajdziesz w Edytorze wiadomości. GetResponse udostępnia dziesiątki gotowych szablonów z ponad 20 różnych kategorii. To profesjonalnie zaprojektowane szablony, dzięki którym przyciągniesz uwagę odbiorców.

Aby przejść do edytora wiadomości:

  1. Przejdź do zakładki Email marketing.
  2. Kliknij przycisk Stwórz newsletter na stronie Zarządzaj newsletterami. Dzięki temu przejdziesz do ekranu, na którym możesz wybrać Edytor wiadomości lub Kreator HTML.
  3. Wybierz Edytor wiadomości.
  4. Skorzystaj z menu po lewej stronie ekranu, aby przeglądać gotowe szablony pogrupowane według kategorii. Następnie kliknij konkretny szablon, aby rozpocząć edycję wiadomości.

Czy mogę stworzyć własny szablon?

Oczywiście, możesz stworzyć szablon samodzielnie.

Aby to zrobić:

  1. Powtórz kroki 1-3, wymienione powyżej. Przejdziesz do edytora wiadomości.
  2. Przejdź do zakładki Zacznij od początku. Znajdziesz ją na samej górze menu z lewej strony ekranu.
  3. Wybierz jeden z dostępnych układów newslettera. Dzięki temu przejdziesz prosto do edytora, gdzie będziesz mógł dodawać własne elementy, teksty, obrazki, linki itp.

Czy mogę wykorzystać własny szablon HTML?

Tak, masz do dyspozycji trzy metody importowania szablonów – możesz wkleić kod, przesłać szablon z pliku lub ze strony WWW.

  1. Przejdź do zakładki Email marketing i wybierz opcję Stwórz newsletter.
  2. Po wypełnieniu danych na pierwszym ekranie, kliknij przycisk Kolejny krok w prawym dolnym rogu ekranu, aby przejść do etapu Szablon.
  3. Przejdź do zakładki Zaimportuj.

Wszystkie zapisane szablony znajdziesz w zakładce Moje szablony.

Uwaga: Pamiętaj, żeby nie wklejać kodu bezpośrednio z edytora MS Word, Wordpad lub innych dokumentów tekstowych – może to prowadzić do poważnych problemów z edytorem wiadomości i samym etapem projektowania wiadomości. Wyjątkiem są pliki tekstowe skopiowane z Notatnika.

Nie oferujemy wsparcia z zakresu kodowania Twoich własnych szablonów HTML lub szablonów GetResponse, których kod został zmodyfikowany przez naszych klientów.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, czym jest newsletter i jak skutecznie komunikować się ze swoimi subskrybentami.