Integracje GetResponse Wypróbuj za darmo
WordPress

Kategoria

 • CMS

Data aktualizacji:

March 2018

WordPress

Zaproś czytelników i komentujących do subskrypcji i zwiększ ich zaangażowanie dzięki integracji GetResponse z WordPressem.

GetResponse

Stwórz za pomocą kreatora GetResponse idealny formularz zapisu i umieść go na swojej stronie w kilku prostych krokach. Dzięki niemu zamienisz odwiedzających Twój blog, stronę oraz klientów Twojego e-sklepu w zaangażowanych subskrybentów.

Wtyczka GetResponse pozwoli użytkownikom WordPressa na subskrypcję za pomocą formularza rejestracji lub pola pozwalającego na pozostawienie komentarza. Wystarczy, że dodasz tekst zapraszający do zapisu, który będzie widoczny w polu komentarza, a ich adresy email zostaną automatycznie dodane do kampanii GetResponse. Dodatkowo, jeżeli w swoim e-sklepie posiadasz zainstalowaną wtyczkę WooCommerce, możesz automatycznie dodać adresy wszystkich klientów, którzy dokonali zamówienia – prosto ze strony zamówienia.

Wtyczka umożliwia dodanie formularzy stworzonych za pomocą GetResponse w dowonym miejscu bloga WordPress oraz wewnątrz postów.

Instalacja

W celu aktywacji wtyczki przejdź do Kokpitu WordPressa>>Wtyczki>>Dodaj nową. Wyszukaj wtyczkę, wpisując “GetResponse for WordPress”, i aktywuj plugin.

Po instalacji wtyczka poprosi Ciebie o wprowadzenie klucza API, który wygenerować możesz w ustawieniach swojego konta GetResponse udając się do Moje Konto >> GetResponse API. Następnie aktywowane zostanie niewielkie menu typu drop down w edytorze bloga WP.

Umieszczenie formularza na stronie

Integracja wtyczki GetResponse pozwala na dodanie formularza internetowego na blogu za pomocą widżetów. Za pomocą zakładki Widgety (Wygląd >> Widgety) możesz umieścić widget formularza w jednym z trzech obszarów na swoim blogu: pasek boczny, pasek boczny obok tekstu, oraz stopka.

Po umieszczeniu widgetu w jednym z wybranych obszarów będziesz mógł wybrać, jaki formularz z Twojego konta GetResponse ma zostać użyty na stronie. Każdy formularz może mieć oryginalny wygląd GetResponse lub wygląd w stylu WordPressa. Możesz zadecydować o tym poprzez zastosowanie funkcji “Użyj stylów CSS z WordPressa”.

Budowanie listy za pomocą komentarzy i strony zapisu

Możesz również umożliwić subskrypcję za pomocą pola komentarza zaznaczając “Włączona” przy polu “Integracja z komentarzami”. Od tego momentu pole komentarza na Twoim blogu będzie zawierało pole wyboru pozwalające na zapisanie się do kampanii podczas dodawania komentarza.

Jeżeli używasz WordPressa jako platformy e-commerce, możesz również użyć wtyczki GetResponse, aby dodawać subskrybentów do Twojej kampanii poprzez stronę zamówienia Twojego sklepu. Jeżeli zainstalowałeś wtyczkę e-commerce na swojej stronie WP, GetResponse rozpozna ją i automatycznie włączy funkcję „Subskrybuj poprzez stronę zapisu”.

Pamiętaj, że ta funkcję zadziała prawidłowo tylko gdy wtyczka e-commerce została uprzednio zainstalowana.

Przełącz integrację strony zamówienia na „Włączona” i wybierz docelową kampanię, aby rozpocząć dodawanie nowych subskrybentów w trakcie procesu składania zamówienia. Dodatkowo od tego momentu będziesz mógł mapować pola niestandardowe, np. wskażemy Ci jakiego rodzaju informacje o kliencie możesz pozyskać w procesie zamówienia. Będziesz mógł zadecydować jak nazwać dane przy imporcie do GetResponse. Pamiętaj, że puste pola nie zostaną zaimportowane do Twojego konta w GetResponse.

Dodatkowe informacje

Obecna wersja wtyczki jest nową, rozszerzoną wersją starej. Jeżeli posiadasz już formularz na swojej stronie WordPress, nie musisz zamieniać wtyczki, żeby formularz działał prawidłowo. Jednak, jeżeli chcesz użyć funkcji „Subskrybuj za pomocą komentarza” lub „Subskrybuj za pomocą strony zamówienia”, wtedy należy dezaktywować starsze wersje i zainstalować nową: 2.0.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o integracji.

Podobne integracje
 • WooCommerce

  WooCommerce

  Plugin Wordpress został aktualizowany o nową funkcję: zapis po złożeniu zamówienia (Subscriber via Checkout Page). Pozostałe dwie funkcje – zapis przez formularz (Subscribe via Webform) i przez komentarz (Subscribe via Comment) są wciąż aktywne.
  GetResponse
 • Magento

  Magento

  Magento to platforma ecommerce typu SaaS (Software as a Service) dostępna w trzech pakietach dopasowanych do rozmiaru prowadzonych działań.
  GetResponse
 • Zostań partnerem integracyjnym

  Zintegruj GetResponse z innymi aplikacjami i zostań naszym partnerem integracyjnym! Twoja integracja znajdzie się w katalogu naszych integracji.

  Prześlij integrację

 • Stwórz własną integrację

  Skorzystaj z naszego zaawansowanego API, aby zbudować własną integrację i połączyć GetResponse z Twoją usługą.

  Dokumentacja API