Rozkręć swój biznes online z planem GetResponse Free

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Integracja GetResponse i SalesForce
autor: Ireneusz Klimczak ostatnia aktualizacja 0

Integracja GetResponse i SalesForce

Każda firma, bez względu na branżę i rozmiar, ma jeden cel – zwiększać sprzedaż i przychody. W dzisiejszych czasach, wymaga to współdziałania sprzedaży i marketingu. Właśnie dlatego przygotowaliśmy integrację GetResponse i SalesForce.

Jeśli więc korzystasz z zaawansowanych pakietów GetResponse i Salesforce, dzięki tej integracji otrzymasz jedno narzędzie, które pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż, wzmocnić relacje z klientami i zwiększyć zwrot z inwestycji.

 

Do czego jest potrzebny CRM?

Do czego właściwie potrzebne Ci narzędzie do zarządzania relacjami z klientami? Według SalesForce (firmy oferującej czołową na rynku platformę CRM), takie narzędzie pozwala szybciej zwiększać sprzedaż, szybciej pozyskiwać nowych klientów oraz szybciej zawierać umowy – i to wszystko z dowolnego miejsca.

Konkurencja staje się coraz bardziej zaciekła, dlatego budowanie relacji z potencjalnymi klientami jest coraz bardziej wymagające. Aby odnieść sukces, musisz dokładnie zaplanować wszystkie etapy sprzedaży i maksymalnie je wykorzystać.

Na pewnym etapie rozwoju firmy, nie będziesz już w stanie pamiętać o wszystkim. Z tego względu, prędzej czy później, będziesz potrzebował oprogramowania, które pomoże Ci w realizacji zadań i umożliwi dalszy rozwój Twojego biznesu (jestem pewien, że zależy Ci na stabilnym rozwoju firmy).

Ponieważ jesteś czytelnikiem naszego bloga, przypuszczam, że znasz powody, dla których należy korzystać z profesjonalnej platformy do email marketingu (m.in. pozwala na przygotowanie szablonów wiadomości oraz landing pages, które doskonale wyglądają na każdym urządzeniu, zapewnia dostarczalność oraz dostęp do szczegółowych narzędzi analitycznych).

Ale czy wiesz, dlaczego warto korzystać z CRM? Poniżej omówię kilka najbardziej oczywistych powodów.

Dostęp do informacji

Narzędzie CRM pozwala na zebranie wszystkich informacji dotyczących relacji z klientami w jednym miejscu. Twój zespół ma stały dostęp do informacji dotyczących kontaktów, historii aktywności i komunikacji z klientami oraz wewnętrznej korespondencji. Wystarczy nadać dostęp, aby Twoi pracownicy mogli skutecznie wykonywać swoje obowiązki.

Podejmowanie lepszych decyzji w oparciu o dane

System CRM umożliwia błyskawiczny dostęp do danych sprzedażowych. Na każdym etapie sprzedaży, możesz szybko odszukać interesujące Cię informacje. Będziesz mógł śledzić postęp realizacji celów i zaplanowane wydarzenia. Dzięki danym będziesz mógł ocenić, które działania są najskuteczniejsze i generują najwyższą konwersję. Możesz dokładnie prześledzić cykl sprzedażowy, wyeliminować potencjalne problemy i zoptymalizować strategię sprzedażową. Dzięki analizie danych, dużo łatwiej będzie Ci przewidzieć zysk i określić realistyczne normy.

Zwiększenie produktywności

Twój zespół sprzedaży uzyska dostęp do danych sprzedażowych, szczegółowych informacji na temat klientów. Sprzedawcy będą mogli szybciej i wygodniej planować proces sprzedaży.

Będziesz mógł łatwiej projektować i automatyzować procesy biznesowe (np. akceptacje rabatów lub kosztów podróży służbowej)

System CRM pozwoli Twojemu zespołowi na swobodną wymianę plików, dodawanie komentarzy oraz śledzenie procesów. Wszyscy użytkownicy będą mogli szybciej znaleźć potrzebne pliki. W razie istotnych zmian otrzymają automatyczne powiadomienia.

Bezpieczeństwo danych

Stosując rozwiązanie w chmurze, przenosisz dane z urządzeń na odpowiednio zabezpieczone wirtualne serwery, które zapewnią bezpieczeństwo przed ich utratą oraz kradzieżą.

Usługi w modelu SaaS gwarantują dostęp do danych z każdego miejsca, za pomocą dowolnego urządzenia.

startup-photos

Korzyści wynikające z wykorzystania integracji GetResponse z SalesForce

Dzięki integracji, otrzymujesz jedno kompleksowe narzędzie, które pozwoli Ci na połączenie działań działów sprzedaży i marketingu.

Łatwe zarządzanie informacją

Jednym kliknięciem możesz utworzyć listę kontaktów lub wyszukać potencjalnych klientów. Możesz stworzyć kampanię email marketingową i dodać do niej kontakty z SalesForce bez konieczności logowania się do GetResponse.

Dwustronna synchronizacja

Bez względu na to czy jesteś zalogowany do SalesForce czy GetResponse, zawsze masz dostęp do aktualnych informacji. Zmiany wewnątrz jednej platformy, są od razu widoczne w drugiej. Będziesz mógł wskazać konkretne kampanie, które mają być synchronizowane oraz wybrać tryb synchronizacji (ręczną lub automatyczną: codziennie, co 3 dni lub co 7 dni).

Bez paniki! Możesz wysyłać dowolną liczbę wiadomości. Na potrzeby integracji wykorzystujemy dedykowane serwery, więc wiadomości nie generują dodatkowych kosztów po stronie SalesForce.

Gotowe do wysyłki wiadomości

Możesz przygotować szablony wiadomości, które będą dostępne po zalogowaniu się do SalesForce. Będziesz mógł wysyłać wiadomości do wybranych segmentów bazy i testować ich skuteczność.

Personalizacja i segmentacja

Integracja pozwala na wykorzystanie do 100 pól dodatkowych. Dzięki nim będziesz mógł segmentować bazę klientów na podstawie ich indywidualnych preferencji. Dzięki temu będziesz mógł wysyłać wartościowe wiadomości, idealnie dopasowane do ich oczekiwań.

Statystyki i analityka

W jednym miejscu znajdziesz wszystkie statystyki dotyczące zaangażowania klientów. Możesz przeglądać raporty i statystyki newsletterów, aktywność indywidualnych odbiorców. Uzyskasz łątwy dostęp do wszystkich emaili, jakie otrzymali. Dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym, będziesz mógł mierzyć skuteczność kampanii i obserwować zachowanie odbiorców. Wszystko to pomoże Ci optymalizować strategię sprzedaży.

 

Wielokrotnie nagradzany dział obsługi

Nasi eksperci przeprowadzą Cię krok po kroku przez proces integracji. W każdej chwili są gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Dział obsługi klienta GetResponse jest zdobywcą wielu nagród za innowacyjne podejście do obsługi klienta i utrzymywanie wysokiego poziomu satysfakcji klientów. Nasz zespół pomoże Ci oszczędzić czas, energię i terabajty danych.

Dodatkowo, do Twojej dyspozycji jest strefa dla programistów oraz baza wiedzy.

To jeszcze nie wszystko!

Integracja GetResponse z SalesForce została w całości zaprojektowana pod kątem systemu CRM SalesForce. Jest najbardziej zaawansowaną integracją tego typu dostępną na rynku. Zapewnia najwyższe bezpieczeństwo danych i najwyższą dostarczalność, aby chronić Twoją reputację, jako nadawcy.

Nie czekaj i wypróbuj naszą integrację. Nie zapomnij podzielić się wrażeniami w komentarzach poniżej 🙂

Subskrybuj, aby otrzymywać top artykuły, wskazówki i porady marketingowe.

GetResponse Sp. z o.o. potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dostarczenia Ci materiałów, o które wnioskujesz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dziękujemy za rejestrację!

Niedługo wyślemy Ci wiadomość email z potwierdzeniem zapisu.

Zostań autorem na Blogu GetResponse!

Dowiedz się, jak to zrobić