Jak dodać obrazek lub przycisk w bloku tekstowym?

Jeśli chcesz uatrakcyjnić swoją kampanię online marketingową, masz możliwość dodania obrazków i przycisków do bloku tekstowego w edytorze wiadomości. Zrobisz to, dodając obrazek lub przycisk obok tekstu, lub pomiędzy dwoma blokami tekstowymi.

Aby dodać je obok pola tekstowego, zmień sekcję na 2-kolumnową, a następnie dodaj obrazek lub przycisk do drugiej kolumny.

sekcja 2-kolumnowa

Aby dodać je pomiędzy dwoma blokami tekstowymi, podziel tekst na dwa oddzielne bloki tekstowe i dodaj przycisk lub obrazek pomiędzy te bloki.

Edytor legacy

Jak umieścić obrazek w polu tekstowym?

– Element Obrazek & Tekst

Najłatwiejszym sposobem na dodanie obrazka w polu tekstowym jest użycie elementu Obrazek & Tekst. Element ten umieści obrazek w lewym górnym lub prawym górnym rogu bloku tekstowego. Możesz dostosować pozycję obrazka wedle własnych preferencji. Aby to zrobić, podwójnie kliknij w obrazek, a następnie kliknij ikony wyrównania z paska edycji.

ikony wyrównania

– Dodanie obrazka do istniejącego bloku tekstowego

W przypadku kiedy blok tekstowy został już dodany, a Ty chcesz dodać do niego obrazek, wciąż możesz to zrobić, nie zastępując bloku tekstowego blokiem Obrazek & Tekst. Aby to zrobić:

1. Dodaj blok tekstowy do wiadomości.

2. Przejdź do menu Podstawowe elementy.

3. Wybierz blok Obrazek i przeciągnij go na blok tekstowy.

4. Po przeciągnięciu obrazka na blok tekstowy pojawi się ramka i tekst automatycznie dostosuje się w takim sposób, aby obrazek zmieścił się w bloku tekstowym. Po umieszczeniu obrazka, kliknij puste pole elementu obrazka, aby przejść do galerii i wybrać jeden z dostępnych w galerii obrazków.

– Jak dodać przycisk do bloku tekstowego?

Proces dodania przycisku do bloku tekstowego jest bardzo podobny do tego opisanego w poprzedniej sekcji artykułu.

1. Dodaj blok tekstowy do wiadomości.

2. Przejdź do menu Podstawowe elementy.

3. Wybierz blok Przycisk i przeciągnij go na blok tekstowy.

4. Po przeciągnięciu przycisku na blok tekstowy, element zostanie do niego dodany.