Rozkręć swój biznes online z planem GetResponse Free

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Nowa odsłona funkcjonalności LinkedIn – Kto wyświetlał Twój Profil?
autor: Michał Leszczyński ostatnia aktualizacja 0

Nowa odsłona funkcjonalności LinkedIn – Kto wyświetlał Twój Profil?

LinkedIn odświeżył niedawno funkcjonalność – Kto wyświetlał Twój Profil? – wprowadzając jednocześnie nowe narzędzia, które pozwolą Ci jeszcze lepiej budować i zarządzać swoją osobistą markę.

Dzięki nowym instrumentom możesz m.in. odszukać i porównać siebie do użytkowników posiadających podobne kwalifikacje oraz nawiązać kontakt z osobami z Twojej branży. Jeśli tematyka Personal Brandingu i social media nie jest Ci obca, to koniecznie powinieneś zapoznać się z tymi zmianami.

Czym jest personal branding?

W dzisiejszych czasach, już nie tylko firmy posiadają własne marki. Również i Ty, jako osoba prywatna jesteś w pewnym stopniu rozpoznawalny, masz reputację i reprezentujesz wartości, które pozwalają na budowanie oczekiwań w stosunku do Tego, jakim jesteś człowiekiem czy potencjalnym pracownikiem.

Inwestowanie we własną, silną osobistą markę pomaga w nawiązywaniu kontaktów lub współpracy przy ciekawych projektach czy firmach. Choć głównie wykorzystywana strategia ta jest przez osoby publiczne, jak np. politycy czy biznesmeni i pracują przy tym agencje PR, to Ty sam możesz również zadbać o swoją markę dzięki rozwiązaniom typu LinkedIn, Goldenline czy serwisy, dzięki którym może zaprezentować swoje portfolio.

Kto wyświetlał Twój Profil?

Serwis społecznościowy LinkedIn, umożliwia sprawdzenie, jacy użytkownicy przeglądali Twój profil. Dzięki temu możesz np. odszukać kontakty biznesowe lub sprawdzić czy rekruterzy z innych firm są zainteresowani Twoim profilem zawodowym. Regularna analiza tych danych pozwoli Ci na optymalizację swojej marki w tym serwisie m.in. dobierając odpowiednie słowa kluczowe, zdobywając nowe rekomendacje czy prezentując wykonane projekty.

Aby uzyskać informację o tym ile osób przeglądało Twój profil wystarczy przejść do swojego profilu i w prawym menu kliknąć na liczbę przedstawiającą wyświetlenia Twojego profilu przez innych użytkowników w wybranym przedziale czasu. Im bardziej się udzielasz na LinkedIn pisząc artykuły, dzieląc się wartościowymi linkami i biorąc udział w dyskusjach grupowych, tym liczba ta powinna być wyższa.

LinkedIn 1 - kto wyświetlał Twój profil

Po przejściu do wybranego ukazuje się Twoim oczom wykres oraz osobne zakładki, dzięki którym możesz dowiedzieć się m.in.:

  • Ile razy Twój profil był odwiedzany w ciągu 90 dni,
  • ile osób trafiło na Twój profil dzięki wybranym słowom kluczowym z zaznaczeniem ich lokalizacji,
  • czym zajmują się użytkownicy (branża, stanowisko), którzy trafili na Ciebie i ile z nich posiada tytuł „Rekruter”,
  • skąd pochodzą osoby, które przeglądały Twój profil.
LinkedIn 2 - słowa kluczowe
LinkedIn 3 - czym się zajmują użytkownicy

Posiadając wyżej wymienione informacje zdobędziesz solidne podstawy, które pozwolą Ci uatrakcyjnić swój profil, a nawet zbudować go tak, abyś był rozpoznawalny w swojej wybranej branży i mógł osiągnąć swoje wymarzone stanowisko.

Twoja pozycja

Poza świadomością tego, kto przegląda Twój profil już teraz masz również możliwość porównania siły swojego profilu w stosunku do innych użytkowników – znajomych, pracowników firmy lub osób o podobnym profilu zawodowym. Biorąc za wyznacznik liczbę wyświetleń profilu, pokazana zostanie Ci Twoja pozycja w stosunku do innych wraz z wyszczególnieniem, które profile są najczęściej odwiedzane.

Aktualnie wygląda na to, że informacje te są dostępne jedynie w kontach używających języka angielskiego, jako język domyślny. Jeśli chcesz zmienić język swojego profilu wystarczy, że najedziesz na swoje zdjęcie w prawym górny rogu ekranu i wybierzesz opcję zarządzania językami.

LinkedIn 6 - Zmiana języka

Aby wyświetlić informację o tym, jak się plasujesz w stosunku do innych użytkowników wystarczy, że klikniesz w drugą zakładkę widoczną w oknie informującym Cię o tym, kto przeglądał Twój profil.

LinkedIn 4 - Twoja_pozycja

Zebrane w tym miejscu dane umożliwią Ci wykonanie szeregu działań, dzięki którym możesz uatrakcyjnić swój profil i przede wszystkim wzmocnić swoją osobistą markę. Część z wymienionych poniżej funkcji (np. porównanie użytkowników z branży) jest niestety jedynie dostępna w kontach premium.

Informacje te możesz użyć po to, aby:

  • Prześledzić ścieżkę kariery innych osób z branży w celu porównania i potencjalnie zmodyfikowania swojej,
  • sprawdzić, które profile cieszą się zainteresowaniem, aby zaczerpnąć inspiracji,
  • nawiązać kontakt z innymi osobami z branży, wymieniając się swoimi spostrzeżeniami i/lub zapraszając do współpracy,

Analizując ścieżki kariery swoich znajomych, innych pracowników czy też użytkowników z branży możesz zdobyć wiele cennych informacji na temat potencjalnych dróg, które możesz obrać kierując swoją karierą. Przyglądając się firmom, w których dane osoby pracowały, projektom, przy których brali udział oraz umiejętnościom, które zdobyli możesz się upewnić, że robisz wszystko, co jest możliwe, aby osiągnąć wybrany cel.

Przeglądając profile, które cieszą się zainteresowaniem, możesz prześledzić w jaki sposób osoby te prezentują swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe. To tak jakbyś miał dostęp do bazy CV osób z Twojej branży. W kilka chwil możesz dowiedzieć się np. czy osoby te używają słów kluczowych np. umiejętności, które Ty również posiadasz i są istotne w Twoim zawodzie? Czy prezentują swoje projekty za pomocą hiperłączy lub prezentacji? Te i inne informacje pozwolą Ci poprawić swoją pozycję, wzmocnić markę i kto wie – być może pomogą w znalezieniu wymarzonej pracy?

Linkedin 5 - Twoja firma

Pamiętać trzeba, że LinkedIn to nie tylko portal umożliwiający porównanie z innymi użytkownikami. To przede wszystkim serwis społecznościowy łączący ze sobą profesjonalistów z wielu branży na całym świecie. Dzięki temu narzędziu możesz odszukać interesujące osoby, wymienić z nimi poglądy na ważne dla Ciebie tematy i być może nawet nawiązać dłuższą relację, która poprowadzi do wspólnych projektów.

Personal branding nigdy nie był bardziej istotny niż dotychczas. W dobie rosnącej konkurencji zwłaszcza na specjalistycznych stanowiskach nikogo nie dziwi fakt, że to rekruterzy często szukają potencjalnych pracowników, a nie odwrotnie. Jeśli zatem cenisz swoją własną markę i chcesz mieć pewność, że headhunterzy rozważą Twoją osobę przy potencjalnych projektach, to musisz zadbać o widoczność i konkurencyjność swojego profilu wykorzystując rozwiązania takie, jak te oferowane przez LinkedIn.

Jeżeli natomiast chcesz wykorzystać LinkedIn dla swojej firmy, koniecznie przeczytaj nasz poprzedni wpis.

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.

Zostań autorem na Blogu GetResponse!

Dowiedz się, jak to zrobić