Czy mogę przekazać dane subskrybentów do własnej strony z podziękowaniem po webinarze?

Czym jest przekazywanie danych?

Przekazywanie danych to przekierowanie tych danych, które zostały wprowadzone do formularza do innej strony internetowej. Możesz skorzystać z tej opcji, aby dostosować podstrony lub strony z podziękowaniem korzystając z informacji wprowadzonych do formularza zapisu takich jak imię, wiek, płeć, itp. lub imię oraz adres email wprowadzone w formularzu zapisu na webinar.

Ta opcja jest dostępna również w formularzach legacy, w których możesz przekazywać dane do strony z podziękowaniem pojawiającej się po zakończeniu Twojego webinaru. Pojawi się ona w ustawieniach webinaru, jeśli wybierzesz własną stronę z podziękowaniem.

Możesz także skorzystać z tej opcji, aby przekazywać dane do Twojej bazy w innych celach poprzez odpowiednie skonfigurowanie swojej strony internetowej.

Ta opcja przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i musisz posiadać wiedzę z zakresu kodowania HTML, żeby z niej skorzystać. Nieodpowiednie ustawienie może w efekcie sprawić, że na Twojej stronie z podziękowaniem pojawi się błąd 404.

Jak działa przekazywanie danych?

W zależności od wybranej metody możesz pokazać przekazane dane na stronie z podziękowaniem lub nie.

  • Opcja GET pokaże przekazane dane na stronie z podziękowaniem.
  • Opcja POST nie pokaże danych na stronie z podziękowaniem, ale przekaże je do Twojej bazy. Aby zobaczyć te dane, a następnie ich użyć, otwórz oprogramowanie służące do edycji Twojej strony internetowej.

Możesz ustawić przekazywanie danych w formularzach legacy w GetResponse, formularzach html oraz w webinarach, jeśli wybierzesz stronę z podziękowaniem hostowaną gdzie indziej.

Jak ustawić przekazywanie danych w webinarach?

Aby skorzystać z tej opcji, będziesz potrzebować:

Aby włączyć opcję przekazywania danych:

  1. Kliknij na nazwę webinaru (w zakładce Webinary).
  2. Kliknij Dodaj szczegóły w sekcji Ustawienia podstawowe.
  3. W sekcji Strona z podziękowaniem, którą pokażemy po wyjściu z pokoju wybierz Strona jest hostowana gdzie indziej i wklej URL swojej strony.
  1. Poniżej, w sekcji Przekazuj dane kontaktów wybierz GET lub POST (w zależności od ustawień Twojej strony internetowej).
  1. Opuść okno ustawień i kliknij Zapisz ten krok oraz Zapisz na dole strony.

Skąd będę wiedzieć, że dane zostały przekazane?

Z opcją GET dane z formularza pojawią się w URL strony z podziękowaniem.

Z opcją POST dane będą dostępne w bazie danych Twojej strony internetowej.

Zarówno opcja POST, jak i GET pozwalają Ci na użycie danych w treści strony z podziękowaniem, w zależności od konfiguracji Twojej strony internetowej.