Jak serwis Only In Your State osiągnął współczynnik unikalnych otwarć rzędu 50,55%

oraz do 2,5 tys. nowych subskrybentów dziennie

Serwis Only In Your State może pochwalić się 8 milionami fanów na Facebooku i liczba ta stale rośnie. Ten serwis podróżniczy to świetny przykład historii sukcesu. Firma zwróciła się do GetResponse o pomoc, bo zależało jej na osiągnięciu jeszcze ambitniejszego celu – chcieli, aby więcej ludzi mogło dowiedzieć się, jakie ciekawe i nieznane im dotąd atrakcje czekają na nich w całych Stanach Zjednoczonych.

Wyzwania

 • Zachęcenie fanów na Facebooku do subskrypcji newslettera
 • Zapewnienie jak najlepszej dostarczalności
 • Skierowanie ruchu na stronę OnlyInYourState.com

Funkcje

 • Dedykowany adres IP
 • Marketing automation
 • Nowoczesne API

Efekty

 • Do 2500 nowych
  kontaktów dziennie
 • Współczynnik unikalnych otwarć na poziomie 50.55%
 • Dostarczalność na poziomie 99%

Only In Your State tworzy treści na dużą skalę – tak dużą, jak obszar, jakiemu są poświęcone. Codziennie na stronie pojawia się 75 nowych artykułów. Od poniedziałku do piątku wysyłany jest newsletter, który trafia do 335 tys. adresatów, osiągając doskonałe wyniki. Serwis ma ponad 8 milionów fanów na Facebooku, spośród których systematycznie pozyskuje kolejnych subskrybentów. Codziennie do bazy adresowej trafia ponad 2,5 tys. nowych kontaktów.

W czym tkwi tajemnica sukcesu Only In Your State? Dobre treści to podstawa. Jednak Only In Your State wie, że to komunikacja emailowa jest kluczowa, aby móc je dostarczać do rosnącego grona odbiorców.

Oto w jaki sposób GetResponse pomógł firmie osiągnąć cel:

Dedykowany adres IP
do dużych wysyłek

Niektórzy twierdzą, że zbyt częste wysyłanie emaili ma negatywny wpływ na współczynnik otwarć i kliknięć oraz na dostarczalność. Only In Your State pokazuje, że można wysyłać wiadomości każdego dnia roboczego i mieć doskonałe wyniki.

Nasz dzienny współczynnik otwarć wynosi 50%. CTR osiągamy na poziomie 10-15%.”
Brian,
współzałożyciel Only In Your State

– Miernikiem sukcesu jest dla nas ruch na stronie pozyskany z emaili.
Od czterech miesięcy nieustannie rośnie!

Ich współczynnik zwrotów wynosi zaledwie 0,06%, a więc ponad 99% wiadomości dociera do adresatów. Jak to możliwe? Dzięki dedykowanemu adresowi IP. To rozwiązanie pomaga chronić reputację nadawcy i wspiera sprawną komunikację z dużą bazą odbiorców.

– Jeśli chodzi o kwestie techniczne i związane z dostarczaniem wiadomości, wszystko działa świetnie – mówi Brian.

Lepsza personalizacja dzięki marketing automation

Jak Only In Your State radzi sobie z wysyłaniem odpowiednich treści właściwym odbiorcom – biorąc pod uwagę, że działa w 50 stanach i ma posegmentowaną bazę adresową? To proste. Wykorzystuje Marketing Automation GetResponse do tworzenia oddzielnych cykli dla każdego segmentu.

Only In Your State obsługuje 50 aktywnych cykli marketing automation, po jednym dla każdego stanu”
Patryk Mahlik,
Customer Experience Engineer w GetResponse

– Wynika z tego prosta zależność: jeśli do kampanii dodawany jest nowy kontakt, odbiorca ten dostaje wiadomość powitalną. To pozwala wysyłać unikalny, spersonalizowany email na podstawie lokalizacji użytkownika.

Nowoczesne API

API

Elastyczna integracja API była jednym z priorytetów Only In Your State, kiedy serwis szukał platformy do online marketingu. Zespół porównał możliwości oferowane przez najpopularniejsze narzędzia.

Przyjrzałem się ofercie wiodących dostawców. Wybór ostatecznie padł na GetResponse, bo z ich API mogliśmy zarządzać wszystkim dokładnie tak, jak potrzebowaliśmy – mówi Brian.

API GetResponse oferuje praktycznie te same funkcje, co platforma online, więc Only In Your State może wykorzystywać je do zarządzania kampaniami i newsletterami, dodawania nowych kontaktów oraz zbierania statystyk.

– Prawie nie używamy interfejsu GetResponse. Wszystko odbywa się przez API, z dopasowanym do naszych potrzeb zapleczem – wyjaśnia Brian.

– Dzięki temu bardzo łatwo jest nam tworzyć i wysyłać newslettery. Jestem pod wrażeniem sposobu, w jaki można wykorzystać to API i jak bardzo upraszcza ono zarządzanie dużą liczbą kampanii.

Potężne narzędzia dla przedsiębiorstw

Only In Your State pokazuje, jaką moc mają dobrej jakości treści. Ale to zestaw właściwych, w pełni dopasowanych do potrzeb serwisu narzędzi pomógł tej firmie zdobyć całkiem nowe terytoria – i osiągnąć spektakularne wyniki.

Platforma GetResponse jest świetna, poczynając od funkcji, jakie oferuje, przez dostarczalność, po obsługę klienta. Planujemy dalszy rozwój, więc cieszymy się na wspólne działania w przyszłości!”
Brian

Dla dobrze prosperującego wydawcy treści, jakim jest Only In Your State, współpraca z GetResponse była czystą przyjemnością.

Zainspirowaliśmy Cię?

Sprawdź, co GetResponse może zrobić dla Twojej firmy!