Jak używać czcionek webowych w wiadomości?

Do nowego edytora dodaliśmy czcionki webowe, aby dać Ci przewagę, podczas tworzenia kampanii email marketingowych. Dzięki czcionkom webowym Twoje wiadomości będą się wyróżniać i wywołają wrażenie na odbiorcach. Wybór odpowiedniej czcionki jest teraz łatwiejszy i daje więcej możliwości niż kiedykolwiek. Teraz możesz do swojej wiadomości dodać każdą czcionkę z kolekcji Google Fonts. Możesz sprawdzić je wszystkie tutaj.

Czcionki webowe to dodatek do czcionek systemowych, których można używać w wiadomości.

Czcionki systemowe – to czcionki obsługiwane przez każdy system operacyjny i każdego klienta poczty e-mail, ponieważ są one wstępnie zainstalowane. Korzystając z nich możesz być pewien, że Twoja wiadomość będzie wyświetlana w ten sam sposób na każdym urządzeniu.

Czcionki webowe – to dodatkowe czcionki pobierane z zewnętrznego źródła (w naszym przypadku z katalogu Google Fonts). Mogą wyświetlać się inaczej na różnych urządzeniach, w zależności od tego, czy dany klient pocztowy obsługuje czcionki webowe. Tego rodzaju czcionki to także świetny sposób, aby nadać wiadomości bardziej osobisty wygląd.

Czcionki webowe są obecnie wspierane przez poniższych klientów pocztowych:

 • Apple Mail,
 • iOS Mail,
 • natywna aplikacja e-mail na Androida (nie Gmail),
 • Outlook na Android i iOS,
 • Outlook dla komputerów Mac.

Domyślnie uwzględniamy 4 czcionki webowe:

 • Lato,
 • Open sans,
 • Roboto,
 • Ubuntu.

Wybraliśmy te czcionki, ponieważ obsługują najszerszy zakres znaków i stylów.

Czym jest czcionka zastępcza?

Czcionka zastępcza to czcionka, która zostanie załadowana, gdy wybrana przez Ciebie czcionka webowa nie będzie mogła być wyświetlona przez dany program pocztowy. Czcionki zastępcze można wybrać z listy czcionek systemowych, aby upewnić się, że tekst wiadomości jest wyświetlany, nawet jeśli dane czcionki webowe nie są obsługiwane.

Jak dodać czcionkę webową do wiadomości?

Aby dodać czcionkę:

 1. Wybierz element tekstowy w edytorze.
 2. Rozwiń listę czcionek.
 3. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję Dodaj czcionkę i kliknij ją.
  Dodaj czcionkę.
 4. Pojawi się okienko z listą wszystkich dostępnych czcionek internetowych, ich podglądem oraz opcją ustawienia czcionki zastępczej.
  Ustawienia czcionek.
 5. Po wybraniu czcionki webowej oraz zastępczej kliknij Dodaj czcionkę.
 6. Twoja czcionka zostanie dodana do listy dostępnych czcionek w rozwijanym menu. Zostanie również zapisana dla Twoich przyszłych wiadomości, aby nie było potrzeby dodawania jej za każdym razem.

Uwaga: pamiętaj, że nie wszystkie czcionki webowe obsługują wszystkie zestawy znaków, dlatego warto je sprawdzić na stronie Google Fonts przed dodaniem ich do edytora. Możesz sprawdzić je tutaj: https://fonts.google.com/.