“Stan email marketingu w Polsce” – raport GetResponse
autor: GetResponse ostatnia aktualizacja 0

“Stan email marketingu w Polsce” – raport GetResponse

W ciągu minionych kilku tygodni udało nam się zbadać poziom zaawansowania i skuteczności email marketingu w Polsce. Jako, że na polskim rynku takie badania są wciąż rzadkością, to postanowiliśmy przeanalizować zebrane wyniki i wydać je w postaci raportu „Stan email marketingu w Polsce, który oddajemy w Wasze ręce.

Przeanalizowaliśmy w tym celu 250 różnej wielkości firm z 15 branż. Badanie dotyczyło takich elementów email marketingu jak: budowa listy odbiorców, segmentacja, dostarczalność czy optymalizacja wysyłanych newsletterów.

Z raportu możecie dowiedzieć się, że

  • Aż 83% badanych firm stosuje różne elementy kampanii email marketingowych.
  • Najwyższy poziom email marketingu prezentują firmy z sektora średnich przedsiębiorstw (51-250 pracowników). Osiągnęły one ogólny wynik na poziomie 69%.
  • Z kolei, e-commerce oraz turystyka to branże, które najlepiej radzą sobie w marketingu z wykorzystaniem wiadomości email.

Wyniki badania wskazują na dużą polaryzację wykorzystywanych elementów i stosowanych praktyk. Można wśród nich wyróżnić bardzo popularne narzędzia oraz elementy, które niemal w ogóle nie są wykorzystywane.

Zdecydowana większość firm dużą uwagę przykłada do procesu budowania listy odbiorców (62%) oraz elementów związanych z dostarczalnością (75%). Natomiast dużo słabsze wyniki osiągnęły bardziej zaawansowane elementy kampanii email marketingowych jak:

  • umieszczanie formularza zapisu do newslettera na Facebooku (40%)
  • wykorzystywanie kampanii reaktywacyjnych (36%)
  •  testowanie elementów wiadomości w testach A/B/X (45%)

Szczegółową analizę wraz z komentarzem eksperta z GetResponse możecie znaleźć w darmowym raporcie „Stan email marketingu w Polsce 2012”

Patronami medialnymi raportu są:

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.