Rozkręć swój biznes online z planem GetResponse Free

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Mini case study Marriott Warsaw – test tematów wiadomości
autor: GetResponse ostatnia aktualizacja 0

Mini case study Marriott Warsaw – test tematów wiadomości

O praktycznym zastosowaniu procesu testowania wiadomości pisaliśmy już nie raz.

Natomiast dziś, oprócz wymieniania korzyści jakie płyną z testowania części wiadomości oraz ich personalizacji, podeprzemy się konkretnym i świeżym przykładem wysyłki zrealizowanej na prośbę Hotelu Marriott Warszawa.

Wspomniany wyżej mailing został przygotowany z okazji organizowanego bankietu połączonego z aukcją charytatywną na rzecz dzieci z SOS Wioski Dziecięce.

Wysłana wiadomość:

Zabierz Lulka Do Domu

Poniżej prezentujemy statystyki zarejestrowane w ciągu 72h od momentu wysyłki. Porównanie dotyczy dwóch wiadomości zawierających identyczną zawartość,  ale różniące się tematem. Pierwsza wiadomość z tytułem „Zaproszenie na bankiet charytatywny” (wykres zielony) była kierowana do mieszanej grupy odbiorców w podziale na segmenty B2B oraz B2C.

Już 5h od momentu wysyłki została ona otwarta przez ponad 15% odbiorców. Druga wiadomość zatytułowana „Witaj [[firstname vocative]], zapraszamy na bankiet charytatywny.” (wykres pomarańczowy) została skierowana do segmentu B2B, a jej temat poddano personalizacji polegającej na bezpośrednim zwrocie do odbiorcy po imieniu odmienionym w wołaczu.

Statystyki wysyłki

Bardzo ważną rolę odgrywał tzw. snippet text, czyli pierwsza linia tekstowa zawarta w wiadomości „Zabierz Lulka do domu!” bezpośrednio nawiązująca do tematu programu bankietu i aukcji.

Realizacja wysyłki przyniosła niesamowite wyniki responsywności i mamy nadzieję, że będzie to miało przekład na powodzenie bankietu oraz obecność zaproszonych gości.

Wiadomość, do której odnosimy się w tym mini raporcie zdecydowanie może służyć jako przykład dla poszukujących inspiracji dot. konstrukcji newslettera w formie zaproszeń oraz ogólnej wysyłki mailingów, segmentacji i targetowania wysyłek.

Hotelowi Marriott serdecznie gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w działaniach.

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.