Umieść formularz zapisu na FB – aktualizacja aplikacji
autor: GetResponse ostatnia aktualizacja 0

Umieść formularz zapisu na FB – aktualizacja aplikacji

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o nowej aplikacji, która dzięki integracji z Kreatorem Formularzy umożliwia użytkownikom GetResponse szybkie i łatwe umieszczenie formularza zapisu na stronie Facebooka.

Dokonaliśmy jednak aktualizacji naszej aplikacji, dzięki czemu proces dodania formularza jest dużo łatwiejszy i szybszy. Dlatego poniżej prezentujemy nową instrukcję, wyjaśniającą krok po kroku, jak dodać formularz zapisu do strony na Facebooku.

(Jeżeli aplikacja jest już zainstalowana na stronie Facebooka, to nie trzeba tego robić jeszcze raz!)

1.    Zaloguj się do konta na Facebooku i wejdź na stronę aplikacji

http://www.facebook.com/apps/application.php?id=113349772082971

2.    Kliknij “Add to Fan Page”.

3.    Wyświetli się okno z listą zarządzanych przez Ciebie stron na Facebooku. Wybierz tą (jedną lub więcej), do której chcesz dodać formularz zapisu klikając “Add Page Tab”.

4.    Wejdź na zarządzaną przez Ciebie stronę. Wybierz nowo dodaną zakładkę o domyślnej nazwie “Sign up”

5.    Wyświetli się boks do integracji API

API

6. Po zalogowaniu wyświetli się kolejny boks z ustawieniami.Następnie:

  • wybierz jeden z dostępnych w koncie formularzy zapisu
  • dodaj tekst, który będzie wyświetlał się przy formularzu. Może to być jedno lub dwa zdania zachęcające do subskrypcji. Dozwolone jest również używanie znaków HTML jak: <div> <p> <span> <a> <br> <h1> <h2> <h3> <style> <b> <u> <i>. Niemożliwe jest natomiast dodanie grafiki.
  • wybierz miejsce i formę umieszczenia tekstu

Na końcu wystarczy kliknąć przycisk “Save”.

Jeśli po zalogowaniu do konta wyświetli się poniższy komunikat to znaczy, że w Twoim koncie GetResponse nie ma jeszcze żadnego formularza. Nie jest to jednak żaden problem. Wystarczy w osobnej karcie przeglądarki zalogować się do konta GetResponse i zbudować formularz. Następnie, można wrócić do strony na Facebooku i wybrać “Go back to settings”.

Z kolei, jeśli wyświetli się komunikat znajdujący się poniżej, to należy “odświeżyć” stronę. Jeżeli to nie pomoże to prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta podając dane logowania do konta GetResponse oraz adres strony na Facebooku. Postaramy się pomóc!

Dodatkowe wskazówki

Polecamy również zapoznanie się z naszym poprzednim postem zawierającym dodatkowe wskazówki na temat dodawania formularzy zapisu do strony Facebooka.

Ponadto, warto ostrożnie dobierać zewnętrzne grafiki podczas tworzenia formularza zapisu. Od kiedy obowiązkowe jest używanie szyfrowanej wersji protokołu przeglądarki (https) wszystkie aplikacje na Facebooka (łącznie z naszą) muszą być dodawane właśnie za pomocą protokołu https. Oznacza to, że grafiki wykorzystane w formularz zapisu muszą być hostowane przez serwisy stosujące protokół SSL. W przeciwnym razie Facebook będzie Cię ostrzegał, że próbujesz otrzymać dostęp to niezabezpieczonych miejsc używając tej aplikacji.

Mamy nadzieję, że nowa aplikacja ułatwi proces dodawania formularza zapisu do strony Facebooka. Jeżeli jednak wystąpią jakieś problem, to będziemy spieszyć z pomocą.

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.