Czy mogę napisać newsletter w HTML-u?

Odbiorcy otwierają Twoje wiadomości na różnych urządzeniach (np. laptopach, smartfonach), w różnych przeglądarkach internetowych (np. Safari lub Firefox) i klientach pocztowych (np. Gmail, Mail od Apple, Thunderbird). Każde urządzenie, przeglądarka i klient pocztowy ma własne ustawienia wyświetlania wiadomości, więc na każdej platformie Twoje wiadomości mogą wyglądać inaczej.

Jeżeli chcesz uniknąć nieprawidłowego ładowania newslettera i niezamierzonych zmian w jego projekcie, musisz zadbać o kod HTML wiadomości. Zasady kodowania emaili różnią się od programowania stron internetowych i blogów, więc przygotowaliśmy szczegółowy dokument, w którym wyjaśniamy, co trzeba zrobić, aby stworzyć imponujące i skuteczne wiadomości (i jakich błędów się wystrzegać).

Zapoznaj się z naszą specyfikacją tworzenia wiadomości w formacie HTML, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat najlepszych praktyk kodowania i zapoznać się z przykładami kodów HTML. Dzięki temu szybko utworzysz konwertujące i przyciągające oko wiadomości.

Gdzie stworzyć newsletter w HTML-u

  1. Przejdź do Narzędzia > Email marketing.
  2. Kliknij przycisk Stwórz newsletter po prawej stronie.


  3. Kliknij opcję Samodzielnie po lewej stronie.


  4. Przewiń w dół do sekcji Grafika i treść i kliknij Stwórz wiadomość.


  5. Wybierz zakładkę Edytor HTML u góry. Tutaj będziesz mógł wkleić własny kod HTML lub przesłać go z pliku ZIP.


Jeśli chcesz przesłać szablon wiadomości napisany w formacie HTML, możesz to zrobić za pomocą tego artykułu.

Edytor legacy
  1. Przejdź do Narzędzia > Email marketing.
  2. Kliknij przycisk Stwórz newsletter po prawej stronie.
  3. Wybierz opcję Chcę użyć starszego edytora wiadomości u dołu.


  4. Wybierz Kreator HTML po prawej stronie.

Dział obsługi klienta GetResponse nie udziela wsparcia w kwestii kodowania wiadomości lub formularzy w formacie HTML. Pamiętaj też, że nie jesteśmy Ci w stanie pomóc z szablonami, których kod został zmodyfikowany. Co więcej, jeśli kopiujesz własny kod HTML lub importujesz wiadomość utworzoną w formacie HTML z innej platformy, nie możemy zagwarantować, że kod ten będzie w pełni kompatybilny z naszym edytorem.