Jak inni mogą udostępniać moje newslettery w mediach społecznościowych?

Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg wysyłanych wiadomości, możesz dodać do nich ikony mediów społecznościowych. Aby dowiedzieć się więcej o zaletach korzystania z tych przycisków, przejdź do artykułu „Jak wykorzystywać media społecznościowe do zwiększania zasięgu wiadomości marketingowych?”

Możesz to zrobić w następujący sposób:

  1. W kreatorze newsletterów rozwiń sekcję Social media i wybierz dowolną kombinację ikon, które chcesz dodać do szablonu wiadomości. Masz do dyspozycji udostępnianie wiadomości w serwisach: Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ lub LinkedIn. Możesz także wstawić ikonę przesłania wiadomości do znajomych („Forward”).

  2. Przesuń wybrany zestaw ikon do obszaru roboczego. Po ukończeniu edycji newslettera przejdź do kolejnego kroku tworzenia wiadomości.

I to by było na tyle. Dodałeś odpowiednie przyciski. Kiedy ktoś kliknie którąś z tych ikon w newsletterze lub na landing page, będzie mógł udostępnić Twoje treści na określonych stronach.

Opisane ikony pozwalają na śledzenie wszystkich udostępnień w mediach społecznościowych w interfejsie Statystyki. Uwaga: Przyciski nie działają w wiadomościach testowych lub w podglądzie wiadomości z poziomu Twojego konta.

W jaki sposób połączyć konto w mediach społecznościowych z newsletterami?

Zanim zaczniesz…

Znajdź logotypy mediów społecznościowych, które chcesz wykorzystać w newsletterach, i dodaj je do zakładki Pliki i obrazy.

Potem wykonaj następujące kroki:

  1. Dodaj ikonę wybranego medium społecznościowego do szablonu newslettera poprzez element „Obrazek”.
  2. Kliknij wstawiony obrazek, aby otworzyć opcje edycji. Wybierz opcję Wstaw/edytuj link.
  3. Wprowadź adres URL konta lub strony i kliknij przycisk OK.

Gdy odbiorca kliknie obrazek, zostanie przeniesiony do Twojego konta społecznościowego lub innej wybranej strony.