Czemu widzę tylko wybrane wiadomości w warunkach „Wiadomość otwarta” oraz „Link kliknięty”?

W funkcji Marketing Automation możesz śledzić, czy ktoś otworzył wiadomość lub kliknął link w Twojej wiadomości. Pozwala to na podjęcie działań opartych na zachowaniu czytelnika.

Śledzenie otwarć lub kliknięć w automation jest przydatne, gdy chcesz:

  • wysłać ponownie wiadomość do kontaktów, które nie podejmują pożądanych działań
  • wysłać wiadomość z treścią bazującą na działaniach kontaktów
  • wysłać wiadomość z dodatkowymi informacjami.

Czemu widzę tylko niektóre wiadomości w szczegółach warunków?

Warunki Wiadomość otwarta oraz Link kliknięty pozwalają Ci śledzić otwarcia oraz kliknięcia w newsletterach, autoresponderach, testach A/B oraz wiadomościach automation. W momencie, gdy są umieszczone po warunku Wiadomość wysłana czy akcji Wyślij wiadomość, możesz wybrać tylko te wiadomości, które zostały wysłane przy pomocy tych elementów. To właśnie dlatego nie zobaczysz wszystkich wiadomości z Twojego konta w szczegółach warunków Wiadomość otwarta oraz Link kliknięty.

Jeśli, na przykład, element Wyślij wiadomość wyśle wiadomość o nazwie „Test”, wtedy w warunkach Wiadomość otwarta oraz Link kliknięty będziesz mógł wybrać jedynie tę konkretną wiadomość, aby śledzić jej otwarcia oraz kliknięcia w linki.

Jako że inne wiadomości nie są używane w cyklu, nie zobaczysz ich w szczegółach. Sprawia to, że proces selekcji jest szybszy.

Dlaczego szczegóły zostały usunięte po połączeniu elementów?

Jeśli najpierw ustawisz szczegóły, a dopiero potem połączysz elementy, szczegóły zostaną zresetowane.

Dzieje się tak, ponieważ przed połączeniem elementów możesz wybierać spośród wszystkich wiadomości w Twoim koncie.

Kiedy łączysz elementy, sprawdzamy czy konkretna wiadomość została już użyta w tym cyklu. Jeśli nie, resetujemy szczegóły tak, aby można było wybrać wiadomość, która już została wybrana w Twoim cyklu.

Uwaga: W momencie, w którym szczegóły elementu są wyczyszczone, zobaczysz że elementy Wiadomość otwarta oraz Link kliknięty zostaną zresetowane do etapu wyboru wiadomości.

Po otwarciu szczegółów takiego elementu, zobaczysz powiadomienie, że szczegóły zostały zmienione.